fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu

Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu Hakkında

Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren özel bir eğitim kurumudur. İstanbul Bakırköy’ de bulunan okulda 3 – 6 grubu çocukların, fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal gelişimine uygun ortamlar hazırlamak ve nitelikli programlar aracılığı ile hem çocukların, hem ülkemiz hem de insanlık adına topluma sağlıklı bireyler kazandırmak amaçlanmaktadır. Okulda gün içerisinde çocuklarla birlikte halk oyunları, bale, modern dans etkinlikleri, piyano dersleri, step, top, devinimli oyunlar ve eğlenceli yarışmalar, ana dil etkinlikleri, çember zamanı, fen ve doğa çalışmaları, matematik etkinlikleri, deneyler, inceleme ve araştırma konuları, mutfak atölyesi çalışmaları yapılmaktadır. Bale , modern dans , step gibi etkinlik ve dersler ile çocukların eğlenceli zaman geçirerek fiziksel olarak gelişmesi sağlanmaktadır. Bale dersleri fiziksel gelişiminin yanında çocukların kendi disiplinlerini oluşturmasını da sağlamaktadır. Okulda yabancı dil eğitimi çift ana dil esasına göre verilmekte olup bunlar Almanca ve İngilizcedir. Yabancı dil dersleri konuşma ağırlıklı işlenmektedir. Okulda kültürel ve bilimsel alan gezilerine yer verilmektedir. Böylece öğrencilerin hem kültürel birikim sağlamalarını hem de çevrelerini tanımları ve ufuklarının genişlemesi sağlanmaktadır. Gems eğitim programı uygulanan okulda, bu program ile erken yaşta fen ve matematik konularına hakim olmalarını ve sevmelerini sağlanmaktadır. Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu 'nun yaz okulu etkinlikleri mevcut olup, temizlik kurallarına büyük önem verilmektedir. Yaz okulunda öğrencilerin senenin yorgunluğunu atarken eğlenceli etkinliklerle ve oyunlarla hem eğlenip hem de öğrenmeleri hedeflenmektedir. Okulda ritim ve orff çalışmaları mevcuttur bu çalışmalar çocukların ritim duygularını geliştirmesini ve işitsel olarak gelişmesini sağlamatadır. . Okulda günlük eğitim saatleri hafta içi sabah 09:30’da başlamakta ve akşam 17:00’de sona ermektedir. Beslenme şekli organik besinler ile sağlanan okul besinleri kendisi temin etmektedir.Çocukların beslenme ihtiyaçları için uzman personeller görev almakta olup çocukların en sağlıklı bir şekilde beslenmeleri esas alınmıştır. Okulda öğün olarak meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Yemekler aylık olarak yiyeceklerin kalori miktarları hesaplanarak okul içinde hijyenik şartlar içinde hazırlanmaktadır. Öğrencilerin okula ulaşımı okul semtinin içi ve yakın çevresi için servis hizmeti ile karşılanmaktadır. Çocukların güvenliği için çocuklar evlerinin önünden alınıp yine evlerinin önüne aile bireyleri ya da aile bireylerinin onay verdikleri kişilere servis şoförünce teslim edilmektedir. Araç sürücüleri gerekli eğitimleri almış tecrübeli sürücüler olup araçlar düzenli olarak bakımdan geçmektedir.

Yorumlar

 • PI

  Okul güzel. Hocalar iyi. Bahçe ve kütüphane yetersiz. çocuklar için yararlı olabilecek çoğu kitap yok. ayrıca çocuklar doğayı da tanıyamıyorlar. adam akıllı toprak bile yok böcek yakalayıp çamur yapıp oynasınlar. okul büyükşehir şartlarına gör iyi ancak çocucklara çok üzülüyorum

 • AY

  Keşke müzik alanında imkanlar biraz daha fazla olsaydı. Ancak kızım el işleriyle uğraşmayı seviyor. Okulun imkanı çok anca bahçe her okulda olduğu gibi yetersiz.

 • BK

  Güzel bence. İçine kapalı bir çocuk olsa da okulda bu durumu aşar diye düşünüyorum. çünkü çocuklar için güzel bir ortam sağlıyor

 • Veli

  Bu güzel ekiple her günümüz çok güzel geçti okulunuzda. Çok güzel anılara vesile olan sizlere ne kadar teşekkür etsek az.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeşilyurt İkibin Anaokulu İletişim Bilgileri

Sipahioğlu Cad. No:24 D:1-2 Yeşilyurt/istanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum