fb
Onaylanmış Okul Profili
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:30

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu Hakkında

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV)” gönüllü mezunlardan oluşan yapısı ile eğitimle ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden (Kadıköy Maarif Koleji) aldıkları sosyal ve kültürel değerleri “Kadıköy Maarif kültür ve gelenekleri”ni yaşatmak, geleceğe taşımak amacıyla ve eğitim kökenli sivil toplum kuruluşlarının, bu alanda verimliliği artıracak şekilde; destek olarak, örnekler oluşturarak ve eksikleri tamamlayarak sorumluluk almaları ve eğitime yatırım yapmaları gerekliliğince Ataşehir’de Özel Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Kalev İlkokulu kurulmuştur. Okulun amacı Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, ulusal kültürüne ve evrensel değerlere saygılı, ana diline hakim, İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilen, özgüveni yüksek, soran sorgulayan, araştırmacı ama herkesin hakkına ve sınırlarına saygılı, sosyal konulara ve yaşadığı dünyaya duyarlı çocuklar yetiştirmektir. Kalev İlkokulu çocuğun kendini tanımasına, benlik değerini geliştirmesine ve kendini fark etmesine yardımcı olmayı en temel görev olarak görmektedir. Sınıflar öğrenme süreçlerinin dinamik, interaktif ve karşılıklı etkileşimin gerçekleştiği ortamlardan oluşmaktadır. Öğrenme ortamlarımızın fiziki şartları da uygulanan öğrenme yöntemleri ile uyumlu planlanmıştır. 55 m2 lik öğrenme alanları çocukların özgün çalışmalar yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çocukların akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerini de önemsenmektedir. Sunulan çok yönlü etkinlikler ve faaliyetlerle, içlerindeki farklı renkleri ortaya çıkarabilmeleri için öğrenciler teşvik edilmektedir. Ülkemizdeki tüm ilkokullar için geçerli ulusal eğitim uygulamalarını esas alarak, farklı disiplinlerde (Türkçe, görsel sanatlar, fen ve teknoloji, müzik, rehberlik, yabancı dil) yapılan etkinlikleri birbirini tamamlayıcı nitelikte planlayarak, Uluslararası kabul görmüş yetkinlik/kazanım temalarına ve Maarif Geleneği’ne göre uyarlayarak “Fark Yaratan Bireyler” yetiştirmek hedeflenmektedir. Akademik Program hazırlarken birçok teknik ve yöntemden yararlanılmakta , tek bir disipline bağlı kalınmamaktadır. Yabancı dili okuyup anlamanın yanı sıra konuşarak kendini ifade edebilen gençler yetiştirmek amacıyla oluşturulan yabancı dil programı Türk ve ana dili İngilizce (native speaker) olan yabancı eğitmenlerle uygulanmaktadır. Okulda haftada 10 saat İngilizce eğitimi verilmekte ve Kadıköy Maarif geleneğinden gelen ECHO English Club etkinlikleriyle konuşma ağırlıklı olarak desteklenmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (6)

 • ND

  Ogrenci odakli bir okul. Oglum iki yildir hazirliktan beri gidiyor cok mutlu. Akademik yaris icinde olmayip cocugu cocuk gibi goren onem veren bir kadroya sahipTam doluluga ulastiginda bahce ve serbest alanlarin yetersiz olabailecegi

 • AK

  Okulda kantin yok. İnanabiliyormusunuz? Bundan daha yenilikçi ve sağlıklı bir karar olabilir mi? Yemek konusunda okul zaten öğrencilere tam destek veriyor. Böyle kurumların hızla çoğalması dileğiyle

 • FA

  Sınıflar çok tatlı, klasik eğitim anlayışından uzak tüm çocukları üretmeye ve öğrenmeye teşvike eden bir ortam var. Bahçesi bana biraz küçük geldi o kadar. Arkasında bir vakıf olmasının fiziksel donanım bakımından büyük avantajlarını görebilirsiniz ancak.

 • OA

  Yeni açılan bir okul olduğu için tüm öğretmenler tüm varları yokları azıcık sayıdaki öğrencileri olduğu için sanki birebir eğitim tadında bir okul ortamı var. Çok değerli bir kadroya sahip gerçekten el üstünde tutulması gereken bir geleneğin takipçileri. Gidin görüşün pişman olmayacaksınız.

 • D

  Butik bir okul, gerek yönetim kadrosu gerek öğretmenleriyle son derece iyi niyetliler ve velilerle işbirliği içerisindeler. Akademik başarıya verdikleri önem kadar çocuğun kişisel gelişimi, kendine güvenine de önem veriyorlar, branş dersleriyle de bunu destekliyorlar. Fiziksel imkanları ilkokul öğrencileri için yeterli, okul içinde spor salonu ve bahçede spor imkanları var.

 • NG

  Branş derslerinde başarılı bir okul ancak fiziksel imkanları da iyi olmasına rağmen sportif derslerde pek etkin değiller. Bu derslere biraz daha önem verseler çok daha iyi bir okul olabilir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı No:23 C Blok Ataşehir/istanbul
0 216 706 6994
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum