fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Atakent Doğa Koleji İlkokulu

Özel Atakent Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Atakent Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye bölgesinde eğitim vermekte olan Özel Atakent Doğa İlkokul 09.00 ve 16.00 arasında çalışmalarını sürdürmektedir. Okulun çocuklara sunduğu imkanlar içerisinde yemekhane, kantin, laboratuvar, bahçe, müzik odası, akıllı tahta, konferans salonu, futbol sahası, sanat atölyesi, müzik odası, kapalı spor salonu, kütüphane ve havuz bulunmaktadır. 24 kişilik sınıflar eğitim vermektedir. Böylece derslerin nitelikli bir şekilde işlenmesi hedeflenmektedir. Yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce dersleri sunmaktadır. İngilizce dersleri iletişim odaklı olup beş dil yetisini de geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi kapsamında sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce programı verilmektedir. Sanatsal gelişim için drama, buz pateni ve piyano derslerine ve aktivitelerine sahiptir. Böylece öğrencilerin sanatsal farkındalık sağlamalarını, kültürel birikim elde etmelerini sağlarlar. Çocukların sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak satranç, akıl ve zeka oyunları kulüplerine de sahiptir. Okulun kendine ait psikolojik danışmanı bulunmakta olup rehberlik birimi öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek grup çalışmaları ve bireysel çalışmalarla öğrencilerin ders stresi, okul fobisi gibi sorunlarına çözüm bulur, kendisine güvenen, çevresine ve topluma faydalı bireyler olmalarını, sorunlarıyla başa çıkabilmelerini sağlarlar. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmek ve yeteneklerini keşfetmek için programda binicilik, kürek, basketbol, voleybol, yüzme, judo, badminton, hentbol, step ve jimnastik, futbol, dağcılık ve tırmanma gibi sportif faaliyetlere yer verilir. Okulun verdiği hizmetler arasında güvenlik ve servis de yer almaktadır. Öğrencilerin okul içindeyken güvende olması ve güvenli bir şekilde evine ulaşması için gereken önlemler alınmıştır. Okulda güvenlik kameraları bulunur ve güvenlik görevlileri kampüse girenleri kontrol ederek olası bir sorunun önüne geçer. Servis araçları düzenli olarak bakımdan geçer ve tecrübeli araç sürücüleri çalışır.

Yorumlar (8)

 • cb

  çok sosyal ve akademik başarısı yüksek bir okul iyi ki 3 çoçuğumda bu okulda okuttum.Hocaları hiç değişmemiş oturmuş bir kadrosu var.Doğa okullarının en başarılısı çok farklı bir okul

 • KD

  Fiziksel imkanlar ve öğrenci kulüpleri dört dörtlük bu kadar çok imkan sunup bu kadar kaliteli bir eğitim verdikleri için takdir ediyorum. Ayrıca okulda güvenlik de çok sıkı Kampüse yabancıları almıyorlar.

 • ÇK

  Okula başlayan yeni bir çocuğunuz varsa değişimi kısa sürede görebilirsiniz. İnsan ve doğa sevgisini aşılamak kadar kutsal bir şey olabilir mi?

 • Veli

  Özgür büyüyen, hedefleri olan yeniliğe açık bireyler yetiştirme konusunda ülkemize bu okulun kattıkları görmezden gelinemez.

 • Veli

  Veli-öğretmen işbirliği içerisinde sağlıklı gelişen nesillerin okulu. Çocukların mutluluğu okula gittikleri hergün belli oluyor.

 • Veli

  Diğer doğa okullarıyla alakası olmayan çok başarılı bir okul.

 • Veli

  Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık.

 • Veli

  Çok sosyal bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atakent Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mahallesi, Reşitpaşa Caddesi, No:10, Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum