fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:10/15:30

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu İstanbul Beşiktaş’ta ilkokul eğitimi verilmektedir. Saygılı, dürüst, sorumluluk sahibi, üretken, farkındalık sahibi ve hoşgörülü öğrenciler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. İlkokulu binası tasarım ve işlev bakımından birbirini tamamlayan niteliktedir. İlkokulun yer aldığı yerleşkenin Spor salonu, fen laboratuvarları, sanat atölyeleri, tiyatro, kütüphane, bilgisayar odası, müzik derslikleri, ek çalışma alanları, kulüp çalışma odaları derslikler yer almaktadır. 20 adet dersliğin bulunduğu ilkokulu 4800 metrekarelik alana yapılanmıştır. 3450 metrekarelik kapalı alanın bulunduğu ilkokulunda teneffüs etkinlikleri için düzenlenmiş, masa tenisi, satranç, okuma alanları önemli bir yere sahiptir. İlkokulunun canlı yer döşemeleri, ahşap sıra ve sandalyeleri ve kurumsal mavi rengi okulda önemli bir yere sahiptir. Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu akademik programı dersler ve öğrenim kazanımlarından oluşan direk ve dolaylı olarak anaokulu ve ortaokula bağlanmış, öğrenim deneyimleri ile tamamlanan dört yıllık bir yapıdır. Akademik programın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri, rotasyonlu etkinlikler, sınıf ve okul rutinlerinden oluşan öğrenim deneyimleri öğrencilerin okul öncesi programından ilkokula geçişlerini ve bir sonraki eğitim seviyesi olan ortaokula hazırlanmalarını hedefler. Akademik program iyi okur yazarlık, yaşamın içinde matematik, dünyamızı anlama ve İngilizceden oluşur. İngilizce programı okul öncesi İngilizce programının devamı olup, üst düzey okuma ve yazı çalışmaları üzerine yoğunlaşmaktadır. Öğrenim kazanımlarında milli eğitim programları esas alınır, öğrenci birikim, potansiyel ve gereksinimlerine göre ek çalışmalarla genişletilir ve desteklenir. Sınıflardaki panolar öğretim materyali olarak kullanılmaktadır. Her derse ait bir pano bulunur. Bu panolarda işlenen ünitelerle ilgili bilgiler, resimler, haritalar, vs. bulunur. Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu'nda amaç öğrencilerin konuyu görsel olarak algılamalarını sağlamaktır. 1. 2. ve 3. sınıflarda öğrenciler öğretmenlerin belirlediği ve çalışma hazırlıkları ve araştırmalarını yaptığı konularda proje yapmaktadırlar. Öğrenciler projesine bağlı olarak deney, gözlem, gezi, maket, anket, röportaj yapma, fotoğraf albümü düzenleme, sergi hazırlama etkinliklerinden istediklerini yapar. 4. sınıftan itibaren her öğrenci proje çalışmalarında mutlaka bir tane görsel materyal hazırlamalıdır. 5. sınıftan itibaren öğrenciler proje raporu ve görsel sunum hazırlamak için bilgisayar kullanabilir. Projeler bir yarıyıl süren uzun süreli çalışmalardır

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:10 - 15:30 şeklindedir.
 • Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu Yorumları (5)

 • AK

  rekabeti ve kazanma duygusunu çocuklara spor yoluyla aşılayan imkanları gayet yeterli olan okul.

 • AK

  rekabeti ve kazanma duygusunu çocuklara spor yoluyla aşılayan imkanları gayet yeterli olan okul.

 • Öğrenci

  ben bu okulda okudum ilkokulu. Gerçekten her açıdan memnun olarak ayrıldım. Geziler olsun, yemekler olsun her şey çok güzeldi. Eğlenerek ve öğrenerek büyüdüm sayelerinde. Spor yapmayı sevdim ben bu okulda her şekilde elinizden tutan biri çıkıyor çünkü.

 • Veli

  Açı okulları rakipsiz bir okul. çocuğunuzun size bağımlı olarak büyümesini istemiyosanız, daha küçük yaşta hayatın nasıl bir şey olduğunu göstermek istiyosanız kesinlikle tercih edeceğiniz bir okul. öğretmenler o yaşta ne kadar öğrenilmesi gerekiyorsa onu öğretiyor.

 • Veli

  Açı okulları bildiğimiz okullardan değil. Onlarda öncelik mutlu, sorumluluklarını bilen, kendi ayakları üstünde durabilen, özgüvenli bireyler yetiştirmek. Bu nedenle amacınız at yarışı gibi çocuklar yetiştirmekse uzak durun derim, size göre değil. Ama tercihleri öncelikle insan yetiştirmek olan biriyseniz kesinlikle öneririm. Ben çocuklarımı seve seve gönderiyorum. Onlar da okullarına seve seve gidiyor. Teşekkürlerimi iletiyorum onlara

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Akatlar Açı Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, Yeşilay Sokak, No:4A, Beşiktaş / İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum