fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ailece İzlenecek En İyi 10 Aile Filmi

Görüntülenme Sayısı: 15416

Çocuğunuza film seçmekte zorlanan aileler için en iyi çocuk filmlerini bir araya getirdik. Bu filmler yalnızca çocuklarınızı değil sizi de heyecanlandıracak ve eğlendirecektir. İşte ailece hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz 10 aile filmi!

En İyi Çocuk Fimleri

1. Oyuncak Hikayesi Serisi - 1995/1999/2010

Her çocuk en az bir kere oyuncaklarını yalnız bıraktığı zaman onsuz yeni maceralara yelken açtığına inanır. Onları gizlice yakalamaya çalışır. Bu düşünce ile ortaya çıkan Oyuncak Hikayesi (Toy Story) serisi dört filmden oluşmaktadır. İddia ediyoruz ki sadece çocuklarınız değil siz de bu filmlere bayılacaksınız.

En İyi Çocuk Fimleri-1

2. Komşum Totoro - 1988

Usta yönetmen Hayao Miyazaki tarafından yaratılmıştır. Miyazaki filmlerinin sadece çocuklar için olmadığı apaçık ortadadır. Hatta birçok animasyon filmi çocuklar için çok da uygun olmayabilir. Ancak Totoro kesinlikle ailece izleyebileceğiz inanılmaz güzellikte bir filmdir. Çocuklarınıza uyumadan önce anlattığınız macera hikayelerinin görüntülerle ortaya çıktığı büyüleyici bir yolculuğa çıkıyoruz. Çocuklar hayal ettikleri maceralardan birini nefessiz izleyecek.

En İyi Çocuk Fimleri-2

3. Space Jam - 1996

Özellikle bazı babalar film izleme konusunda sabırsız olabiliyorlar. Ancak Michael Jordan'ın içinde olduğu bu film ile spor tutkularından yararlanarak bu filmi ailece izleyebilirsiniz. Bugs Bunny ve arkadaşları zor durumdadır ancak oynanacak bir basketbol maçını kazanarak bu durumdan kurtulabilecekler. Bugs Bunny ve arkadaşları bu maçı kazanmak için basketbol efsanesi Michael Jordan'ı kaçırmaya karar verirler. Birçok hilenin yapıldığı maçta çocuklarınız sevdiği karakterlere yapılan haksızların farkına vararak bu konuda bilinçleneceklerdir.

En İyi Çocuk Fimleri-4

4. Yürüyen Şato - 2004

Listemize bir Miyazaki filmi daha ekliyoruz. Yürüyen Şato (Howl's Moving Castle), çok renkli ve hareketli bir film. Çocuklarınız bu filmden gözlerini alamayacaktır. Bambaşka dünyalar gezecek, bambaşka canlılar görecektir. Bir yetişkinin kolay kolay erişemeyeceği hayal gücüyle bu film sayesinde siz de yeni şeyler keşfedeceksiniz.

En İyi Çocuk Filmleri-5

5. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? - 2010/2014

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, son dönemlerde yapılmış en iyi animasyon filmler arasında anılıyor. Özellikle evinizde evcil hayvanınız var ise bu film çocuğunuz ve sizin için birçok yönden tanıdık gelecektir. Bir seri halinde 3 adet filmi bulunmaktadır. Eğlenceli olduğu kadar duygulandıran bu seriyi kaçırmayın.

En İyi Çocuk Filmleri-6

6. Lego Filmi - 2014

Çocukların küçük yaşlardan itibaren oynadığı legolar kahramanlara dönüşüyor. Bu sürükleyici filmi çocuğunuz gözünü kırpmadan izleyecektir. Batman, Gandalf gibi birçok süper kahramanın karşımıza çıktığı film çocukların fazlasıyla ilgisini çekiyor. Çocuklar bu hikaye sayesinde kendi oyuncakları ile kendi hikayelerini oluşturacaktır ve hayal güçlerinin sınırlarının olmadığını anlayacaksınız. Özellikle çocukların hayatlarında önemli yeri olan oyun oynamanın önemini anne-baba olarak siz de kavrayacaksınızdır.

En İyi Çocuk Filmleri-7

7. Hugo - 2011

Fransa Tren Garı'nda büyülü bir yolculuğa hazır mısınız? İki meraklı çocuğun sinema üzerine meraklı arayışlarını, robotları ve daha birçok şeyi bir arada göreceğiniz bu harika görsel şölen filmi kaçırmayın. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından yönetilen Hugo hem çocukları hem anne-babaları çok güzel bir yolculuğa çıkarıyor. Fransa Garı'nda çekilen bu filmi izledikten sonra çocuklarınız tarihi yerleri gezmeyi isteyeceklerdir.

En İyi Çocuk Filmleri-8

8. Yaman Tilki - 2009

Son dönemlerin en önemli yönetmenlerinden Wes Anderson'ın stop-motion filmi Yaman Tilki (Fantastic Mr. Fox) yaramaz bir tilkinin hikayesini anlatmaktadır. Bu tilki kötü şeyler peşindedir ve ailesiyle arası bozulur ancak hatasını er ya da geç anlayacaktır. Zıpçıktı bir tilki olan Mr. Fox sonradan kendisinin aslında yaramaz değil özel olduğunu anlayacaktır. Görsel bir ziyafet yanında renk uyumuyla bu film çocuğunuzun yeni zevkler kazanmasına katkı sağlayacaktır.

En İyi Çocuk Fimleri-9

9. Herkül -1997

Yunan Mitolojisinin önemli karakterlerinden olan Herkül (Hercules) üzerinden çekilen film çocuklarınızın tarih merakının ortaya çıkmasını sağlayabilir. Hercules canavarlar, Hades ve Titanlarla savaşacak ancak yılmayacaktır.

En İyi Çocuk Fimleri-10

10. Buz Devri Serisi - 2002/2006/2009/2012/2016

Asla bitmeyecek bir serüven. Buzul çağında geçen bu macera bir grup farklı hayvan türlerinden arkadaşın buzul çağından kurtulma mücadelesini anlatmakta. 5 film olan bu seri şimdilik durmayı planlamıyor yeni bir film daha yolda. Kesinlikle gülmekten kendinizi alamayacağınız bu seri arkadaşlık duygularının önemini de birçok yerde vurgu yapmaktadır. Çocuğunuz bu film sonrası birçok hayvanın yaşam şeklini merak edebilir.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 11 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Öykü Bilgin

Miyazaki filmleri önerecek kadar iyi bir site demek :)

Hilal

Muazzam mükemmel baya baya iyi

Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
PYBS Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı PYBS Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı Nedir? Sınav tarihleri ne zaman? Sınava kimler başvurabilir? Sınav sonuçları ve burs kazananlar ne zaman açıklanacak?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mektebim Koleji Beykent İlkokulu Özel Okul
Özel Mektebim Koleji Beykent İlkokulu

Teknolojik imkanlarını çok farklı ve yükseklerde görüyorum. Bu çağdaş eğitim modelini Atatürk İlke ve İnkilaplarıyla bir...

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar....

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum