fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İsabet Okulları

İsabet Okulları fiyatları, bursluluk ve eğitim felsefelerini öğrenin. İsabet Okulları Dudullu, Çekmeköy ve Beylikdüzü kampüsleri ile hemen iletişime geçin.

İsabet Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

İsabet Okulları Anaokullar

İsabet Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

İsabet Okulları İlkokullar

İsabet Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

İsabet Okulları Ortaokullar

İsabet Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE

İsabet Okulları Hakkında

  • İsabet Okulları'nda Eğitim

İsabet Okulları İstanbul'da, Beylikdüzü, Çekmeköy ve Dudullu, kampüsleriyle 2008 yılından bu yana kaliteli eğitimin verildiği ve tercih eden velilerin memnun kaldığı bir eğitim kurumudur. Okul tüm eğitim kademelerinde öğrencilerin kendilerini keşfedip geliştirebilecekleri ortamları oluşturup, geleceğin ihtiyaç duyduğu bilgi birikim sahibi bireyleri topluma kazandırmaktadır. İsabet Okulları öğrencilerinin bedensel, fiziksel ve sosyal gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için bu 3 boyutu da eğitim sistemlerinin içine dahil etmiştir. Psikolojik danışmanlar ile birlikte öğrenciler, karşılaştıkları veya karşılaşmaları muhtemel olan sorunları fark edip, çözüm yolu aramaktadırlar. Her öğrencinin yaş özelliklerinin dikkate alındığı İsabet Okulları anaokullarında öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda bir materyal seçip etkin öğrenme sistemine dahil edilirler. Öğrenciler bu sayede tüm duyularını geliştirebilme şansı yakalarlar. Okulda yapılan anadil etkinliklerinin amacı çocukların Türkçe'yi etkili kullanıp, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine yardımcı olmaktır. Yapılan araştırmalar yabancı dil öğrenimine 6 yaşına kadar başlamış olan çocukların ilerleyen dönemlerde o dili anadilleri gibi akıcı bir şekilde konuşabildikleri görülmüştür.


İsabet'li çocuklarda anadil programları ile entegre şekilde ilerleyen İngilizce dersleri sayesinde temel seviyede öğrendikleri dil becerilerini günlük hayatta kullanırlar ve o dili sevmeye başlarlar. Buna ek olarak; 5, 6 ve 7. sınıfta verilen Arapça dersleri ile uygun eğitim setleri sayesinde öğrenciler 2. bir yabancı dil öğrenme fırsatı yakalamış olur. Her hafta hazırlanan ezber kartları ile öğrencilerin 10 farklı kelime öğrenmesi planlanmaktadır. Akademik gelişim için öğrencilerin bedensel ve ruhsal olarak eğitime hazır olmaları gerekmektedir. İsabet Okulları'nı tercih eden öğrenciler gerek fiziksel gerek ruhsal olarak eksiklerini giderebilecek ortamlar sayesinde eğitim ve öğretim sürecine uygun hale gelmektedirler.


Özellikle İsabet Okulları Çekmeköy ve Dudullu kampsüleri yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleri ile bulundukları bölgelerde adlarından sıkça söz ettirmektedirler. Okulun tüm kampüslerinde her hafta seçilen haftanın öğrencisine bir yıldız verilir ve öğrenci serbest kıyafet ile okula gelme hakkı kazanır. Bunun dışında haftanın sınıfı seçimi yapılır. 10 defa haftanın sınıfı seçilen öğrencilere pasta ikram edilir. Burada amaç öğrencilerin iyi davranışlarını ödüllendirmek eve okula olan bağlılık ve sevgilerini arttırmaktır.


İsabet Okulları dini değerlerine bağlı, dini örf ve adetlere göre değil kaynağından öğrenmeyi bilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Dini bayramlar, Kandil geceleri gibi önem arz eden günlerde düzenlenen programlar ile öğrenciler etkin kılınır. Ayrıca öğrencilerin öğrendiklerini doğru bir şekilde uygulayabilmeleri için de okul gerekli çalışmaları yürütmektedir.


İsabet Okulları bünyesinde bulunan Öğrenci Değerlendirme Kurulu, öğrencileri takip edip, onların düzeltmesi, değiştirmesi veya geliştirmesi gereken yönlerini saptamaktadır. Daha sonra öğrenciler ile yapılan görüşmeler sonucunda gerekli aksiyonlar alınıp, değiştirilmesi gereken davranışta öğrenci ile rehber öğretmen arasında anlaşma sağlanır.


Okul dışına yapılan geziler ile öğrencilerin sosyal hayata entegre sorunu yaşamalarının önüne geçilir. Bununla beraber doğa yürüyüşleri, piknikler ve orman gezileri ile çocuklara doğa sevgisi aşılanır ve yaşadıkları dünyanın korunması gerekliliği anlatılır.


Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum