fb
Özel Atik Anaokulu

Özel Atik Anaokulu

0 212 963 0172
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/12:30

Özel Atik Anaokulu Hakkında

3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren anaokulu 20 kişilik sınıflara sahiptir. Özel Atik Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. İstanbul Bakırköy’ de bulunan okula geliş saatleri 07.30, okuldan çıkış saatleri ise en geç 18.00 dir. Okulun kendine ait bir psikolojik danışmanlık hizmeti vardır. Okulda çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemek doğrultusunda yemekhane, bahçe ve oyun alanı mevcuttur. Okul hizmetleri güvenlik, servis, rehberlik ve yaz okulu olarak belirlenmiş olup yabancı dil eğitimi olarak evrensel dil İngilizce tercih edilmiştir. Sanat eğitimleri müzik, bale ve modern danslardır. Satranç ve gezi kulübü olan okulda satranç eğitimi de verilmektedir. Okul dört katlıdır. Özel Atik Anaokulu 'nun bahçesi geniş bir alan olup çocukların rahat hareket etmesine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Okul oyun alanında modern bahçe oyuncakları vardır. Okulun sınıfları geniş ve ferah tasarlanmış. Tuvalet ve yemekhane dâhil olmak üzere okulun her alanında temizliğe son derece dikkat edilmektedir. Okulun duvarlarında çocukların günlük yaptığı faaliyetler asılmaktadır. Jimnastik ve diğer sporları yapabilmek için okulun bir adet de spor salonu bulunmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında yaz okulu kayıtları devam etmektedir. Küçük yaş gruplarına özel olarak oyun grubu etkinliği mevcut olup büyük yaş grupları için fen ve doğa etkinlikleri mevcuttur. Okul öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile sosyal sorumluluk projelerine katılmaktadır. Özel Atik Anaokulu 'nda yapılan etkinlikler çocukların beş alanda daha ileri düzeyde eğitilmesini sağlar. Takip edilen bu gelişim alanları zeka ve hafıza, psikomotor, dil, sosyal ve duygusal, ayrıca da öz bakımdır. Fen ve doğa saatlerinde çocukların yaşayarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Branş dersleri olarak İngilizce, spor aktiviteleri, bale ve modern danslar, yaratıcı drama, satranç, müzik, robotik kodlama ve okuma yazmaya hazırlık dersleri düşünülmüştür. Psikolojik destek olarak çocuklarda kıskançlık, dikkat eksikliği, özgüven gelişimi ve aile tutumları işlenmektedir. Dersler Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun fakat GEMS temelinde işlenmektedir. Günlük etkinlik saatleri dokuz ve dört arasıdır. Geri kalan zamanlar serbest etkinlik saatidir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • I. E.

  Geçtiğimiz dönem kızımın çok severek devam ettiği okulumuz. Her açıdan oldukça profesyonel ve bilinçli bir kadroya sahip. Devam ettiğimiz süre boyunca ne yönetim ile ne de öğretmenlerimizle hiçbir sıkıntı yaşamadık. Kızım her gün mutlu ve istekli gitti okuluna. Okul yaşı gelmeden önce anne-çocuk atölyelerine de katılmıştık ve onlardan da çok memnun kalmıştık. Kocaman bahçesi, tertemiz ve ferah sınıfları, cana yakın ve içten kadrosuyla Atik Anaokulu Bakırköy’ün en iyilerinden.

 • N. B.

  İkinci çocuğum için de tercih ettiğim tek okul. Herşeyden önce yönetim olarak çok profesyonel ve çocuk merkezliler. Sadece çocuğu değil biz velileri de eğitiyorlar. Meğer ne çok şeyi yanlış biliyor ve yanlış yapıyormuşuz diyoruz her seferinde. Her çocuğu koruyan ve her biri çok mantıklı kuralları var. Disiplinli bir okul. Bilgilendirmeleri zamanında ve açıklayıcı şekilde yapıyorlar. Eğitim sistemleri çok başarılı, kolejlerin anaokullarına giden yeğenlerimde görmediğim etkinlikleri ve portfolyo çalışmaları var. Civar semtlerde hiçbir okulda olmayan kocaman bir bahçeleri var. İngilizce saatleri her yaşa göre ayrı ayrı düzenlenmiş. Öğretmenleri çok ilgili ve çok profesyonel. Yemekleri anne elinden çıkmış gibi, herşey ev usulü. Bir de tadilattan geçmişler, hem içi hem de dışı harika olmuş okulumuzun. Daha ne isterim ki? Keşke her çocuğun ve velinin yolu sizlerle kesişse Atik ailesi❤️

 • F. Y.

  Atik Anaokulu bizim 2.evimiz :) gerek çocuklarımıza verdikleri eğitimden gerekse güler yüzlü öğretmenlerinden çok memnunuz. Çoğu kolejden daha profesyonel yaklaşımları bizi çok etkiledi. Çocuğumuzu güvenle kendilerine teslim ediyoruz. Ayrıca geniş sınıfları ve kocaman büyük bahçesi bizi ilk etkileyen özellikleriydi. Bakırköy’de bir numara Anaokulu diyebilirim:)

 • G. T.

  2 yıldan beri Atik Çocuk Anaokuluna devam ediyoruz. Çok memnunum. Kurumun yapısı, branş dersleri, eğitim metodları,öğretmenlerin kalitesi, yemekler, servis, çalışan personelin ilgisi herşeyiyle çok beğeniyoruz. Yeniliğe çok açık bir kurum. Bu yıl uzman diyetisyenle çalışmaya başladılar mesela, yemekler çok güzel. Servise hostes yerine öğretmenler çıkıyor ve okulun kendi araçları bu çok önemli benim için. Veli iletişimi oldukça güzel. Veli görüşleri dikkate alınıyor. Klinik psikolog olması da büyük avantaj.

 • Ö. K.

  Harika bir okul! Öğretmenler, idari kadro ve ablalar çocuklarla çok ilgili... her gün düzenli olarak çocuğumun tuvaletini yapıp yapmama durumu hakkında bile bilgi veriyorlar. Bu ilgiden dolayı oğlum okula çok çabuk alıştı Ve herkesi çok seviyor

 • B. G.

  hafta sonları anneli atölyeler yapıyorlar çocukların okulu daha çok benimsemesi ve bizim de çocuklarımızı daha yakından takip edebilmemiz için çok güzel düşünülmüş bir uygulama.

 • K. A.

  Çok iyi bir anaokulu sınıflar kalabalık değil ve geniş. uyku odası var sınıflrda nem rutubet falan yok. öğrencilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek hiç birr şey yok. Prizlerde çocuk kilidi var. Bu tür detayları düşünmeleri çok güzel.

 • E. G.

  Mükemmel bir okul. Çocuğumu gönderiyorum eğitimi dört dörtlük sanat dersleri spor aktiviteleri branş dersleri ve dil eğitimi çok iyi kısacası eğitimi çok iyi bir okul. fiziksel imkanları da gayet başarılı. temiz ve güvenilir bir bina

 • Veli

  Kızımızın ilk defa atılacağı okul macerasında biz de uyandırdığınız güvene ve katkılara çok teşekkür ederiz.

"Özel Atik Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Atik Anaokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi Çağ Sok No:28
0 212 963 0172
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum