fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel AREL Koleji İlkokulu

Özel AREL Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel AREL Koleji İlkokulu Hakkında

1990 yılında kurulmuş, 30 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Bahçelievler, Yenibosna Merkez Mahalles'inde bulunan Özel AREL Koleji İlkokulu 2007 yılında IB tarafından öğrenmeyi ve öğrenciyi merkeze alan ve etkin kılan bir anlayışla uygulanan PYP (Primary Years Programme) İlk Yıllar Programı’nı uygulamak üzere otorize olmuştur.

Öğrencilerin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayarak yaşam boyu öğrenen, ulusal ve uluslararası değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürüterek örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktadır.
Okulda öğrenmeyi öğreten, öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, bireysel farklılıkları geliştiren, öğrenmeyi zor olmaktan çıkarıp kolaylaştıran ve zevkli hale getiren, proje tabanlı modern öğretim yöntemleri benimsenmektedir. Eğitim ve öğretim programı öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yapılandırılmıştır.

Türk ve yabancı tecrübeli öğretmen kadrosuyla İngilizce eğitimi verilmektedir. İlkokul 3.sınıftan itibaren ikinci yabancı dil eğitimi (Almanca, İspanyolca) başlamaktadır. AREL Koleji İlkokulunda, native-speaker ve sınıf öğretmeni yönetiminde tüm gün İngilizce eğitim yapılan özel İngilizce sınıfı bulunmaktadır. Okulda gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışıyla hareket eden psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi öğrencilerin ihtiyaçlarını ve yaş özelliklerini dikkate alarak velilerle iş birliği halinde bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yürütmektedir.

Öğrenciler toplumda ihtiyaç duyulan kesimleri desteklemek ve çevreyi korumak adına sosyal sorumluluk bilincini kazanacakları projeleri kendileri yürütmektedirler.
Yaşadığımız dünyada küreselleşmeyle birlikte toplumsal ve çevre sorunları ön plana çıkmıştır.
Bu nedenle Özel AREL Koleji İlkokulu farklı sivil toplum kuruluşlarıyla çalışarak projeler üretmektedirler. Küçük sınıflarda kazandırılan bu bilinç ve farkındalık 4. sınıfta iş birliği içerisinde alanlar üstü sorgulama sürecine girdikleri ve dünyada yaşanan sorunları tespit edip araştırarak bu konulara çözüm bulmaları amacıyla gerçekleştirdikleri PYP Sergi Ünitesi Sunumu ile kapsamlı hale gelmektedir.

AREL İlkokulunda; son teknoloji ile donatılan sınıflarda dokunmatik LED ekranlı ve bilgisayarlı akıllı tahtalar, 3D ve fen laboratuvarları, açık raf sistemli kütüphane, bilgisayar destekli araştırma odaları, matematik odası, spor ve kültür kompleksi, yarı olimpik yüzme havuzu, açık hava ve kapalı spor alanları gibi öğrencilerin tüm gereksinimlerini karşılayacakları alanlar bulunmaktadır.
Bahçelievler, Yenibosna Merkez Mahalles'inde bulunan Özel AREL Koleji İlkokulu'nda öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişim sağlayabilecekleri, yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri tüm kaynaklar ve ortamlar sağlanmaktadır. Çok amaçlı Spor ve Kültür Kompleksinde yüzme, tenis, voleybol, basketbol, hentbol, futbol, badminton, masa tenisi, jimnastik gibi sporlar; konferans salonunda törenler, söyleşiler, konferanslar, tiyatro, müzik çalışmaları yapılmaktadır.
Okuldaki resim, müzik, seramik, satranç odası da sanatsal çalışmalar için etkin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hafta sonları seramik, resim kursu ve gitar, keman, piyano gibi enstrümanların eğitimi verilmektedir. AREL Spor Kulübünde lisanslı sporcu olma imkânı sağlanmaktadır. Öğrenciler okulda yeteneklerine uygun kulüp çalışmalarını uzman eğitimciler rehberliğinde gerçekleştirmektedirler.

Okulun güvenliği profesyonel ve değişmeyen güvenlik görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Kampüs ve çevresi güvenlik kameralarıyla izlenir ve 24 saat güvenlik kontrolü sağlanır.
Servis ve yemek hizmetleri profesyonel firmalarla yapılmaktadır. Tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerin sunulduğu yemek salonu ve kafeterya öğrencilere hizmet vermektedir.
Yemekler uzman diyetisyenler tarafından yaş grubuna göre kalori değerleri hesaplanarak aylık olarak planlanmakta ve sağlıksız gıdaların bulundurulmamasına özen gösterilmektedir.
Okulda bulunan revirde doktor ve hemşire öğrencilerin sağlık durumları ile ilgili her türlü bilgiyi izler ve kaydını tutar.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

Yorumlar (11)

 • Ae

  Kızım bu sene anaokuluna verdik.Lise sona kadarda okutmayı düşündüğüm okul.İngilizce konusunda gayet başarılı..Zeynep hanım özellikle gözünüz arkada kalmasın.Çok özenli gözünüz kapalı emanet edeceğiniz son derece anne gibi yaklaşan ilgili alakalı sevecen …

 • HB

  Başarılı bir eğitim programı ve değerli öğretmenleri olan bu köklü okula çocuğumu güvenle gönderiyorum. Yabancı dil eğitim kalitesinin tartışmasız çok iyi olduğunu düşünüyorum. Her yıl artan dil becerileri sayesinde çocuğumun yurtdışında yaşayacak kadar iyi bir ingilizcesi var.

 • S

  Oğlum 2 sene okudu ve okuldan aldım sebebi uyanamadığı için yakın okula aldım şimdi kızımı yazdırmak isterim memnunduk eğitimi ve İngilizce olarak özellikle çok iyi ileride bir okul

 • SK

  Yemeklerin organik olması çok iyi..böyle okulları destekliyorum ve tebrik ediyorum

 • SH

  Okulun sınıflarındaki temizlik ve yemek konusundaki hassas tavri bizi çok mutlu ediyor. Çocuğumuzun olduğu her alana her zaman bu derece önem verilir umarım

 • A

  Kendini pek çok yönden geliştirmiş ve iyi bir noktaya gelmiş kurum tecrübeli öğretmenleri ile her gün daha da iyiye gidiyor

 • AA

  Okulun fiziksel imkanları harika. Kocaman bir spor salonu, yaş aralığı derece farketmeksizin geniş tutulmuş sınıfları ve her deneyin yapılabildiği laboratuvarları. insanın daha bu kadar küçüjk yaştaki bir çocuk için daha ne istemesi mümkün ki

 • FM

  üniversitesinin de açılmasından sonra eğitimini dünya standartlarına çekmeyi başarabilmiş bir kurum.

 • AA

  Hem eğitim hem fiziksel imkanlar bakımından çocukları okula başlayacak ve bu civarda oturan velilerin bir göz atması taraftarıyım.

 • Veli

  Sürekli deneyler yaparak, günlük hayata uyarlayarak bir şeyleri öğretiyorlar. Ki bu bilgilerin kalıcı olmalarını sağlıyor. Memnunuz.

 • Veli

  kızım iki senedir devam ediyor bu okula gayet memnunuz. Eğitimi, temizliği, okuldaki öğretmenler… hepsi diğer okulların önündedir...

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel AREL Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Selahattin Pınar Sk. No. 3 34197 Yenibosna/bahçelievler/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum