fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu

Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu Hakkında

İLERİ NESİL OKULLARI EĞİTİM YAKLAŞIMI
Eğitim yaklaşımımız, öğrencileri akademik alanlarda donanımlı kılmanın yanı sıra, kişiliklerini çok yönlü olarak beslemeyi, bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal yönlerden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmayı ve böylelikle mutlu, üretken bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini hedefler. Öğrenciyi bir bütün olarak ele alan İleri Nesil Okulları eğitim yaklaşımı, sadece akademik alanda ya da sadece kişisel beceriler alanında değil, farklı gelişim alanlarına yönelik olarak yürütülen çalışmaları kapsar.


YABANCI DİL
- Hand in Hand - Çift Öğretmenle Çift Dilli Eğitim:
Birinci sınıftan itibaren yabancı ve Türk uzman eğitimcilerimiz ile eş zamanlı Türkçe ve İngilizce eğitim programları uyguluyoruz. İngilizce Matematik ve İngilizce Fen dersleri ile bilim dili gelişimlerini destekliyoruz. İlkokulun tüm kademelerinde konu anlatımları, yaş düzeyine uygun tekli kelime bilgisini, uygun grammer ve yapıları içerir. Derslerimizde akıllı tahta, fiziksel ve online oyunlar, şarkılar, aktiviteler, videolar, görseller, hikayeler, projeler ve canlandırmalar kullanarak ‘En iyi öğrenmenin yolu eğlenerek öğrenmektir.’ felsefesini benimsiyoruz.

AKADEMİK GELİŞİM
- Bireysel farklılıkları gözeten öğrenci merkezli bir eğitim programı:
Güçlü eğitim kadromuz tarafından oluşturulan farklılaştırılmış anadil dersleri ile sorgulatarak ve öğrencinin merkezde olduğu öğretim programı uyguluyoruz. Her çocuğun özel olduğunu biliyor, onlara kendi becerileri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri alanlar yaratıyoruz. Böylece öğrencilerimize tüm akademik alanlarda bir üst eğitim basamağına ve yetişkinlik hayatlarında gereksinim duyacakları akademik altyapıyı oluşturuyoruz.

BECERİ GELİŞİMİ
- Hayata tam hazırlanan çocuklar:
Çocuklarımızın takım çalışmasını öğrenmesi, problem çözme yeteneklerinin gelişmesi, etkin zaman kullanımıyla gelişmeleri, doğal liderlik yeteneklerinin ortaya çıkması, çatışma yönetimi, etkin iletişim sağlayabilme, analitik ve sosyal çözüm kabiliyetlerinin artması için geliştirdiğimiz programlarla onları hayata tam hazırlıyoruz!

KİŞİLİK GELİŞİMİ
- Sevgi ve güven ilişkisi ile öğrenciye özel takip sistemi:
Öğrencilerimizin güçlü alanlarını keşfetmek; kendilerini tanımalarını ve geliştirmelerini sağlamak; ruhen sağlıklı, özerk, öz benlik algısına sahip bireyler olmalarını desteklemek amacıyla psikolojik danışma uluslararası etik ilkeler ışığında hem çocuklarımızla hem de velilerimizle görüşmeler yapıyor, çeşitli envanterler uyguluyoruz.

TEKNOLOJİ VE GELİŞİM
- 21.yy’a hazır bireyler:
Maker Robotik sistemle çocuklarımızın hem geleneksel ve ileri teknolojileri hem de üreten insan olmanın temel yetkinliklerini öğrenmelerini sağlıyoruz. Her öğrencinin var olan yeteneklerini, edindiği becerileri öğrendiklerini takibe alıyor, kendini geliştirmesi adına çalışmalar yapıyoruz. Bu sistemle çocuklarımıza ürettikleri fikirleri paylaşmayı, paylaşım ekonomisini, geri dönüşümün değerini, elektronik ve mekanik bilgilerle hayata değer katma becerisini geliştirmeyi öğretiyoruz.

YETENEK GELİŞİMİ
- Sporla, sanatla gelişimleri desteklenen, yetenekleri keşfedilen nesiller:
Öğrencilerimizin küçük sınıflardan itibaren farklı spor ve sanat dallarıyla tanışmalarına ve yetenekli oldukları alanların farkına vararak kendi tercihleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle tüm öğrencilerimizde sporcu disiplini ve ahlakına yönelik farkındalık oluşturulur. Sanat derslerimiz ile de, öğrencilerimizin, görsel sanat sevgisi ve bilgisine sahip, bakmayı ve görmeyi bilen, estetik değerleri içselleştirmiş, kendisini sanat yoluyla özgürce ifade edebilen, bireysel farklılıkların kendilerini zenginleştirdiğinin bilincinde olan, yeni malzeme ve teknikleri kullanma konusunda meraklı ve cesur, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerine sahip olmaları amaçlanır.

GÜÇLÜ EĞİTMEN KADROSU
Her biri alanında yıldız, güçlü, uzman ve İNO eğitim anlayışıyla hedeflerini birleştiren öğretmenlerimizi özenle tek çatı altına topladık. Bütün öğretmenlerimizin amacı çocuklarımızı 21. yüzyılın gerektirdiği gibi, sadece akademik anlamda geliştirmek değil, her yönden hayata hazırlamak. Çocuklarla birlikte gelişmek, öğrenmek, ileri gitmek ve onların hayatlarına değer katmak!

DOĞANIN KALBİNDE BİR KAMPÜS
- Doğanın armağanı olan yeşil alanlardan faydalanan ileri nesiller:
10.000 m2'lik kampüsümüz, yarı olimpik yüzme havuzu, 500 m2’lik spor salonu, 400 m2’lik konferans salonu, 4000 m2’lik yemyeşil okul bahçesi, 14 etkinlik ve atölye odasına çocuklarımızı her yönüyle geliştirmek için okulumuzun çatısı altında toplandı. Okulumuz aynı zamanda güneş enerjisi panelleriyle kendi elektriğini üreten, su arıtma sistemleriyle doğanın kaynaklarını en verimli şekilde kullanan doğa dostu bir kampüstür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

Yorumlar

 • e

  2 .ci yilimiz... anaokulu müdürümüz ve ekibi son derece başarılı ve kaliteli bir çizgide devam ediyor çocuklarımızın eğitimine

 • SS

  Oğlum 3.sınıf öğrencisi.Okula çok mutlu gidip geliyor.Öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok seviyor.Okulun beni en mutlu eden yönü ise çocuğun yeteneklerini keşfedip,değerlendirmeleri.Mesela daha önce sportif başarısı farkedilmemiş iken İno da hemen farkedilip değerlendirildi.Çocuğun potansiyeline göre eğitim almasını sağlayan öğretmenleri ve yönetimi var.Çocuk odaklı bir okul.

 • İ

  Anadolu yakasındaki neredeyse tüm okullarla görüştük. İno okullarını tesadüfen duyduk ve görüşmeye gittik. Randevusuz olmamıza rağmen 2 saate yakın bir görüşme yaptık. Hepsi alanında deneyimli, vizyon sahibi , güler yüzlü eğitimcilerden oluşuyor. Kapıdaki güvenliğinden genel müdürüne kadar herkes çok kibar. Asla ticari bir kurum değil. Okulun fiziki şartları mükemmel. Yeni bir okul olmasına rağmen oğlumuzu gönül rahatlığı ile kaydettirdik bu hafta. Yolunuz açık olsun.

 • GA

  Oğlum 6. Sınıfta okuyor Emir Tuğra ... Ben ve oğlum okulumuzu çok seviyoruz öğretmenlerimiz akademik olarak mükemmeller . Idareciler işlerini tam hakkıyla yapıyorlar . Okulumuz tertemiz herşeyin en güzelini ve kalitelisini çocuklarımıza sunuyorlar . Ben çok okul araştırdım oğlumda okul derecelerine giren bir öğrenci ... İLERİ NESİL OKULLARI inanın ticaret amaclı değil EĞİTİM amaclı ve inanın burada çok kaliteli veliler var . İyi ki varsınız :) genel müdürümüz Fahrettin orta okul müdürümüz Ülkem hanıma sonsuz teşekkürler Eksiği yok fazlası var 15 tatile girdik okulumuzu çok özleyeceğiz

 • AK

  Yeniliğe dinamikliğe açık, çok güçlü ve köklü kurumlarda çalışan alanında deneyimli kişiler olması nedeniyle geleceği çok parlak bir okul.

 • NG

  Okulun eğitmen kadrosu son derece profesyonel ve ortamı da tam hayal ettiğimiz gibi. Çocuğum burada emin ellerde.

 • BY

  Geçtiğimiz hafta oğlum için görüşmeye gittim, güler yüzle ve sıcak karşıladılar ve çok ilgilendiler. Yeni bir okul olmasına rağmen çok donanımlılar, kadro çok sağlam ve vizyonları çok geniş. Gerçekten neslimizi ileriye taşıyacak bir okul olduğuna inanıyorum. İkinci görüşmeye gideceğim ve sonra kararımı vereceğim oğlum için, doğa ile iç içe nitelikli bir eğitim kulağa çok hoş geliyor gerçekten

 • BB

  Doğa dostu bir okul olması çok ilgimizi çekti Kendimde bir eğitimci olduğum için deneyimli eğitimci kadrosu da artı özellik

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi Süleymaniye Caddesi No 20 34782 Çekmeköy İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum