fb
Özel AREL Koleji İlkokulu

Özel AREL Koleji İlkokulu

0 212 963 2079
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel AREL Koleji İlkokulu Hakkında

1990 yılında kurulmuş, 30 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Özel AREL İlkokulu 2007 yılında IB tarafından öğrenmeyi ve öğrenciyi merkeze alan ve etkin kılan bir anlayışla uygulanan PYP (Primary Years Programme) İlk Yıllar Programı’nı uygulamak üzere otorize olmuştur. Öğrencilerin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayarak yaşam boyu öğrenen, ulusal ve uluslararası değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürüterek örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktadır. Okulda öğrenmeyi öğreten, öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, bireysel farklılıkları geliştiren, öğrenmeyi zor olmaktan çıkarıp kolaylaştıran ve zevkli hale getiren, proje tabanlı modern öğretim yöntemleri benimsenmektedir. Eğitim ve öğretim programı öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yapılandırılmıştır.

Türk ve yabancı tecrübeli öğretmen kadrosuyla İngilizce eğitimi verilmektedir. İlkokul 3.sınıftan itibaren ikinci yabancı dil eğitimi (Almanca, İspanyolca) başlamaktadır. AREL Koleji İlkokulunda, native-speaker ve sınıf öğretmeni yönetiminde tüm gün İngilizce eğitim yapılan özel İngilizce sınıfı bulunmaktadır. Okulda gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışıyla hareket eden psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi öğrencilerin ihtiyaçlarını ve yaş özelliklerini dikkate alarak velilerle iş birliği halinde bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yürütmektedir.

Öğrenciler toplumda ihtiyaç duyulan kesimleri desteklemek ve çevreyi korumak adına sosyal sorumluluk bilincini kazanacakları projeleri kendileri yürütmektedirler. Yaşadığımız dünyada küreselleşmeyle birlikte toplumsal ve çevre sorunları ön plana çıkmıştır. Bu nedenle AREL İlkokulu farklı sivil toplum kuruluşlarıyla çalışarak projeler üretmektedirler. Küçük sınıflarda kazandırılan bu bilinç ve farkındalık 4. sınıfta iş birliği içerisinde alanlar üstü sorgulama sürecine girdikleri ve dünyada yaşanan sorunları tespit edip araştırarak bu konulara çözüm bulmaları amacıyla gerçekleştirdikleri PYP Sergi Ünitesi Sunumu ile kapsamlı hale gelmektedir.
AREL İlkokulunda; son teknoloji ile donatılan sınıflarda dokunmatik LED ekranlı ve bilgisayarlı akıllı tahtalar, 3D ve fen laboratuvarları, açık raf sistemli kütüphane, bilgisayar destekli araştırma odaları, matematik odası, spor ve kültür kompleksi, yarı olimpik yüzme havuzu, açık hava ve kapalı spor alanları gibi öğrencilerin tüm gereksinimlerini karşılayacakları alanlar bulunmaktadır.
Özel AREL İlkokulunda öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişim sağlayabilecekleri, yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri tüm kaynaklar ve ortamlar sağlanmaktadır. Çok amaçlı Spor ve Kültür Kompleksinde yüzme, tenis, voleybol, basketbol, hentbol, futbol, badminton, masa tenisi, jimnastik gibi sporlar; konferans salonunda törenler, söyleşiler, konferanslar, tiyatro, müzik çalışmaları yapılmaktadır. Okuldaki resim, müzik, seramik, satranç odası da sanatsal çalışmalar için etkin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hafta sonları seramik, resim kursu ve gitar, keman, piyano gibi enstrümanların eğitimi verilmektedir. AREL Spor Kulübünde lisanslı sporcu olma imkânı sağlanmaktadır. Öğrenciler okulda yeteneklerine uygun kulüp çalışmalarını uzman eğitimciler rehberliğinde gerçekleştirmektedirler.

Okulun güvenliği profesyonel ve değişmeyen güvenlik görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Kampüs ve çevresi güvenlik kameralarıyla izlenir ve 24 saat güvenlik kontrolü sağlanır. Servis ve yemek hizmetleri profesyonel firmalarla yapılmaktadır. Tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerin sunulduğu yemek salonu ve kafeterya öğrencilere hizmet vermektedir. Yemekler uzman diyetisyenler tarafından yaş grubuna göre kalori değerleri hesaplanarak aylık olarak planlanmakta ve sağlıksız gıdaların bulundurulmamasına özen gösterilmektedir. Okulda bulunan revirde doktor ve hemşire öğrencilerin sağlık durumları ile ilgili her türlü bilgiyi izler ve kaydını tutar.

Duyurular ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
3D Odası
Mutfak Atölyesi
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Judo
Masa Tenisi
Yüzme
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Tenis
Atletizm
Jimnastik
Badminton

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Bale
Heykel
Su Balesi
Sinema
Dekoratif Sanatlar
Orkestra
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ebru
Perküsyon
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Gitar

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
İzcilik
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Gazetecilik
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- IB Eğitim Programı

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar

 • S. .

  Oğlum 2 sene okudu ve okuldan aldım sebebi uyanamadığı için yakın okula aldım şimdi kızımı yazdırmak isterim memnunduk eğitimi ve İngilizce olarak özellikle çok iyi ileride bir okul

 • S. K.

  Yemeklerin organik olması çok iyi..böyle okulları destekliyorum ve tebrik ediyorum

 • S. H.

  Okulun sınıflarındaki temizlik ve yemek konusundaki hassas tavri bizi çok mutlu ediyor. Çocuğumuzun olduğu her alana her zaman bu derece önem verilir umarım

 • A. .

  Kendini pek çok yönden geliştirmiş ve iyi bir noktaya gelmiş kurum tecrübeli öğretmenleri ile her gün daha da iyiye gidiyor

 • A. A.

  Okulun fiziksel imkanları harika. Kocaman bir spor salonu, yaş aralığı derece farketmeksizin geniş tutulmuş sınıfları ve her deneyin yapılabildiği laboratuvarları. insanın daha bu kadar küçüjk yaştaki bir çocuk için daha ne istemesi mümkün ki

 • F. M.

  üniversitesinin de açılmasından sonra eğitimini dünya standartlarına çekmeyi başarabilmiş bir kurum.

 • A. A.

  Hem eğitim hem fiziksel imkanlar bakımından çocukları okula başlayacak ve bu civarda oturan velilerin bir göz atması taraftarıyım.

 • Veli

  Sürekli deneyler yaparak, günlük hayata uyarlayarak bir şeyleri öğretiyorlar. Ki bu bilgilerin kalıcı olmalarını sağlıyor. Memnunuz.

 • Veli

  kızım iki senedir devam ediyor bu okula gayet memnunuz. Eğitimi, temizliği, okuldaki öğretmenler… hepsi diğer okulların önündedir...

"Özel AREL Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel AREL Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Selahattin Pınar Sk. No. 3 34197 Yenibosna/bahçelievler/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum