fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tarabya Ark Anaokulu

Özel Tarabya Ark Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Tarabya Ark Anaokulu Hakkında

İstanbul Sarıyer 'de bulunan Özel Tarabya Ark Anaokulu ömür boyu öğrenme isteğini teşvik edici, oyun ile öğrenme ve çocuk odaklı eğitim sistemi ile çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulda verilen eğitimler ile özgüven sahibi, merak eden, öğrenmeyi seven, saygılı, yetenekleri olan, okulunu seven, değerlerini bilen ve doğayı koruyan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Özel Tarabya Ark Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim programları uygulamaktadır. Özel Tarabya Ark Anaokulu 'nun normal eğitim sisteminde branş dersleri İngilizce, Türkçe dil etkinlikleri, drama, tiyatro çalışmaları, müzik ve ORFF çalışmaları, modern dans, jimnastik ve fen ve doğa çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca yaz okulu programı uygulanmakta olan okulda yazın çocuklarla birlikte yüzme, jimnastik, yoga, doğa gözlemciliği, kamp kurma becerileri, hava durumu, hazine avı, su oyunları, bowling, mini golf, yaratıcı sanat çalışmaları, drama ve hayvan bilimi etkinlikleri yapılmaktadır. Özel Tarabya Ark Anaokulu müfredatı farklı eğitim modellerinden yararlanılarak hazırlanmış olup yaklaşımı çocuk odaklıdır ve keşfetme ve oyun yoluyla, her çocuğun bilişsel, fiziki, duygusal ve sosyal gelişimi desteklenmektedir. Pratik ve uygulamalı öğrenme istasyonları vasıtasıyla görmesi, çocukların duyu organlarını maksimum düzeyde kullanarak çeşitli aktivitelerde bulunması için günlük bazda sınırsız fırsatlar oluşturulmuştur. Oyun grubu bulunmakta olup 09:30-09:50 Müzikli Serbest Oyun Zamanı,09:50-10:30 Çember Zamanı, 10:30-10:40 Meyve Zamanı & Hikaye Zamanı, 10:40-10:55 Sanat ve Deney Zamanı, 10:55-11:10 Jimnastik Zamanı, 11:10-11:30 Bahçe Zamanı şeklinde bir programla hizmet verilmektedir. Ayrıca Özel Tarabya Ark Anaokulu Fransızca program seçeneği de bulunmaktadır. Okulda yemekler hijyen kurallarına bağlı olarak hazırlanmakta olup diyetisyenlerin kalori hesaplarına uygun olarak hazırladığı menüler ile sunulmaktadır ve yemeklerde sağlıklı besinler kullanılmaktadır. Böylece öğrencilere dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak hedeflenmektedir. Okulda iken öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla bir çok önlem alınmıştır. Güvenlik kameraları 7/24 kayıttadır ve öğrenciler velileri dışında kimseye teslim edilmemektedir. Öğrencilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için sınıflar, tuvaletler, yemekhane başta olmak üzere tüm bina okulun personelleri tarafından temizlenmektedir. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de verilmektedir. Psikolojik danışman çocukların gelişimini gözlemleyip grup ve bireysel çalışmalar yaparak onlara destek olur gelişimlerinden velileri haberdar eder.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (6)

 • RA

  Çocuğumu bu okulda oyun grubuna kaydettirdim. Okul çok temiz ve öğretmenler kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyorlar. sınıflar geniş ve ısınma problemi olmuyor. çocuklar huzurlu okulda ve eğleniyorlar. Güvenlik de üst seviyede.

 • Yabancı dil eğitimi çok iyi olan bir okul çok memnunuz. Kızım İngilizcenin temellerini aldı. Dersler konuşma odaklı geçiyor ve saatleri ders işlenişi öğrenciyi yormadan en verimli şekilde işleniyor. Öğretmenleri çok ilgili. Alanında uzman eğitmenler.

 • HT

  Geçen sene bu okula gitmişti kızım şimdi ilkokula başladı. Okul çok temiz ve güvenli hiç bir sorun yaşamadık. Öğretmenleri ilgili kızım hala özler ve zaman zaman ziyaretlerine gideriz. Emekleri çok büyük. İyi bir eğitim veriyorlar.

 • SA

  Çocuğumu Ark Anaokuluna gönderiyorum eğitiminden çok memnunum. Branş derslerinin çeşitliliği fazla sanat ve spor dersleri olsun zekasını geliştirecek oyunlar olsun. çocuklar yeteneklerini keşfetmesi için çok güzel düşünülmüş. Öğretmenlerinin hepsi alanında uzman ve tecrübeli ilgi ve alakaları çok güzel.

 • İngilizce eğitiminin yanında, fransızca sınıf olanağı ve eğitimiyle iyi bir okul

 • Veli

  Butik bir anaokulu olması o kadar ileriye götürmüş ki burayı, çocuklara verilen sağlık kokan atıştırmalıklardan bile anlayabiliyorsunuz kalitesini.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarabya Ark Anaokulu İletişim Bilgileri

Tarabya Mah., Sevgi Lalesi Sok., Sevgi Sitesi No:17 Sarıyer/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum