fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu

Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 09:30/12:30
Öğlenci: 13:00/16:00

Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu Hakkında

İstanbul Bakırköy 'de bulunan Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu, müstakil bir binada 2,5 yaş (30 ay) ve 6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir okuldur. Okulda, Maria Montessori tarafından yaratılan Montessori eğitim anlayışı benimsenmiştir. Okulun tüm materyalleri bu yaklaşım doğrultusunda bir araya getirilmiştir. Çocuklara Dünya standartlarında eğitim imkanı sunmayı hedefleyen Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu, donanımlı sınıfları ve kaliteli eğitim programları ile hedeflerine ulaşmaktadır. Anaokulu tam zamanlı ve yarı zamanlı seçenekleriyle eğitim öğretimini sürdürmektedir. Yoğun İngilizce eğitim programı uygulanan okulda tam zamanlı İngilizce öğretmenler bulunmaktadır. Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu 'nda yaratıcı drama, haraket ve koordinasyon, müzik dersi kendi branşlarında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Evinizde gösterdiğiniz özenden farksız bir yemek hizmeti vardır. Yemeklerimizde zeytinyağı ve tereyağ tüketilmektedir. Tavuk eti ve hindi eti verilmemektedir, paket gıdalar tüketilmemektedir. Kurumumuzun beyaz bayrağı mevcuttur.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (12)

 • KK

  Montessori eğitim sistemini en iyi şekilde gerçekleştiren okullardan birisi. Çocuğumun bu okuldaki gelişimi inanılmaz oldu. Bu vesileyle başta okul yönetimi olmak üzere tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

 • Sv

  Çok temiz ve hijyen kurallarına uygun bir okul. Montessori felsefesi ile çocuklarında sınırlı özgürlük içerisinde eğitimlerini alabiliyor olmaları ve kendi öz bakım becerikerini yapabiliyor olmaları çok güzel bir durum. Öğretmenler alanlarında eğitimli ve montessori felsefesini benimseyerek hareket eden kişilerdir.

 • Fy

  Montessori felsefesine ait tüm çalışmalar yapılmaktadır.Günlük yaşamımızda oluşan faaliyetler amacına uygun şekilde çocuklara sunulmaktadır.Birbirinden farklı karakterdeki çocukları bir arada görebileceğimiz sosyal açıdan destekleyici ve tamamlayıcı olmaktadır. Bu felsefeyi içselleştiren öğretmen kadrosu bulunmaktadır.Gelişimini her açıdan desteklediğini farkettiğim süreç de mutluluk hissettim.

 • EK

  Her şey çocuklar için uygun ve çocuklar kendileri bir çok çalışma yapıyor bunların somut olması özellikle okulöncesi grubu için çok daha anlaşılır.

 • HY

  Montessori Eğitim felsefesini benimseyen bir okul olduğunu düşünüyorum. Tüm öğretmenlerin gerçekten duyarlı samimi ve içten olduğunu gözlemlediğimiz kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz bir okul. Çocuğumdaki değişimleri gördükçe montessori felsefesinin asıl önemini gördük. Anaokulu okul öncesi olarak baktığımız eğitim sisteminin gerçekte neden bu kadar değerli olduğunu bu okula geldiğinizde sizde farkedeceksiniz.

 • ŞA

  Her yıl kendine artı değer katarak ilerleyen bir kurum. Temizliği, mutfağı, çalışanları ile tam bir güven ortamı var. Kurucunun sürekli orda olması ve 3 çocuk annesi olarak empatiyle yaklaşması en büyük artımız. Kapıdan girdiğiniz an huzur bulabileceğiniz bir yer. Özellikle gün içerisinde Montessori saatine denk gelirseniz içerde okadar çok çocuğun olduğuna inanamayacak kadar sessiz bir ortam sizi karşılıyor. İlk çocuğum kurumdan mezun olurken okuma-yazma, toplama- çıkarma gibi birçok akademik anlamda ilerleyerek mezun oldu. Öyle bir sistem ki çocuk nasıl o aşamaya geldiğini çocuk zevkle , severek ve özgüvenle geliyor. Şimdi ikinci çocuğum kurumda ve bu yılda tam zamanlı ingilizceye geçerek çocuk yaşayarak öğreniyor. Nice başarılı yıllarınız olsun.Eksik yanı kurumun ilkokulunun olmaması diyebilirim. Keşke devamı olsa da okul aramak zorunda kalmasak.

 • Çocuklarla iletişim, ilgi, çocuğun gelişimine kendini bir birey olarak yansıtmasına çok yardımcı oluyorlar. Çocuğumun olumlu yönde gelişimini gayet iyi fark etmekteyim. Sıcak samimi bir ortam da bulunmakla sadece ticari amaç güden bir kurum değil.

 • BG

  Sınıfların düzenli oluşu, çok fazla renk ve materyali barındırmaması, güler yüzlü öğretmen ve idarecilerden oluşması, öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme imkanı sunması, farklı disiplinlere farklı öğretmenlerin gelmesi.Anne babalara yemek saatleriyle ilgili daha detaylı bilgi verilmeli. Örneğin bir öğünde çocuklara nasıl ve ne kadar sunum yapıldığı velilerle arada sırada paylaşılabilir.

 • OD

  Kızımın 2,5 yıldır kendisini evinde hissettiğini görüyorum. Tüm personelin öğrenci ve çocuklara güvenli bir yaşamla yaratmak için çaba sarf ettiğini görüyorum. Okul kurucusunun sürekli okulun içinde bulunması çocukları gözlemlemesi önemli bir ayrıntı... Montessori eğitimin en ideal şekilde prensiplerine uygun olarak verildiğini düşünüyorum. Kızımdan her an haber alabileceğimi düşünmek beni mutlu ediyor. Okul içinde veya dışında gerçekleşecek olağan üstü durumlarda personelin kendi çocuğu gibi davrandığını gördüm. Kesinlikle düşünmeden şimdide olsa kızımı tekrar okulunuza eğitimi için vermekten çekinmem.Sosyal aktivitelerin artırılması gerekiyor.

 • Kurulduğu tarihten bu yana yakından takip ettiğim, başta kurucusu olmak üzere çalışkan, kendilerini sürekli geliştiren, işini layıkıyla yapmaya özen gösteren bir kadroya sahip yeni bir okul. Oğlumu güvendiğim bir yere teslim etmek, onun okula severek gitmesi, kendine birşeyler katması, sosyalleşmesi, benim dikkat ettiğim hususlar arasında. Bunlara sahip bir okul bulabildiğim için mutluyum:)

 • A

  Neden 1 Montessori Anaokulu ? Yaklaşık olarak 2 senedir kızımız bu okula gidiyor. Bu okulu seçmeden önce Bakırköy- Ataköy -Yeşilköy -Florya semtlerinde olan tüm eğitim kurumlarını gezmiş bir aileyiz. Eğitimde en önemli dönemin okul öncesi olduğunu bildiğimiz için her ebeveyn gibi iyi bir okul arayışındaysanız doğru tercihtesiniz. Peki diğer okullardan farkı ne ? Eminim çoğumuzun evinde bir okul açacak kadar oyuncak vardır. Ama bizim okulumuzda yok. Montessori felsefesini benimsemiş okulumuzda sınıflarda yalınlık esas alınmış, Olabildiğince sade ve düzenli ortam var. Halıfleksler,rutubet oluşturabilecek ortamlar,boğucu havasız sınıflar yoktur. Materyaller çoğunlukla gerçektir. Okulumuzda ödül - ceza sistemi kesinlikle yoktur. Örneğin; Eğer yemeğini yersen sana sticker vericem diyen bir öğretmenle bizim okulumuzda karşılaşmazsınız. Okulumuzda psikologumuz hergün okuldadır. Hiçbir zaman çocuğunuzu kimseyle kıyaslanmaz. Gönül rahatlığı ile emanet edeceğiniz bir okuldur.

 • NY

  Mart ayindan itibaren kurumla tanistik, ben ve oglum cok memnunuz. Gonul rahatligiyla cocugumu emanet ettigim, mutlu oldugunu gordugum bana gore ikinci bir adres. Her sabah keyifle okula gidip her aksam da mutlu donuyor. Okulda ki her emekci yaptiklari her isi ve cocuklari cok onemsiyorlar. Oglumun gelisimini, keyif almasini gordukce bu okulu tercih ettigim icin ne kadar iyi karar verdigimi anliyorum. Bu arada kurucunun kendi cocuklari da ayni okulda bu detay da okulu bilmedigim zamanlarda beni oldukca rahatlatmisti. Iyi ki varsiniz 1montessori

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

11. Kısım Mesa Villaları No:41 Bakırköy / Ataköy / İstanbul
0 212 963 2203
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum