fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bakırköy Atik Anaokulu

Özel Bakırköy Atik Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00
Sabahçı: 08:00/12:30

Özel Bakırköy Atik Anaokulu Hakkında

Özel Bakırköy Atik Anaokulu, okul öncesi yaş gruplarına yönelik, öğrenci merkezli eğitim anlayışına sahip, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim öğretim veren bir kurumdur. Binamız Bakırköy ilçesinde merkezi bir konumda, Bahçelievler ilçesiyle komşu, Ataköy, Yeşilköy, Florya, Şirinevler, Zeytinburnu semtlerine çok yakın ve ulaşımı oldukça kolaydır.
Okulumuz yeşillikler ve meyve ağaçları içinde, oyun alanı olarak düzenlenmiş, oldukça geniş bir bahçede yer almaktadır. Okul binamızın içi çocuklarımızın tek bir sınıfta sınırlandırılmadan okulun tüm bölümlerini özgürce kullanabilecekleri, güvenli ve steril bir ortamda yaşamlarını sürdürebilecekleri, kendilerini sıcak bir aile ortamında hissedecekleri ikinci evleri olarak düzenlenmiştir. Betonarme ve depreme dayanıklı bir yapı olmakla birlikte, her bölümünden tahliyesi kolayca mümkündür.
Özel Atik Anaokulu hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında açıktır. Günlük eğitim programımız 09:00-16:00 saatleri arasındadır.
Okulumuzda güvenlik, servis, rehberlik ve yaz okulu hizmetleri verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak evrensel dil İngilizce tercih edilmiştir.
Bakırköy, Zuhuratbaba Mahallesi'nde bulunan okulumuzda branş dersleri olarak Spor, Modern Dans, Yaratıcı Drama, Müzik, Robotik Kodlama ve Satranç dersleri verilmektedir.
Özel Bakırköy Atik Anaokulu'nda dersler Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun fakat GEMS temelinde işlenmektedir. Eğitim programımız tematik olarak yapılandırılmış, GEMS programı üzerine kurulu, kavram ve sorgulama temelli eklektik bir eğitim yaklaşımı benimsenmiştir. SCAMPER uygulamaları ile yaratıcı düşünme becerileri desteklenirken, High Scope programının Plan-Do-Review (Planla-Yap-Değerlendir) süreci, öğrencilerin öz yönetim becerilerini geliştirmek için kullanılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Eklektik Yaklaşım

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (19)

 • Ey

  Okulumuzu çok severek bitirdik . Bizi özellikle etkileyen detaylar okulun konumu akademik kadrosu yemek servisleri ve eğitimi idi . Bunlar için de bizden tam puan aldı . İdealist bir kadro ve mutlu öğrenciler ile çok güzel bir yılı geride bıraktık . Atik okullarına teşekkür ederiz .

 • Dt

  Oğlumun anaokulunu bu kurumda başlaması bizim için büyük bir şanstı. Hiç bir problem yaşamadan okul öncesi eğitimini mutlu bir şekilde tamamaladık. Herşey için teşekkürler

 • Fatmanur ÜnalBu yıl iyi ki dediğimiz şeylerden biri galiba burası. Öğretmenlerden hijyene hijyenden öğünlere çok ilgili ve dikkatliler. Daha önce kolejdeydik fakat ilgi konusunda istediğimiz randımanı alamadık, burada gönlümde kafamda daha rahat. Bakırköyde oturuyorum ve maalesef sokak kültürünü çocuğuma aşılayamıyorum. Büyük bahçesi olması karar aşamamı oldukça etkiledi.

 • BY

  Oğlumuzun Atik Anaokulunda, play grupta başlayan okul sürecini hazırlık grubuyla tamamladık. Çok profesyonel aynı zamanda butik , çocuk sayısı belirli seviyede olduğu için tüm çocukların üzerine düşülen , hepsi ile tek tek ilgilenilen bir okul. Öğretmenleri ve idari kadro oldukça ilgili. Kullandıkları mobil uygulama sayesinde çocuğumun her gün neler yediği ve neler yaptığı hakkında bilgilendirme alıyorsunuz. Çocuklara kattıkları değerler haricinde biz velilere de verdikleri seminerlerle, şeffaf tutumlarıyla çok güzel değerler kattılar. Gözüm arkada kalmasın diyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 • ET

  Her konuda kafanızda soru işareti kalmadan güvenle tercih edebileceğiniz sayılı okullardan biridir.

 • Mt

  Kreş’ten çok akademi havası veren bir okul. Oğlum bu sayede disiplin ve karar verme becerisini geliştirdi.

 • Ys

  Günümüz artık bayileşmiş anaokullarıyla dolu ama biz ebeveynler daha çok ilgili yöneticiler istiyoruz gerçekten çocuklu anneleri anlayacak öğretmen ve idari kadro istiyoruz. Yöneticileri hem kardeş hem anne bu en büyük avantaj , bu sebeple birebir ev yaşantısını anneyi direk anlayabilmeleri çocukla iletişime geçmeye en büyük etken. Civardaki en donanımlı kuruluş olarak burada devam etmek çocuğum açısından çok iyi geliyor. Aile gibi olduk. Nisan ve Neslihan hanıma bir kere daha teşekkür ederim

 • Nk

  Gönül rahatlığıyla çocuğumu emanet ettiğim bir kurum.Hem idari kadro, hem eğitim yöntemi ve bulunduğumuz bölgede böyle bir alana sahip olan tek kurum diyebilirim.

 • Çocuğum için yaptığım en doğru tercih oldu. Hem eğitim kalitesi hem de sevecen yaklaşımlarıyla tüm Atik Anaokulu ailesine teşekkürlerimizi sunarız.

 • Ek

  İlkokuldan bir sene önce gittik bu okula. Oğlumu devlet ilkokuluna vereceğimin kararını zaten vermiştim ama okulöncesinde devlete mi özelemi versem bilemedim bir arkadaşımın referansı ile atiğe yazdırdım. Biz acaba okumayı öğrenirmi derken sene sonunda kitap okumaya başladık ve ilkokulun ilk döneminde yaşıtlarından çok daha akıcı okuyordu. Verdiği okul öncesi eğitimiyle en zorlanmadığımız diğer bir noktada tuvalet oldu. İlkokulda tek başına tuvalette hiç zorluk çekmediki bu benim için neredeyse en önemli şeydi. Gerçekten içindeyken anlayamadığımız ama ilkokula geçince farkını ortaya koyan bir okul.

 • IE

  Geçtiğimiz dönem kızımın çok severek devam ettiği okulumuz. Her açıdan oldukça profesyonel ve bilinçli bir kadroya sahip. Devam ettiğimiz süre boyunca ne yönetim ile ne de öğretmenlerimizle hiçbir sıkıntı yaşamadık. Kızım her gün mutlu ve istekli gitti okuluna. Okul yaşı gelmeden önce anne-çocuk atölyelerine de katılmıştık ve onlardan da çok memnun kalmıştık. Kocaman bahçesi, tertemiz ve ferah sınıfları, cana yakın ve içten kadrosuyla Atik Anaokulu Bakırköy’ün en iyilerinden.

 • NB

  İkinci çocuğum için de tercih ettiğim tek okul. Herşeyden önce yönetim olarak çok profesyonel ve çocuk merkezliler. Sadece çocuğu değil biz velileri de eğitiyorlar. Meğer ne çok şeyi yanlış biliyor ve yanlış yapıyormuşuz diyoruz her seferinde. Her çocuğu koruyan ve her biri çok mantıklı kuralları var. Disiplinli bir okul. Bilgilendirmeleri zamanında ve açıklayıcı şekilde yapıyorlar. Eğitim sistemleri çok başarılı, kolejlerin anaokullarına giden yeğenlerimde görmediğim etkinlikleri ve portfolyo çalışmaları var. Civar semtlerde hiçbir okulda olmayan kocaman bir bahçeleri var. İngilizce saatleri her yaşa göre ayrı ayrı düzenlenmiş. Öğretmenleri çok ilgili ve çok profesyonel. Yemekleri anne elinden çıkmış gibi, herşey ev usulü. Bir de tadilattan geçmişler, hem içi hem de dışı harika olmuş okulumuzun. Daha ne isterim ki? Keşke her çocuğun ve velinin yolu sizlerle kesişse Atik ailesi❤️

 • FY

  Atik Anaokulu bizim 2.evimiz :) gerek çocuklarımıza verdikleri eğitimden gerekse güler yüzlü öğretmenlerinden çok memnunuz. Çoğu kolejden daha profesyonel yaklaşımları bizi çok etkiledi. Çocuğumuzu güvenle kendilerine teslim ediyoruz. Ayrıca geniş sınıfları ve kocaman büyük bahçesi bizi ilk etkileyen özellikleriydi. Bakırköy’de bir numara Anaokulu diyebilirim:)

 • GT

  2 yıldan beri Atik Çocuk Anaokuluna devam ediyoruz. Çok memnunum. Kurumun yapısı, branş dersleri, eğitim metodları,öğretmenlerin kalitesi, yemekler, servis, çalışan personelin ilgisi herşeyiyle çok beğeniyoruz. Yeniliğe çok açık bir kurum. Bu yıl uzman diyetisyenle çalışmaya başladılar mesela, yemekler çok güzel. Servise hostes yerine öğretmenler çıkıyor ve okulun kendi araçları bu çok önemli benim için. Veli iletişimi oldukça güzel. Veli görüşleri dikkate alınıyor. Klinik psikolog olması da büyük avantaj.

 • ÖK

  Harika bir okul! Öğretmenler, idari kadro ve ablalar çocuklarla çok ilgili... her gün düzenli olarak çocuğumun tuvaletini yapıp yapmama durumu hakkında bile bilgi veriyorlar. Bu ilgiden dolayı oğlum okula çok çabuk alıştı Ve herkesi çok seviyor

 • BG

  hafta sonları anneli atölyeler yapıyorlar çocukların okulu daha çok benimsemesi ve bizim de çocuklarımızı daha yakından takip edebilmemiz için çok güzel düşünülmüş bir uygulama.

 • KA

  Çok iyi bir anaokulu sınıflar kalabalık değil ve geniş. uyku odası var sınıflrda nem rutubet falan yok. öğrencilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek hiç birr şey yok. Prizlerde çocuk kilidi var. Bu tür detayları düşünmeleri çok güzel.

 • EG

  Mükemmel bir okul. Çocuğumu gönderiyorum eğitimi dört dörtlük sanat dersleri spor aktiviteleri branş dersleri ve dil eğitimi çok iyi kısacası eğitimi çok iyi bir okul. fiziksel imkanları da gayet başarılı. temiz ve güvenilir bir bina

 • Veli

  Kızımızın ilk defa atılacağı okul macerasında biz de uyandırdığınız güvene ve katkılara çok teşekkür ederiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bakırköy Atik Anaokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mahallesi, İncirli Caddesi, Çağ Sokak, No:28, Bakırköy/istanbul
0 212 963 0172
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum