fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çilek Çocukevi

Özel Çilek Çocukevi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00
Sabahçı: 09:00/12:30
Öğlenci: 13:30/17:00

Özel Çilek Çocukevi Hakkında

1985 yılından kurulan ,İstanbul Beşiktaş 'ta bulunan ve 2-6 yaş arası çocuklara eğlenceli, güvenli ve huzur dolu bir ortamda okul öncesi eğitim vermekte olan Özel Çilek Çocukevi donanımlı okul imkanları, tecrübeli eğitmen kadrosu, şirin bahçesi ve kaliteli eğitim programları ile kendini diğer kurumlardan ayırmaktadır. Okulda uygulanmakta olan programlar çocuk merkezlidir. Eğitimde çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, problem çözme becerilerini geliştirmek ve deneyim kazanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Özel Çilek Çocukevi’nde İngilizce dil eğitimi verilmektedir. İngilizce dil eğitimi ile çocukları anadil haricindeki bir dile yönelik empati ve merak uyandırarak kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir ortam sağlamak amaçlanmaktadır. İngilizce ders akışı çoğunlukla grup eğitmeninin ders programları ile paralellik göstermektedir. Bunun nedeni ise öğrencilerin kendi ana dillerinde kullandıkları kurdukları kavram ve sözcükleri, yabancı bir dilde daha iyi anlayabilecek olmalarıdır. Yabancı bir dil öğrenmenin eğlencesini ve cesaretini hissetmeleri için oyunlarla ve müzik etkinlikleriyle dersler pekiştirilir. Play grubunda her gün 35 dakika; 4-5-6 yaş gruplarına ise doğal öğrenme ortamında tüm güne yayılmış İngilizce dil eğitimi uygulanmaktadır. Özel Çilek Çocukevi 'nde uygulanan akademik program Gems Programı ile desteklenmektedir. Bu yöntemde amaç, bilgiye keşfederek ulaşmanın yollarını yaşayarak öğretmek, öğrencilerin fen ve matematiğe ilgi duymalarını sağlayarak bilimsel düşünmelerinin ilk adımlarını atarken onlara rehberlik etmektir. Öğrenciler her Salı günü ikindi kahvaltısında yiyecekleri kek, çörek, kurabiye gibi hamur işlerini ve diğer yemekleri minik mutfak önlüklerini giyerek kendileri hazırlamaktadırlar. Özel Çilek Çocukevi Çocukların enerjilerini oyun oynayarak atabilmeleri için kaydırak, salıncak, tırmanma, üniteleri, döner koltuk, evcilik oynayabilmeleri için şato, ağaç ev, tırtıl, doldurma, taşıma, şekillendirme, yeni şeyler yaratabilmeleri için kum havuzları, kahvaltı edebilmeleri, yemeklerini yiyebilecekleri, görsel çalışmaları yapabilmeleri için gerekli olan tahta masa ve sandalyelerin sistemli ve planlı bir şekilde yerleştirildiği, çocuklara bitki yetiştirebilme, hayvanları tanıyabilme ve onlarla olumlu ilişkiler kurabilme olanağı sağlayan yemyeşil bir bahçe içinde 1 kat ve 1 çatı katından oluşmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • C

  Büyük,çocuklarla birebir ilgilenme ve gözlemlere fırsatı sunması,öğretmenlerinin ilgili sevecen ve işlerini severek yapıyor olmaları ayrıca çok aktif gezilerinin çok olması.Güvenilir bir kurum oluşu.Sımsıcak bir ev ortamı sunmasinin yanısıra eğitime de bir okadar önem vermesi.Çocuğu birey olarak görmesi ve bunu çocuğa hissettirmesi.

 • AB

  Eğitimcilerin çocukları belirli kurallar çerçevesinde özgür bıraktığı, özgüven gelişimini destekleyen ve çocukların oyun odaklı keyifle vakit geçirmelerine izin veren bir kurum. Yemekleri yapan Fatma Hanım dahil tüm öğretmenler çocuklara severek yaklaşıyor. Bahçedeki doğal ortam ve canlılar sayesinde çocuklarımızda hayvan sevgisi gelişirken haftalık gezi programlarıyla da çocuklarımız sıkılmadan, yeni yerler keşfederek eğitim programlarına devam ediyorlar. İngilizce eğitimi yaşa uygun, yeterli.

 • GA

  Ne denir bilmiyorum ki? Çilek Çocukevi’nden yaklaşık 22 yıl önce mezun oldum. Lisansımı tamamladım hatta yüksek lisansım dahi sona erdi, evlendim çocuğum oldu şimdi de oğluma bu güzelliği yaşatıyorum :) “Eğitim-öğretim hayatınızda en unutamadığınız yıllarınız ne zamandı” diye sorarsanız hiç düşünmeden Çilek Çocukevi’nde geçirdiğim yıllardan bahsederim. Her şeyiyle mükemmel bir yer. Oğlumla anılarımı yaşatmaya devam ediyorum. İyi ki varsınız Çilek ekibi ❣️

 • ÖK

  2 yaşından beri Çilekliyiz ve inanın içim öyle rahat ki.Şuan 3,5 yaşındayız ve konuşmayı,tuvalet alışkanlığımızı,paylaşmayı,arkadaş sevgisini yuvamızda öğrendik.Her sabah kocaman gülümsemelerle günaydınlarla karşılanıyoruz,oğlum kendisi bana el sallıyor ve gitmemi bekliyor.Oğlumdaki özgüveni gördükçe de ne kadar iyi etmişim de Çilek Çocuk Evini seçmişim diyorum.Ev ortamında sıcacık tertemiz bir yuva.Yemekler sağlıklı,organik ve orada pişiyor.Yumurtalar bahçedeki tavuklardan toplanıyor.Öğretmenlerimiz ise bilgili,tecrübeli,merhametli,anlayışlı,sevgi dolu ve olağanüstü ilgililer.Psikoloğumuz her gün yuvada,her çocuklarla birebir yakından ilgili,müdürümüz ise başlı başına bir profesyonel.İngilizce hergün,müzik eğitimi ise haftada bir gün var.Renklerin türkçesini öğrenmeden,ingilizcesini öğrendik biz :) Bahçesinde çocuklar güzel vakit geçiriyorlar.Yüzme ve gezi aktiviteleri oluyor.Yuvadaki partiler ise biz velileri bile heyecanlandırıyor.Diğer okullardaki gibi abartılı sene sonu gösterileri yok,iyi ki de yok.Gösterileri ailelerle birlikte,yuvanın içerisinde,kendi yaptıkları aksesuarlarla birlikte oluyor.Her yıl anneler günü etkinliği yapılıyor ve çok güzel geçiyor gerçekten.Çevresi zaten muntazam ve güvenilir.İçimiz rahat bir şekilde emanet edebiliyoruz çocuğumuzu.Bu kadar kötü çocuk haberleri duyarken hayatta,yuva seçimi gerçekten çok zorken,sonuna kadar güvenebilirsiniz Çilek Çocuk Evine.

 • DY

  Tuvalet eğitiminden başlayıp,harfleri okuyup yazarak mezun olan oğlumuzu,4 yılda,her konuda çok iyi donattınız.Öncelikle kendini ifade etmeyi,haklarını korumayı,gerektiğinde hayır diyebilmeyi,küçüklerini korumayı,büyükleriyle iletişimi farklı yollarla kurabilmek için sürekli deneyebileceğini,hemen pes etmemeyi,çabalamasını,yaptığı hataların farkına varabilmeyi,hataları üzerinde düşünmesini,arkadaşlarıyla bol bol oynamayı,oyun kurmayı,oyuncaklarını paylaşmayı,sabretmesi gerektiğini,teşekkür etmeyi-izin istemeyi bilmesini,gerektiğinde yardım istemekten çekinmemesini ama tek başına da neler yapabileceğinin farkına varmasını,hem kendine olan güvenini destekleyip hem de öğretmenlerine-arkadaşlarına güven duymasını,doğa-dünya-uzay farkındalığını,yaşayarak-dokunarak görerek-zaman ayırarak gün be gün içine yerleştirdiğiniz hayvan-bitki-müze-sanat eserleri-sinema-tiyatro-drama-kitap-yabancı dil-müzik ve spor sevgisini, yemediği yemek çeşitlerini-zorlamadan,psikolojisini bozmadan-yiyebilmesini,hayal dünyasının zengin olmasını,harika arkadaşlıklar kurmasını ve devam ettirmesini,kısacası mutlu olmayı ve mutlu etmeyi öğrettiğiniz daha sayamadığım pek çok gerçeklik kattınız.İyi ki Çilek çocukevi ailesinden bir birey oldu oğlumuz ve biliyorum ki yıllar sonra bile bir ağacın kabuğuna dokunduğunda ya da çimen kokusu duyduğunda ya da gökyüzünün maviliğinde Çilekevindeki anılarını hatırlatacak ona beyni-kalbi.. -Sürekli iletişim halinde,açık,anlaşılır net bilgi paylaşılır.(Teknolojinin yeterli miktarda kullanımıyla da desteklenir) -Oğlum Çilek çocukevi kadar sevdiği ve ilgi gördüğü bir servis ile gitti ki servis ile Çilek çocukevi yönetimi de sürekli iletişim halindedir. -Öğretmen kalitesi üst düzeydir.(Buna verilecek çok örneğim var ama özetle yetiştirdikleri her bir çocuğun tek tek ilgisini çeken-çekmeyen şeyleri,neyi neden yaptığını veya ne demek istediğini,hatta bir bakışı ya da duruşuyla bile neler anlattıklarını çok iyi biliyorlar.Benim çocuğumu benim kadar iyi tanıyan bir öğretmenimiz oldu(itiraf etmeliyim ki sosyal alandaki çoğu davranışında benden daha iyi tanıyordur hatta) Hal böyle olunca eğitimi ve öğretimi en üst kalitede işliyor tabii.. -Yönetim başlı başına bir ekol olup,yılların tecrübesinin yaşattığı güven,çocuğunuzu gözü kapalı emanet ettiğiniz ikinci yuvanın kapılarını açıveriyor. -İstanbulun ortasında yeşile,hayvanlara ve harika oyun alanlarına sahip,etkin zamanlama yönetimiyle çocuklarımızın nefes alabilmesini sağlıyorlar. -Yemekleri tek kelimeyle enfes. -Çeşitli hastalıkların yeniden ortaya çıktığı günümüzde hijyenine her zaman güvendiğim ve çocuğumu hiç endişelenmeden emanet ettiğim yuva. -Oğlum 4 yıl gitti ve her sene kendini tekrarlamadan eğitim aldı,gelişimi ve yaptıkları bunun en büyük örneği. -İyi ki varsınız Çilek Çocukevi..

 • Sevgi dolu bor ortamda mutlu bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.Biz ailecek çilekli olmaktan çok mutluyuz

 • nc

  merhaba,3 yili askin suredir cilekliyiz,kizimi 3 yasinda kucucukken emanet ettim ve iyki yolumuz cilege dusmus diyoruz....Tek kelime ile her yonden harika bir okul...Biz ayriliyoruz diye cok uzuluyoruz keske devam etme sansimiz olsaydi....calisirken isyerinde bi an bile ne yapiyordur diye dusunmemize ferek bile kalmiyor cunku biliyoruzki keyfi yerinde

 • PY

  Okulumuzu anlatmak icin buraya kelimeler yetmez. Cocugunuza yapacaginiz en buyuk iyilik onu Cilek Anaokulu ve Ciler Hanim a emanet etmek olur. Herkesin isini profesyonelce ve cokca severek yaptigi tam bir egitim, eglence ve mutluluk yuvasi ❤️ Okulumuzu ve Armagan ogretmenimizi simdiden cok ozledikOkulun hic bir eksik yani olmadigi gibi muadillerine gore cokca fazlasi var

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çilek Çocukevi İletişim Bilgileri

Karanfil Cd. Morkaranfil Sk. No:10 2.levent, İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum