fb
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu

0216 706 6994
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 09:00/16:25
Psikolojik Danışman
Sınıf Mevcudu: 20

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu Hakkında

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV)” gönüllü mezunlardan oluşan yapısı ile eğitimle ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden (Kadıköy Maarif Koleji) aldıkları sosyal ve kültürel değerleri “Kadıköy Maarif kültür ve gelenekleri”ni yaşatmak, geleceğe taşımak amacıyla...

Devamını Oku

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Lojman
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera
3D Odası
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Dini Eğitim

Dil Olanakları

Çince
Fransızca
Almanca
İngilizce
İspanyolca
Arapça
İbranice
İtalyanca
Rusça
Ermenice
Japonca

Sportif

Futbol
Judo
Masa Tenisi
Su Topu
Yüzme
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Tenis
Güreş
Eskrim
Atletizm
Okçuluk
Jimnastik
Yoga
Badminton

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Bale
Heykel
Su Balesi
Sinema
Dekoratif Sanatlar
Buz Pateni
Orkestra
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ebru
Perküsyon
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Binicilik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
İzcilik
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Kaya Tırmanışı
Bilişim Kulübü
Gazetecilik
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • A. K.

  Okulda kantin yok. İnanabiliyormusunuz? Bundan daha yenilikçi ve sağlıklı bir karar olabilir mi? Yemek konusunda okul zaten öğrencilere tam destek veriyor. Böyle kurumların hızla çoğalması dileğiyle

 • F. A.

  Sınıflar çok tatlı, klasik eğitim anlayışından uzak tüm çocukları üretmeye ve öğrenmeye teşvike eden bir ortam var. Bahçesi bana biraz küçük geldi o kadar. Arkasında bir vakıf olmasının fiziksel donanım bakımından büyük avantajlarını görebilirsiniz ancak.

 • O. A.

  Yeni açılan bir okul olduğu için tüm öğretmenler tüm varları yokları azıcık sayıdaki öğrencileri olduğu için sanki birebir eğitim tadında bir okul ortamı var. Çok değerli bir kadroya sahip gerçekten el üstünde tutulması gereken bir geleneğin takipçileri. Gidin görüşün pişman olmayacaksınız.

 • D.

  Butik bir okul, gerek yönetim kadrosu gerek öğretmenleriyle son derece iyi niyetliler ve velilerle işbirliği içerisindeler. Akademik başarıya verdikleri önem kadar çocuğun kişisel gelişimi, kendine güvenine de önem veriyorlar, branş dersleriyle de bunu destekliyorlar. Fiziksel imkanları ilkokul öğrencileri için yeterli, okul içinde spor salonu ve bahçede spor imkanları var.

 • N. G.

  Branş derslerinde başarılı bir okul ancak fiziksel imkanları da iyi olmasına rağmen sportif derslerde pek etkin değiller. Bu derslere biraz daha önem verseler çok daha iyi bir okul olabilir.

"Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı No:23 C Blok Ataşehir/istanbul
0216 706 6994
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 20 85

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu Hakkında

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV)” gönüllü mezunlardan oluşan yapısı ile eğitimle ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden (Kadıköy Maarif Koleji) aldıkları sosyal ve kültürel değerleri “Kadıköy Maarif kültür ve gelenekleri”ni yaşatmak, geleceğe taşımak amacıyla ve eğitim kökenli sivil toplum kuruluşlarının, bu alanda verimliliği artıracak şekilde; destek olarak, örnekler oluşturarak ve eksikleri tamamlayarak sorumluluk almaları ve eğitime yatırım yapmaları gerekliliğince Ataşehir’de Özel Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Kalev İlkokulu kurulmuştur. Okulun amacı Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, ulusal kültürüne ve evrensel değerlere saygılı, ana diline hakim, İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilen, özgüveni yüksek, soran sorgulayan, araştırmacı ama herkesin hakkına ve sınırlarına saygılı, sosyal konulara ve yaşadığı dünyaya duyarlı çocuklar yetiştirmektir. Kalev İlkokulu çocuğun kendini tanımasına, benlik değerini geliştirmesine ve kendini fark etmesine yardımcı olmayı en temel görev olarak görmektedir. Sınıflar öğrenme süreçlerinin dinamik, interaktif ve karşılıklı etkileşimin gerçekleştiği ortamlardan oluşmaktadır. Öğrenme ortamlarımızın fiziki şartları da uygulanan öğrenme yöntemleri ile uyumlu planlanmıştır. 55 m2 lik öğrenme alanları çocukların özgün çalışmalar yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çocukların akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerini de önemsenmektedir. Sunulan çok yönlü etkinlikler ve faaliyetlerle, içlerindeki farklı renkleri ortaya çıkarabilmeleri için öğrenciler teşvik edilmektedir. Ülkemizdeki tüm ilkokullar için geçerli ulusal eğitim uygulamalarını esas alarak, farklı disiplinlerde (Türkçe, görsel sanatlar, fen ve teknoloji, müzik, rehberlik, yabancı dil) yapılan etkinlikleri birbirini tamamlayıcı nitelikte planlayarak, Uluslararası kabul görmüş yetkinlik/kazanım temalarına ve Maarif Geleneği’ne göre uyarlayarak “Fark Yaratan Bireyler” yetiştirmek hedeflenmektedir. Akademik Program hazırlarken birçok teknik ve yöntemden yararlanılmakta , tek bir disipline bağlı kalınmamaktadır. Yabancı dili okuyup anlamanın yanı sıra konuşarak kendini ifade edebilen gençler yetiştirmek amacıyla oluşturulan yabancı dil programı Türk ve ana dili İngilizce (native speaker) olan yabancı eğitmenlerle uygulanmaktadır. Okulda haftada 10 saat İngilizce eğitimi verilmekte ve Kadıköy Maarif geleneğinden gelen ECHO English Club etkinlikleriyle konuşma ağırlıklı olarak desteklenmektedir.

Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mektebim Koleji Ataşehir İlkokulu Özel Okul
Özel Mektebim Koleji Ataşehir İlkokulu

Hocaları tecrübeli, eğitimi iyi. Yeni bir okul olduğu için biraz daha oturması lazım.

Özel Bilgidağı Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Bilgidağı Koleji İlkokulu

Gözüm arkada kalmadan kızımı güvenle emanet ettiğim bir kurum.

Özel Ataşehir 2 Kampüsü Doğa Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Ataşehir 2 Kampüsü Doğa Koleji İlkokulu

Bence Ataşehir'in en iyi okulu. Eğitim, okulun donanımları, öğretmenlerin sevecenliği ile başka bir okulda okumayı düşün...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum