fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu

Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var

Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu, İzmir'in Menemen ilçesinde kurulmuş olan ilk özel eğitim kurunun okul öncesi eğitim merkezidir. Okul öncesi eğitim, alanında uzman, pedagoji eğitimini tamamlamış kişilerle verilmekte ve eğitimde merkeze öncelikle sevgi konulmaktadır. Tüm eğitimlerde öncelikle sevgiyi ve sevmeyi öğrencilerine aşılayan bu kurum, çocukların zihinsel, bilişsel, kişisel ve fiziksel gelişimine oldukça önem vermektedir. Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu, eğitmenlerinin yanı sıra psikolojik danışmanları ve rehberlik servisiyle, öğrencilerin oyun halinde ve eğitim sırasındaki arkadaşlarıyla olan veya bireysel davranışlarını gözlemlemekte ve belirli aralıklarla gelişim haritası çıkarmaktadır. Velilerle paylaşılan bu gelişim haritalarıyla, evdeki eğitimin de verimli bir şekilde sürmesi için ebeveynlere çeşitli tavsiyeler verilmektedir.
Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu; beden eğitimi, drama, görsel sanatlar, müzik, satranç, mutfak ve sanat atölyelerindeki etkinlikler gibi bir çok uygulamalı dersler bulunmaktadır. Her çocuğun farklı yetenekleri olduğunun farkında olan uzman eğitmenlerle, uygulamalı eğitimler aracılığıyla öğrencinin yatkın olduğu alan keşfedilmektedir. Belirli metotlarla öğrencilerine eğitim veren Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu; yaratıcılık ve estetik algısı oluşturma, kendini rahatça ifade edebilme, fikir üretebilme, iletişim becerilerini geliştirme, dışa dönük girişimci birey özellikleri taşıma, dinleme ve problem çözme becerilerini geliştirme gibi bir çok özelliği öğrencilerine katmaktadır. Aynı zamanda kendini tanıma, soru sormaktan çekinmeme ve sorarak öğrenme, arkadaşlarına sevgi ve saygı göstererek kendini topluma hazırlama ve empati yeteneğini geliştirme gibi kişisel gelişim modelleri çocuklara aktarılmaktadır. Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu, küçük yaştan başlayan yabancı dil eğitiminin kalıcı öğrenme sağladığı bilinciyle, okul öncesi dönemde öğrencilerine iki dilde yabancı dil eğitimi vermektedir. Görsel ve işitsel öğelerle desteklenen yabancı dil dersleriyle, çocuklara yabancı dil sevdirilmektedir. Öğrencilere İngilizce ve Almanca dersleri verilmekte ve yaş grubuna uygun cümle kalıplarıyla öğrenciye aktarılmaktadır.
Bu okul öncesi eğitim kurumu, öğrencilerinin fiziksel gelişimine de önemsemekte ve besin değeri hesaplanmış sağlıklı menülerle çocukların sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlamaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak çıkan yemekler, öncesinde velilerle paylaşılmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Menemen Paylaşım Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Mermerli Mahallesi, Çanakkale Asfaltı, No:460, Menemen / İzmir
0 232 335 1863
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum