fb
Özel Sezin Koleji İlkokulu

Özel Sezin Koleji İlkokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Sezin Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Sezin İlkokulu Çekmeköy’de 16000 m2’si kapalı, 15000 m2’si açık alan olan 20.000 metre kareye kurulmuş kampüsünde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. “Her çocuğun yetenekli olduğu bir alan muhakkak vardır.” anlayışına dayanan Sezin Okulları’nın felsefesi gereği öğrencilerinin sosyal, sanatsal ve sportif alanlardaki yeteneklerini keşfedip ulaşabilecekleri en ileri noktaya varmaları için gerekli olan eğitim ve öğretim koşullarını hazırlamaktadır. Sağlam pedagojik ilkeler üzerine kurulu olan Sezin İlkokulu’nun eğitim ve öğretim programı bilimsel, yalın, tutarlı, güvenilir, yaşamla ilişkili, değişimle bağlantılı olan ilkelerini er öğrenciyle tek tek ilgilenilmesinden ve öğrenciye kendini gerçekleştirme olanağı sağlamasından almaktadır. Sezin İlkokulu’nda her sınıf üç şubedir, her şubede 24 öğrenci bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin öğrenme ve kazanım değerlerini hangi düzeyde kazandıkları güvenilir ve objektif ölçme araçları kullanılarak belirlenmektedir. Gereken analizler yapıldıktan sonra Sezin Okulunun hazırladığı OKULOGIC sisteminde kayıt altına alınır. Bu analizlerde öğrenci ve şubeler referans alınarak hangi kazanımlarda iyileştirilmesi gerektiği tespit edilerek zümrelerle iletişime geçilir ve gereken telafi çalışmalarının yapılması sağlanır. Veliler bütün akademik ölçme sonuçlarını internet aracılığıyla izleyebilmektedirler. Sezin İlkokulu’ndaki akademik çalışmalar Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil , Oyun ve Fiziki Etkinlikler , Görsel Sanatlar , Müzik, Kütüphane, Bilişim Teknolojileri başlıkları altında toplanmaktadır. Öğrencilerin sosyal-psikolojik gelişimi ve kişisel özellikleri göz önüne alarak çalışmalar gerçekleştirilen Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi; okula yeni öğrencilere yönelik olarak oryantasyon çalışmaları, öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımaları ve potansiyel ve yeteneklerinin farkına varmaları için Bireysel Psikolojik Danışma Süreci, öğrencilerin farkındalıklarını artırmak ve , toplumsal hayata uyum becerilerini geliştirmeleri amacıyla Grup Rehberliği Çalışmaları ve okul-aile iletişimine yönelik Veli Görüşmelerini gerçekleştirmektedir. Sezin ilkokulu, uzmanlar tarafından geleceğin iş gücü olan Kodlama dersine ayrıca önem vermektedir. 1.sınıftan itibaren Bilişim Teknolojileri derslerinde kademeli olarak kodlama dersleri verilmektedir. Kulüp çalışmalarından olan 3 boyutlu tasarım ve yeni teknolojiler dersinde 3 boyutlu modelleme, kodlama ve Maker Hareketi kapsamında elektronik ve robotik çalışmalar yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Yüzme
Voleybol
Tenis

Sanatsal

Heykel
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Piyano
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Müzik Kulübü
İzcilik
Kaya Tırmanışı
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • S. K.

  Öyle küçük ayrıntılarla bizi ve oğlumuzu mutlu etti ki bu okul. Yüzme dersine verilen önem ve yüzme öğretmenlerinin seçimi konusunda okulun göstermiş olduğu hassasiyet sayesinde çocuğumuzun önyargılarını kırması bile büyük bir şans bu okul tarafından bize verilen. Verilen ödevlerde kütüphanenin sadece göstermelik bir birim olmadığını çocuklara kullanarak teşvik ettiren harika öğretmenler ve daha nicesi. Kaliteli bir okul arıyorsanız ve çocuğunuzun geleceği sizin için önemliyse gidip görüşmekte yarar var.

 • Ç. B.

  Öğrencilerine güzel ve doğru alışkanlıkları sevgiyi dostluğu iyi bir eğitimle birlikte kazandırabilen bir okul olduğunun ilk elden şahidi olarak yazıyorum. Öğretmenlerin dersle ilgili olsun olmasın her konuyla birebir ilgilenmeleri konu içeriklerini seçmelerindeki hassasiyet bile bizim için çok önemli ve başarılıydı. Bunun yanında okuldaki sosyal aktiviteler ve çocukların kendilerini ifade edebilmeleri için onlara verilen şansın çok önemli olduğunu özgüvenlerinde büyük değişikliklere neden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kısaca akademik başarının yanında sosyal ve kültürel olarak doyuma ulaşmış bireyler yetiştirebilen bir kurum olduğu için ben rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 • Y. Ç.

  Çağdaş ve kaliteli , sosyal aktivitelere, sanata ve bilime verdiği önem bir eğitim kurumu, Yabancı dil eğimine gerekli önemi verdiklerini düşünüyorum, çocukları gereksiz yere sıkmadan hayatlarında müziğinde, resmin de önemli şeyler olduğunu öğretebilen öğretmenler var. Milli bayram kutlamalarını izlemek bile harika.

 • A. Ö.

  Sezin okuluna ilk geldiğimizde bizi ilk etkileyen kısım, diğer özel okullardaki gibi 4-5 katlı alanın büyük kısmının bina olarak kullanıldığı çocuk oyna alanın neredeyse olmadığı bir yapı yerine, 2 katlı oyun ve yeşil alanın bina alanın 2 katından fazla oluşu dikkatimizi çekti. Yaptığımız görüşmeler ve diğer velilerden aldığımız olumlu görüşler sonucunda kaydımızı yaptırdık. Şu anda oğlum 4. sınıfta ve ilk okulu Sezin Okulunda tamamlamış olacak. Kişisel gelişiminden memnun kaldık. Müspet ilimler yanında gelecekte faydalanacağı yaratıcı düşünce, bilgiye nereden ve nasıl ulaşacağının öğretilmesi ve her sabah yapılan 1er saatlik okuma saatleri Sezin okulunun bizim açımdan en kuvvetli yanları. Sınıf öğretmeni dışında, branş dallarında öğretmenler çok fazla sayıda sınıfa hitap ettiklerinden öğrenciyi yeterince tanıma ve onları geliştirme fırsatı bulamıyorlar. Örneğin müzik ve resim konusunda oğlumun gelişimi çok sınırlı. 4 senede daha iyi bir seviyeye de olabilirdi.

 • Veli

  Güzel okul. Tavsiye ederim.

 • Veli

  Sosyal gençler yetiştiriyorlar. Sadece bilime değil; edebiyata, sanata da önem veriyorlar.

"Özel Sezin Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Sezin Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Ulubatlı Hasan Caddesi No: 18 34782 Çekmeköy  / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu

Doğa dostu bir okul olması çok ilgimizi çekti Kendimde bir eğitimci olduğum için deneyimli eğitimci kadrosu da artı özel...

Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu

Okul arayış sürecinde gösterilen ilgi çok iyiydi. Okula başladıktan sonra öğretmenin ilgisi ve yaklaşımından çok memnun...

Özel Alev Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Alev Okulları İlkokulu

yabancı dil eğitimi ve bu konudaki yeterlilikleri gerçekten tecrübe etmeye değer. Öğrencileri 2 yabancı dil bilerek mezu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum