fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu

Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu, öğrencilerin akademik hayatlarının ilk adımlarının atıldığı bir eğitim merkezidir. Uğur Okulları 1968 yılında sınava hazırlık dershaneciliğinin ilk kurumu olarak bilinmektedir. Uzun yıllardan beri eğitimdeki tecrübesiyle birçok öğrenciyi yüksek başarılarla mezun etmiştir. İlkokul aşamasında tüm bu süreçleri iyi sürdürmek amacıyla eğitimi yaş grubuna indirgeyerek, öğrenme sevgisi aşılanmaktadır. Okulun fiziksel imkanları dahilinde etkinlik ve aktivitelerle öğrencilerin okulu sevmesi ve her gün severek okula gelmesi sağlanmaktadır.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu, ilk kez öğrenim hayatına başlayan çocuklar için Reggio Emilia yaklaşımını benimsemektedir. Bu yaklaşımla öğrencinin somut yaşantılarla yeni keşifler yapmakta ve yeni fikirler üretmektedir. Aynı zamanda çevre ve doğa oldukça önemsenmektedir. Çocukların hayatlarıyla doğrudan ilişkili olup çocuğun hayal gücünü ve yaratıcılığını destekleyecek nitelikte etkinlikler bu yaklaşım üzerinden desteklenmektedir. Bu nedenle çocukların çevresi zengin materyallerle düzenlenmekte ve etkileşimi destekler niteliktedir.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu, erkenSTEM yaklaşımıyla öğrencinin akademik geleceğine katkı sağlamaktadır. STEM; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik yetilerinin öğrencide toplu bir şekilde ilişkilendirilerek geliştirildiği bir anlayış olmakla beraber bu kurumda 4 - 10 yaş aralığında uygulanmaktadır. Öğrencilerin kendilerinin araştırdığı, fikir edindiği, yürüttüğü, tasarladığı ve ortaya çıkardığı prototip, makine ve algoritma modelleri oluşturulur. Öğrenciler tüm bu bilim dallarını bütünleştirerek uygulamış, çağdaş, üretken, yenilikçi, hayal gücü geniş ve estetik anlayışı güçlü öğrenciler olmaktadırlar.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu, öğrencilerinin çok yönlü, dünya standartlarında öğrenciler olarak yetişmesini önemsemektedir. Bu bağlamda "Uğur International" programıyla, öğrencilerinin sosyalleşerek, yabancı dili içselleştirerek ve konuşma özgüveni kazanarak İngilizce yetkinliği kazandırmak amacıyla yurt dışı gezileri düzenlenmektedir. Bu gezilerle öğrenciler, genel kültürlerini ve vizyonlarını genişletmektedir. Gittikleri şehir veya ülkenin tarihini ve sanatsal alanlarını ziyaret ederek farklı kültürleri tanımaları sağlanmaktadır. Tüm bu etkinliklerle öğrencilere farklı bakış açısı kazandırılmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Arnavutköy Uğur Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

İslambey Mahallesi, Kıbrıs Caddesi, No:301, Arnavutköy / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum