fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Uğur Böceği Anaokulu

Özel Uğur Böceği Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30
Öğlenci: 13:00/17:30
Sabahçı: 09:00/13:30

Özel Uğur Böceği Anaokulu Hakkında

Okulumuzda cocuklarımızın bilişsel, fiziksel, sosyal-duygusal, özbakım ve dil gelisimlerini, sanatı ve bilimi temel alan bütünsel bir öğrenme süreci içinde desteklemeyi hedefler. Okulumuz, her çocuğun özgünlüğünü dikkate alan, kültürün eğitimdeki kıymetini anlayan, yenilikçi ve modern kendi eğitim programını uygulakmaktadir.
Eğitim modelimiz, derslerimizin yaratıcı drama yöntemi ile gerçekleştirilmesi sonucu çocuklara ihtiyaçları olan deneyimleme ve kendi hayatlarından yola çıkma olanağını tanıyarak kalıcı öğrenmeyi sağlamayı amaçlamaktadır. Derslere aktif olarak katılan cocuklar, yaratıcı düşünme, problem çözme, is birligi yapma ve iletisim kurma becerilerini geliştirme imkanı bulmaktadır.
Okulumuz sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğunun farkında çocuklar yetiştirmek adına müfredatında sürdürülebilir kalkınma amaçlarına da yer vermektedir. Okul öncesinin cocuk gelişimindeki öneminin farkındayız. Bu bilinçle tüm veli ve çocuklarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyor; psikolojik danışmanlık, oyun terapisi ve ebeveyn atölyelerimiz ile verdigimiz desteği güçlendirmeyi amaçlıyoruz.
Yaratıcı Drama, İngilizce, Kodlama, Modern Dans, Çocuk Yogası, Satranç, Stem, Türkçe ve daha bir çok beceri dersleri MEB onaylı sertifikaya sahip eğitmenler tarafından verilmektedir. Erken okur-yazarlık ve fonolojik farkındalık dersleri haftanın her günü yoğun bir program içerisinde verilmekte olup sınıf öğretmeni lisanslı eğitmenimiz tarafından denetlenmektedir. Aynı zamanda okulumuzdan mezun olan öğrencilerin bir dönemlik oryantasyon ve okuma yazma becerileri sınıf öğretmenimiz tarafından takip edilmektedir.
İngilizce eğitiminde özel geliştirdiğimiz eğitim programı… Hiç şüphe yok ki İngilizce eğitimi gibi ikinci dil ediniminde okul öncesi çağlar kritik dönemlerdir. Ses temelli İngilizce eğitimle çoklarımızın ikinci dil edinimine olanak sağlıyoruz. Yabancı dil eğitiminde pekiştirici dersler ile kalıcı öğrenmeği hedefliyoruz.
Okulumuz İstanbul ilinin Beylikdüzü ilçesinde lokasyon olarak merkezi bir konumda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okulumuz Adnan Kahveci mahallesinin en merkezi noktasında birçok merkeze(hastane, pazar yeri) oldukça yakındır. Okulumuz kullanımı büyük bir bahçeye sahiptir. Bahçe kullanım alanımız ekolojik çalışmalara ve etkinliklere oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Yaz ve kış aylarında içerisinde bulundurduğu ağaçları ve yeşillikleriyle öğrencilerimize yeşille iç içe olma ferahlığı vermektedir. Pencerelerimizin her birinin açıldığı bahçemizde yaz ve kış aylarında seyrine doyulmaz doğa olaylarını izleme ve gözleme imkanına da sahip olabilmekteyiz.
Okulumuz 3 oyun ve aktivite sınıfı, 1 uyku odası, 1 yemekhane, 2 tuvalet ve 1 materyal odasından oluşmaktadır. Okulumuzu çevreleyen bahçemizde oyun parkı, meyve ağaçları, piknik masaları, ekolojik etkinlik alanları ve spor köşeleri bulunmaktadır. Okulumuzun kamera sistemi 7/24 kayıt tutmakla beraber güvenlik sistemimiz aracılığıyla olası risk barındıran kazalarda ve doğal afetlerde en öncelikli sırayı tutmaktayız.

Özel Uğur Böceği Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Ekoloji Temelli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Yoga Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Denge ve Koordinasyon

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Müzik Aletleri

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Ayda 1 kere

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

- Okul Personeli

Özel Uğur Böceği Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Uğur Böceği Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  10
 • Özel Uğur Böceği Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 17:30 şeklindedir. Öğlenci grup 13:00 - 17:30 saatleri arası eğitim görmektedir.Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 09:00 - 13:30 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Uğur Böceği Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Uğur Böceği Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Uğur Böceği Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Uğur Böceği Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Uğur Böceği Anaokulu Yorumları (19)

 • NG

  Merhabalar, oğlum 1 senedir Özel Uğur Böceği Anaokulu öğrencisi. İlk görüştüğüm okuldu ve ilk görüşmede oğlumun o okulda eğitim almasını istedim. Okulun doğal bahçesi yetti bize çünkü biz toprakla büyüyen çocuklarız ve şu zamanda çocukların doğal ortamda yetişmesi çok zorlaştı.Ayrıca okulun düzen ve temizliği çok iyi. Şunu da belirtmek isterim okula başladığı zaman çok fazla problemimiz vardı ( öfke patlamaları, şiddete eğilim, düzensiz uyku, dengesiz yeme alışkanlıkları vs.) Bu sorunları zamanla öğretmenlerimizle birlikte teker teker aştık. Özel görüşmeler sağladık gerektiği yerde psikolojik destek aldık. Birbirimizin hayatlarına dokunduk aile gibi olduk

 • SE

  Sicacik bir aile ortami gibi bir okul gozum hicbir zaman arkada kalmiyor cocugumun yemek sorunu duzeldi ingilizcesi gelisti hayal gucu genisledi hem eglence alani hemde egitim alani ogretmenler arkadas gibi rahatlikla ulasabiliyor konusabiliyorsunuz

 • Çok değerli öğretmenlere sahip okulumuz bir butik okul gibi, çocuğunuzu güvenli, bilgili, ellere teslim ettik ve öz bakım becerilerini geliştirmesini, okula hazırlık aşamalarını adım adım geçmesini, gözlemledik . Mantık ve yoga dersleri, tiyatro drama çalışmaları gibi çocukların ilgi alanlarını geniş tutmaları çok etkileyici. Okulun özel çalışma ve eğitim proğramı oğlumuzun gelişimine katkısı farkedilir derecede etkli oldu. Beni en çok etkileyen R harfini söyleyemeyen oğlumuzla özel ilgilenmeleri ve artık R ler tam olarak ses veriyor. Yemekler okulda pişiyor ve tam not almış ki bazen anne yemekleri bile tercih edilmiyor. (Leman hanım elinize sağlık) öğretmenlerimiz Okan bey, Meltem hanım, Ayşegül hanım değerlilerimize değer katıyorlar. Eğitimci kalitesi kendini belli ediyor. Emekleri için her birine ayrı ayrı minnettarım.

 • FB

  Kızım her gün severek okula gidiyor, öğrendiği şeyleri evde bizlere anlatıyor ve onun mutluluğu bizi heyecanlandırıyor. Gelişimi için verdiğiniz destek ve en az benim kadar kızımı düşündüğünüzü bilmek size olan güvenimi arttırıyor. Samimiyetiniz,sabrınız ve emeğiniz için öğretmenlerimiz ve okulda görevli personele sonsuz teşekkür ederim. İyiki yollarımız kesişmiş ❤Herşey çok güzel...

 • MB

  Iyiki bu anaokulu tercih etmişin eğitim ve eğitimcileri çok başarılı ilgilerinden ve eğitimlerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederimBence hersey mükemmel yeterli

 • EY

  Okul çok güzel. Zaten bir aile ortamı var. Öğretmenler çok sicak kanlı ve ilgililer. Okul ortamını gayet yeterli ve geniş. Bahçesi oyun alanı sicak havalar için gayet ideal. Başta okul müdürü Okan hoca olmak üzere, kıymetli öğretmenlerimiz Meltem, Sena, Ayşegül öğretmenlerine ve Leman hanıma teşekkürü borç bilirim...

 • Okulumuzda ikinci senemiz.ve okulumuzu cok seviyoruz.ogretmenlerimizi çok seviyoruz.hepsi ile aile gibi olduk.cocuklarimizla birebir ilgileniyorlar.islerini özveriyle yapiyorlar ve bu samimiyeti gerçekten hissediyorsunuz.iyi ki yolumuz ugur böceği anaokulu ile kesisti.gonlumuz rahat ve çocuğumuz mutlu.

 • BG

  Uğur Böceği Anaokuluna ilk girdiğimizde, bu anaokulu bizi diğer gezdiğimiz okullar kadar bina ve benzeri imkanlardan dolayı olumlu etkilememişti. Fakat okulla detaylı görüşüp bilgi aldıktan sonra düşüncelerimiz tamamen değişti. Okulunun eğitim şeklini, çocuğumuza ve velilere yaklaşımını çok beğendiğimizden ötürü kararımızı bu okuldan yana verdik ve bu karardan dolayı çok memnunuz. Öğretmenler ve yönetim kadrosu çok ilgili ve sevgi dolu yaklaşıyorlar çocuğumuza, çocukların gelişimi için her türlü çabayı ve fedakarlığı yapmalarından oldukça mutluyuz. Her çocuğun ihtiyacına yönelik uygulamalar yapıyorlar ve bu bizim çocuğumuz gibi özel gereksinimleri olan bir çocuk için oldukça önemli bir konu. Biz sevdiklerimize ve arkadaşlarımıza bu okulu gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

 • MB

  Bu okulda 3. Yılımız. Öğretmenler ve çalışanlar çok ilgili. Kesinlikle gözünüz arkada kalmasın :)Şuan için olumsuz bir durum yok

 • NS

  Ben bir devlet okulundan çocuğum yaramaz ,okula uyum sağlamıyor diye sikayetler alan bir anne olarak gecen sene ugurbocegiokulunu bu uygulama sayesinde buldum. ikinci sene tekrar tercih ettim. Sebebi tamamen okul müdürümüz Okan bey ve değerli öğretmenlerimiz olmuştur. Onlari tanidiktan sonra anladim ki sorun çocuğum da değil ona yaklaşmayı bilmeyen eğitimcideymis. Oğlumu hayata sevgi dolu hazırladıkları için, aile gibi sevdikleri için sonsuz teşekkürler. Biz şuan hergun okula gelmek için heyecanlaniyoruz. Sizleri tanıdığımız için çok şanslıyız. Tereddüt etmeden çocuklarınızı emanet edebilirsiniz.

 • ÖB

  Merhabalar benim oğlum 3,5 yaşında o kadar çok okul baktık oğlum hiçbirini sevmedi taaa ki Ugur böceği okuluna gelene kadar. Benim için kriter oğlumun okuluna mutlu gitmesi ve Atlas okuluna çok mutlu gidiyor. İyiki diyorum iyiki yollarımız bu değerli ogretmenlerle kesişmiş, ellerinize emeklerinize yüreklerinize sağlık. Okan öğretmenim, Meltem öğretmenim, Sena öğretmenim, Ayşegül öğretmenim sizleri ailecek cok sevdik. Gercekten gönül rahatlığıyla çocuğunuzu teslim edebilirsiniz bu yüreği güzel insanlaraHersey cok güzel

 • Bb

  Pedagojik yaklaşımlarıyla bizler için birçok sorun teşkil eden konudan kurtulduk

 • AA

  Çök iyi ve güzel bir okul dır.Bu okulda çok iyi eğitimli öğretmenler var , öğretmenler öğrencilere çok çok iyi davranıyorlar ve ben bu okuldan çok memnunum.

 • Ab

  Çocuğumu buraya emanet ettiğim ilk günden bu yana güler yüzleri ve sevgileri hiç azalmadı aksine hep çoğaldı ilk okul deneyimimizin burada başlamasından dolayı şanslı hissediyoruz. Herkese gözü kapalı güvenle tavsiye ederiz.

 • SG

  Çocuklara birebirde ayrılan vakit ve başlarında hep öğretmen olması sayesinde çocuklar çekinmeden ve korkmadan soru soraibliyorlar

 • YB

  Dil eğitimini kademeli olarak yapıyorlar. Biz başladığımızda çok basit şeyleri gelip tekrarlayan oğlum artık adım adım daha fazla bilgiyi hafızasına kazımaya başladı. Çocuklarla öğretmenlerin birebir ilgilenmesi ve öğretmek için çabalaması çok güzel bir özellik

 • Her yaş grubu için ayrı ekipman ve ayrı imkan sağlıyorlar. Buda çocukların kendi seviyelerindeki ekipmanları kullanarak daha iyi öğrenmesini sağlıyor

 • SU

  Doğal bahçesi ile yeşillikler içinde çocuklara oyun oynama fırsatı tanıyan harika bir okul. Doğal ortamlar bulmak İstanbul'da çok değerli

 • ac

  cocugum 3 ysında ve ugur bocegı anaokuluna kaydettık. egıtım konusunda oldukca ıyıler baslıcada ıngılızcede. sosyal aktıvıtelere onem verılıyor tıyatro konusunda agırlık vermıs durumdalar. oyun olanları genıs cocukların gonlunce eglenme ve ogrenme ımkanları var.temızlık konusunda hassas olduklarından ıcım cok rahat. verdıgım ucrete degıyor. tavsıye edebılcegım bır anaokulu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Uğur Böceği Anaokulu İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Mah. Osmanlı Cad. Ceylan Sitesi Onursal Apt. No:2, Beylikdüzü/İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum