fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu

Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:10/16:00

Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir’de hizmet vermektedir. Bahçeşehir Doğa Koleji 2 Kampüsü anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre yapılanan kampüste modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, öz güveni yüksek, kültürel ve teknolojik birikimin hakim olduğu, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Bahçeşehir Doğa Koleji yabancı dil ağırlıklı kampüslerinde uygulamakta olduğu eşsiz İngilizce programıyla, öğrencilere yalnızca dil bilgisel yetenekler değil, iletişime dayalı beceriler de kazandırmaktadır. Uygulanan etkin yabancı dil eğitim programı, iletişim ve sosyal yeterlilik kazanımlarını şekillenirken yabancı dili iletişim odaklı ortamlarda tecrübe eden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini akıcı, anlaşılır ve doğru bir şekilde ifade edebilir hale gelmektedirler. Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu öğrencilerine, dünya çapında standartlarda, İngilizce bilgilerini ve günlük dil kullanım becerilerini pekiştirmeyi hedefleyen konsept ders saatleri sunmaktadır.
English for Life - Yaşam için İngilizce,
English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce,
Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları kavramlarından oluşan programla öğrenciler aynı zamanda yabancı dil bilgilerini kullanarak günlük hayatlarında karşı karşıya gelebilecekleri durumlarla baş edebilmek, kendilerini rahatça ifade edebilmek, farklı ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilmek gibi dil öğrenim süreçlerini de deneyimlemektedirler.
Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu, sınıf içinde interaktif ortamlarda yapılan dersler ve uygulamalar evdeyse sürekliliği sağlayan alıştırmalar, teknolojinin tüm olanakları kullanılarak öğrencilerin dili konuşma ve kullanma becerilerini artırmaktadır. Uygulanan kur sistemiyle her öğrencinin İngilizce seviyesi belirleniyor. Böylece her öğrenci seviyesine uygun sınıfta İngilizce eğitim alıyor. İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciler rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteğiyle öz güveni yüksek, güçlü yönlerinin farkında bireyler olarak yetişmektedirler. ‘Çözüm Odaklı Rehberlik’ yaklaşımında öğrencinin belirlediği amaçları ve çözüm yollarını öğrenci ile birlikte ele alınmakta, süreçte ona rehberlik edilmekte ve öğrenci cesaretlendirilmektedir.

Yorumlar (3)

 • AK

  Diğer özel okullardan farklı olarak sosyal ve kültürel olarak ağırlıklı ve yabancı dil eğitimine verdikleri önemle başka bir kulvarda değerlendirilebilecek bir okul.

 • TR

  İnternette okulun sürekli ticari kaygı taşıdığı haberleri var. Ben gidin kendiniz görüşün diyorum. Eğer kaliteli ve donanımlı bir özel okul arıyorsanız ve çocuğunuzun mutluluğu önemliyse zaten ikna olacaksınızdır.

 • ND

  Sosyal olarak nitelikli ve dışa açık çocuklar yetiştiren bir kurum olduğu için kaydımızı yaptırdık. Üretkenlik ve girişimde normal müfredatın yanında doğa kolejinin verdiği kazanım odaklı çalışmaları beğeniyordum zaten yıllardır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir Mah. Fırat Cad. Gediz Sok. Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum