fb
Neslin Değişen Sesi Okulları NDS İlkokulu

Neslin Değişen Sesi Okulları NDS İlkokulu

0 212 963 2075
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:55/16:00

Neslin Değişen Sesi Okulları NDS İlkokulu Hakkında

2001 yılında Notre Dame de Sion Lisesi Eğitim Vakfı tarafından eğitim ve öğretime açılan okul Neslin Değişen Sesi Okulları 15 yıl boyunca Şişli Bomonti kampüsünde eğitim verdikten sonra gelişen ve büyüyen öğretim kadrosu ve artan öğrenci sayısıyla yeni kampüsü olan Bahçeşehir Boğazköy bölgesinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip ve tam donanımlı binasına taşınmıştır. Bahçeşehir’deki kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitim-öğretimi yapılmaktadır. Köklü geçmişin verdiği zenginlik ve eğitim anlayışı ile kurulan Özel Neslin Değişen Sesi İlkokulu ve Ortaokulu, mezunlarını verdiği tarihten itibaren öğrencilerini Türkiye’nin kaliteli, iyi ve yabancı dille eğitim veren liselerine yerleştirmenin gururunu yaşamaktadır. Özel NDS İlköğretim Kurumları olarak ilke ve amaçlar Milli Eğitim Temel Kanunu’nun belirlediği amaçlar çerçevesinde ilköğretim seviyesinde kendine, ailesine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı, ülkesini seven, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş gençler yetiştirmektir. Bu çerçevede öğrencileri, bir yandan ulusal, kültürel mirasın ve değerlerin uzantısı olarak, diğer yandan da hızla değişen, yenilenen ve globalleşen dünyada kendi ayakları üzerinde durabilen, yaratıcı, özgüveni gelişmiş, ülkesinin gerçekleri kadar, dünya gerçeklerin de farkında olan bireyler, iyi insan, iyi yurttaş ahlaklı ve dürüst, doğaya ve çevreye saygılı, okumayı alışkanlığı olan, mantıklı, bilinçli, yapıcı, iyimser, coşkulu sorumluluk bilincine sahip, araştıran, kendini yenileyen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, olaylara çok yönlü bakabilen, hoşgörü, liderlik özelliklerinin farkında olan, kendisi ve çevresiyle barışık, sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlar. Okulda verilen Fransızca eğitiminde Türkçe ve Fransızca’nın farklılıklarından ortaya çıkan ve sorun yaratan farklılıklar göz önünde bulundurularak aşamalı bir sistemle ilerlenmektedir. Dil üzerinde yapılan çalışmalar sözlü olarak yapılmaktadır. Sesleri tanıma ve birbirinden ayırma çalışmaları kadar anlatım dilini oluşturarak etkinlikler de yapılmaktadır. Bu çeşitli etkinlikler (fiziksel oyunlar, şarkılar, el becerileri etkinlikleri, matematik aktiviteleri, psikomotor etkinlikler...), çocuğun Fransızca’yı severek öğrenmesini ve aktif bir katılımı sağlamaktadır. Okul hayatının başlangıcından itibaren, çocuğun yazı diline karşı bir farkındalığı oluşturulmuştur. Çeşitli öykü veya masal kitapları Fransızca ve Türkçe okunur ve anlatılırken, resimler çocuklara gösterilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Yüzme
Voleybol
Tenis
Jimnastik

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Heykel
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Tiyatro
El Sanatları

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • B.

  İki çocuğum için de tercih ettiğim okuldur.Disiplşn anlayışı başarılarınınanahtarıdır.Hem ortaokul hem de ilkokulundan son derece memnunum.tavsiye ederin

 • A. H.

  Fransız eğitim ve ahlak kültürünün çok iyi yaşatılabildiği bir kurum ve sonuçları da bir o kadar nitelikli ve başarılı çocuklar yetiştirmek oluyor. İlkokuldan sonraki dönemde de ulusal sınavlarda oldukça başarılı bir okul. İlkokuldan sonra da devam etmeyi düşünüyoruz.

 • İ. K.

  Okulu kuran vakıfın eğitim geçmişine sonuna kadar güvendiğim için tercih ettiğim bir okul. Taşınma problemi dışında hiç bir sorunla karşılaşmadık sonucta daha iyi olanakların olacağını göz önünde bulundurmak gerek. Yabancı dil eğitiminde gerçekten başarılılar.

 • U. G.

  Yeni kampüs iyi güzel hoş ama merkeze baya bir uzak eğer başakşehirde ikamet etmiyorsanız özel okul araştırırken iki kez düşünün derim. Merkezden giden çocuklar gerçekten çok erken uyanmak zorunda kalıyorlar. Ama kampüsüne diyecek laf yok.

 • Veli

  Velilerle daima iletişim halindeler. Çocuklarınız sanki sizin verdiğiniz eğitimle büyüyor gibi.

 • Veli

  Çocukların zihinsel ve kişisel gelişimi için büyük çaba harcıyorlar ve karşılığını da alıyorlar.

"Neslin Değişen Sesi Okulları NDS İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Neslin Değişen Sesi Okulları NDS İlkokulu İletişim Bilgileri

Boğaz Köy Mevki 2. Kısım, 9. Sk No:12, Bahçeşehir/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum