fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Fiyonk Anaokulu

Özel Fiyonk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:00/19:00

Özel Fiyonk Anaokulu Hakkında

Butik anaokulları listesinde yer alan Özel Fiyonk Anaokulu İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler semtindedir. Üç katlı, pembe boyalı, 140 metrekare bahçesi ve bahçe içinde eğlence parkı olan bir okul öncesi eğitim kurumudur. Okulun kapasitesi 30 öğrenci şeklinde düzenlenmiştir, sınıflar ise 10 öğrencinin eğitim göreceği şekilde tasarlanmıştır. Okulun hedef aldığı yaş grubu 3 ile 6 yaş arasıdır. MEB’e bağlı olarak çalışan okulda tam gün veya yarım günlük programlar velilerin tercihlerine göre uygulanmaktadır. Eğitim programları branş dersleri ve ailelerin de katılabileceği etkinlikler şekilde temelde iki kısma ayrılabilir. Programa göre pazartesi sürpriz, salı hikaye kitabı, çarşamba evden gönderilen meyveler, perşembe evden gönderilen oyuncaklar ve cuma isteyen velilerin gezilere katılması şeklindedir. Bu ile katılım programı ile çocukların eğitim sürecini evde de devam ettirmesi sağlanmakta ve getirdiği materyalleri arkadaşları ile paylaşarak ile paylaşma duygusunu ve iletişimini geliştirmektedir. Verilen branş derslerinin programı ise şu şekildedir; pazartesi İngilizce, salı İngilizce/buz pateni, çarşamba İngilizce/satranç, perşembe İngilizce/drama, cuma İngilizce/parti-gezi şeklindedir. Özel Fiyonk Anaokulu 'nda yapılan bütün bu faaliyetler aslında Montessori, High Scope ve Scamper olarak bilinen okul öncesi eğitim yöntemlerinin günlük hayata uyarlanmış biçimleridir. Bilmeceler, tekerlemeler, parmak oyunları, (parmaklar bile okul öncesi eğitimde bir araçtır) şiirler, hikaye anlatımları, dramatizasyon, soru cevap ve CD izleme sürekli kullanılan ve yapılan faaliyetlerdir. Çatal kaşık kullanımı bile gerektiğinde bir ders halini alabilir. Bu kurumda her gün düzenli yapılan İngilizce derslerine haftada bir gün yapılan satranç, dans, buz pateni ve değerler eğitimi dersleri eşlik etmektedir. Çocukların bilgiyi araştırması, bulması, kullanması, denemesi, tekrarlaması gibi üretime yönelik bir eğitim süreci esastır. Bütün bu çalışmalar okulun 08:00 ile 18:00 saatlerini kapsayan bir günlük eğitime yayılmış haldedir. Ayrıca mental aritmetik çalışmaları ilgi duyan öğrencilere kurlar halinde verilebilir. Talep halinde okul yaz okulu programlarına da geçebilir. Özel Fiyonk Anaokulu 'nda mutlu öğrenci yetiştirilmek istenmektedir, miniğin severek geleceği bir okul ortamı hedeflenmiştir. Cuma günleri yapılan gezi programlarında sergiler, müzeler, özellikle oyuncak müzeleri ve doğal bahçeler önceliklidir. Anaokulunda iki kahvaltı ve bir öğle yemeği servisi vardır. Çocukların kalori ihtiyacına ve vitamin, protein, karbonhidrat dengesine göre hazırlanan yemekler verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • F

  Sefkatle çocukları saran sıcacık bir aile ortamı.Eğlenerek öğreniyor miniklerimiz.Ferah bahçesine bayıldık biz.iyi ki varsın evimiz Fiyonk.iyi ki varsın fiyonk ailesi.

 • HY

  Çocuklara değer veren, özenle seçilmiş kadrosuyla kesinlikle çok kaliteli eğitim veren bir kurum. biz çok beğendik fiyatı da uygun. herkese tavsiye ederiz.

 • SG

  Okulda bol bol mutlu çocuk ve sıcacık bir ortam görebilirsiniz. Aile sıcaklığının ve çocuklarla birebir eğitim konusunda ilgilenmelerinin sonucunda çok güzel işler çıkıyor ortaya. Tüm kadroyu tebrik ederim.

 • İN

  Bahçelievler de parmakla gösterilen bir eğitim kurumu diyebilirim. Çocuğunu güvenle emanet edebilirsiniz. Sosyal aktiviteler konusunda oldukça başarılı çalışmalar yapılıyor okulda.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Fiyonk Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mahallesi Dr.süreyya Sokak No:7 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum