fb
Özel Çocukça Anaokulu

Özel Çocukça Anaokulu

0212 963 0905
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:30/19:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Çocukça Anaokulu Hakkında

Özel Çocukça Anaokulu, 2005 yılında İstanbul, Başakşehir de kurulmuştur. 11 yıllık tecrübeyle 2016/2017 eğitim yılında da hizmet vermeye devam etmektedir. Okul Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir. Okul iki katlı şirin bir mimari ile inşa edilmiştir. Deprem yönetmeliğine uygun olup, depreme karşı dayanıklı bir yapıdadır. Milli Eğitim müfredatının yanı sıra öğrencilere branş dersleri de verilmektedir. Okulda eğitime başlama saati 07:30 olup, eğitimin bitme saati 19:30 dur. Okuldaki çocukların yaş gruplarına uygun 15 er kişilik sınıflar oluşturulmuştur. Bu eğitim sınıflarının yanı sıra bir adet uyku odası, bir adet temiz ve sağlık koşullarına uygun yemekhanesi, açık ve kapalı oyun alanları bulunmaktadır. Açık oyun alanlarında günün belirli saatlerinde çocukların hem temiz havadan yararlanmaları hem de enerjilerini doğru yönde kullanmalarını sağlamak amacı ile kurulmuş olan sağlıklı oyun parklarında oyun oynamaları sağlanmaktadır. Dış mekan oyunlarında ve iç mekan oyunlarında öğretmenlerinin gözetimi altında olmaktadırlar. Okulun güvenliği profesyonel bir güvenlik firmasının güvenlik elemanları tarafından sağlanmaktadır. Okula veli tarafından bırakılamayan çocuklar için verilen servis hizmeti de profesyonellik ile verilmektedir. Yabancı dil eğitimi İngilizce ve Almanca olup, küçük yaşlardan itibaren dil eğitimine önem vurgulanmaktadır. Okulda verilen diğer eğitimler ise, manevi değerlerin öğrenilmesi, psikodrama, tiyatro, modern dans, mental aritmetik, yüzme, kendini savunma, buz pateni eğitimleridir. Okulda çocuklarınızın sağlıklı beslenmesine katkıda bulunacak niteliklerde sağlıklı ve organik besinlerle yemekler hazırlanmakta, ay içerisinde çocukların yiyeceği yemeklerin listesi menü halinde belirtilmektedir. Dış mekanda bulunan oyun parklarının yanı sıra iç mekanda da çocukların zarar görmeyeceği nitelik ve ölçülerde oyun parkı, top havuzu bulunmaktadır. Öğrencilerin okula gelirken yanlarında getirdikleri kıyafet çantaları ve ayakkabıları için özel dolapları bulunmaktadır. Okulda uygulanan değerler eğitimi ile çocuğun sosyal çevreye uyumu, yardımlaşmayı öğrenmesi, saygı ve hoşgörüyü öğrenmesi, paylaşma duygusunun geliştirilmesi, özgüven duygusunun geliştirilmesi, ahlak kuralları, temel dini eğitimi almaları hedeflenmektedir. Çocuklara ait gelişim dosyası tutulmakta, yıl içinde yaptıkları çalışmalar düzenli bir şekilde dosyalanmakta ve yılsonlarında ailelerle paylaşılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Haftalık ders programı içerisinde kaç saat oyun saati olarak ayrılmıştır?

- 8

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Bir dönemde sanat ve spor faaliyetleri için kaç etkinlik düzenleniyor?

- 4

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

Yorumlar

 • O. a.

  Başaksehirde ilk yılımız ve kısa sürede 2 kızım için kreş arayışına girmiştim. En başta çocuklarımın mutlu hissetmeleri ve güvende olmaları çok önemliydi. Aradığımdan fazlasını buldum ve kafama takılan konularda iyi bir rehberlik hizmeti aldım.

 • N. .

  Cok sirin, cok temiz, guler yuzlu personel

 • N. s.

  Çocuğuma benden daha iyi daha sağlıklı baktığınız için sonsuz teşekkürler ediyorum gerçekten benim bile çıkmak istemediğim bir yer.. Özel ilginiz ,eğitim sisteminiz ve sürekli olarak kendinizi yenileyip birşeyler katmanız harika.. çocuğum ve kendi adıma çok şanslıyım tekrar teşekkür ederim:)

 • C.

  Alanında uzman eğitimciler, temizliği, eğitim sistemi. Özellikle ülkedeki büyük hayal kırıklıklarından sonra Çocuklarımızı güvenle teslim edebileceğimiz sıcak ve kaliteli bir eğitim ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayan nadir bulunan anaokullarından. Geleceğe umutla bakan veliler, eğitimciler ve bu bireylerin yetiştirdiği çocuklar için...

 • U. .

  Okul tertemiz! Öğretmenlerin ve görevlilerin sıcakkanlı oluşu hemen göze çarpıyor. Çocuklarla iletişimleri mükemmel. Fiziki şartları ve sosyal etkinliklerin çeşitliliği de tercih için etkileyici unsurlar

 • A. d.

  Oglum okul hayatinda ve sosyal hayatinda sayenizde daha basarili daha aktik ilginize ve alakaniza tesekkur ederim

 • O. t.

  Konumumuzdan dolayı çocuğumun 2. Anaokulu ama buraya başladğından beri okula daha gitme isteği fazlasıyla arttı.okulumuzdan cok memnunuz temizlik konusunda aşırı özen gösteriliyor egitim ve öğretim konusundada cok iyiler çoçugum adına sizlere cok teşekkür ediyorum:)

 • M.

  Ögretmenlerin çocuklara olan ilgisi çok güzel ve güven verici.Cocugumu güvenle emanet edebilecegim kaliteli biryer.

 • A. d.

  Oglum sizin sayenizde hem okulunda hemde sosyal hayatinda daha aktif ve daha basarili ilginize ve alakaniza tesekkur ederim

 • F. k.

  Çocuklarımızın güvenli, temiz özellikle kendi alanında uzman kişilerle eğitim görmesi mükemmel.Çocuğum adına sizlere çok teşekkür ederim.

 • İ. V.

  Öğretmenlerin çocuklarla olan iletişimleri takdir edilesi. Gerçekten bu kadar iyi uyum içerisinde olmaları veli olarak benim açımdan güven verici. Gelişimi de umut verici.

 • Ş. Ö.

  Okul temiz ve oldukca hijyenik. Böyle bir ortamda çocuğumun bulunması içimi rahatlatıyor tabiki. Eğitimi de kaliteli olunca güvenerek emanet ediyoruz.

"Özel Çocukça Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çocukça Anaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mahallesi, Fesleğen Sok. No: 43 Villa S-73, 34306 Başakşehir/istanbul
0212 963 0905
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Başakpazar Şubesi Özel Okul
Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Başakpazar Şubesi

Okul o kadar huzur verici bir ortam ki. çocuklar için harika. okul yönetimini kutlarım her şeyiyle çocuklar için en iyis...

Özel Palet Başakşehir Anaokulu Özel Okul
Özel Palet Başakşehir Anaokulu

Palet kalitesine zaten güvendik. Güvenimiz boşa çıkmadı. Çocukların Montessori eğitim programına uygun yetiştirilmesi ço...

Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu Özel Okul
Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu

Okulda her ayrıntı çocuklar için düşünülmüş bahçesiyle okulun içindeki mobilyalarla. Öğretmenler ilgili ve çocuklar içi...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum