fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstek Okulları Belde İlkokulu

Özel İstek Okulları Belde İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel İstek Okulları Belde İlkokulu Hakkında

1997-1998 yılları arasında eğitim öğretim hayatına başlayan İstek Özel Belde İlkokulu girişken, ahlaklı ve dinamik öğrenciler yetiştirmeyi planlamaktadır. İstanbul Kadıköy’de ilkokul eğitimi veren okul sosyal sorumluluk platformuna sahiptir. Bu kapsamda sürdürülebilir ve uzun soluklu projeler yürütülmektedir. 3 ile 12 yaş aralığında bulunana çocuklar için uygulanan PYP eğitim modeli kapsamında çocuklara araştırma, öğrenme ve mücadele etme imkanına sahip olmaktadır. İlkokulda İngilizce yabancı dil eğitimi de verilmektedir. Ancak 3. sınıftan itibaren kulüp etkinliği olarak yürütülen ikinci dil etkinliği 4. sınıftan itibaren ortak bir program yürütülmesi suretiyle öğretilmektedir. Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dilleri ikinci dil eğitimi olarak verilen dersler arasındadır. Okulda öğrencilerin nitelikli bir eğitim alabilmeleri için her türlü imkan düşünülmüş olup teknolojik ve donanımlı sınıfları, proje odaları, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslikleri, Matematik çalışma odaları, kütüphane ve medya merkezleri, kantin, yemekhane, 450 kişilik konferans salonu, her türlü spor faaliyetlerine uygun spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, ses geçirmeyen müzik derslikleri ve profesyonel kayıt stüdyosu, görsel sanatlar atölyeleri, sağlık birimi bulunmaktadır. Çeşitli sosyal etkinliklerle öğrencilerin yeteneklerini keşfederken kültürel birikim elde etmelerini sağlayacak pek çok faydalı kulüp bulunmakta olup bunlar; Aikido Kulübü, Basketbol Kulübü, Bilişim Kulübü, Dans Kulübü, Drama Kulübü, Futbol Kulübü, Görsel Sanatlar Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Masa Tenisi Kulübü, Moda Tasarım Kulübü, Satranç Kulübü, Yemek Kulüpleri ve Yüzme, Eskrim, Tenis, Basketbol, Hentbol, Futbol, Futsal, Masa Tenisi, Voleybol, Jimnastik, Okçuluk gibi spor takımlarıdır. Öğrencilerin sağlığına önem verilen okulda sağlık birimi, öğretim yılı başında güncellenen sağlık kartları ile veliler tarafından bilgilendirilir. Özel sağlık durumu bulunan öğrenciler okul sağlık birimi, danışman/sınıf öğretmenleri ve okul yönetimi tarafından gözlemlenir. Gerçekleştirilen gezilerde, mutlaka sağlık birimi sorumlularından biri veya temel ilkyardım bilgisine sahip eğitim personeli bulundurulur. Okulun fiziki alanları güvenlik görevlileri ve 7/24 saat yayın yapan kapalı devre güvenlik kameraları ile takip edilmektedir Kampüse geliş ve gidişlerinde okulun ulaşım servisini kullanan öğrenciler, okula gelmeden araçtan inemezler; okul dışına, kayıtlı oldukları servis aracı ile çıkarlar. Okul obezite ve beslenme bozukluklarına bağlı hastalıkların, okulda doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılarak iyileştirilmesi, tüm öğrencilerin doğru ve sağlıklı beslenmesi hedefiyle yemek menülerini düzenlemiştir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

Yorumlar (7)

 • TA

  Dil eğitiminde üstüne bir okul yoktur herhalde kızım kendisini bu okulda o kadar geliştirdi ki verdikleri hizmete olan saygım sonsuz iyi ki kızımı bu okula göndermişim diyorum.

 • Veli

  Okulun sanatsal etkinlik bakımından değil ülkemizde avrupadaki okullardan bile geri kalır yanı yok. Hatta dünya standartlarının üstünde diyebilirim

 • Veli

  Okulda böyle bir müzik öğretmeni olması gerçekten hem öğrencilerin hem de biz velilerin büyük şansı. Eğitime doyduğumuz kadar ruhumuzu da doyurduğumuz bir okul gerçekten.

 • Veli

  atanın yolundan ayrılmayan cumhuriyetin yılmaz bekçisi okulu.

 • Veli

  hocalar kalitesiz, yönetim okul yönetmiyor ticarethane yönetiyor.

 • güzel okul.

 • Veli

  pahalı ve saçma bir fiziki yapıya sahip, eğitim ve ücret tabi ki birbirinden uzak.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstek Okulları Belde İlkokulu İletişim Bilgileri

Kuzguncuk Mahallesi, Gümüşyolu Caddesi, Rasimağa Sokak, No:7, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum