fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu

Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/16:20

Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu Hakkında

İstanbul bulunan Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu tam donanımlı 24 kişilik sınıflarda eğitim hizmeti vermektedir. Okul 08.15 ve 16.20 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda 53 Derslik, İlkokul - Ortaokul Bahçe, Açık Basketbol Sahası, Kapalı Basketbol Sahası, Kapalı Spor Salonu, Futbol Sahası, Kütüphane, Bilgisayar Laboratuvarı, Görsel Sanatlar Atölyesi (İlkokul-Ortaokul), Sanat Atölyesi, Müzik Laboratuvarları, Fen Bilgisi Laboratuvarı, Bilim Müzesi ve Bilim Atölyesi, Müzik Müzesi, Konferans Salonu, Müzik Amfi, Mutfak Akademi, Havuz, Yemekhane, Kafeterya, BSK Salonu (Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Merkezi), 3D Odası (Üç Boyutlu Projeksiyon Odası), Anaokulu ve İlkokul Revir, Okuma Yazma Dersliği , İkinci Dil Sınıfları, Anaokulu Oyun Parkı Alanı , Anaokulu Cep Sinema Alanı, Fotokopi, Toplantı Odası, İbadethane, branşlara göre ayrılmış öğretmen odaları ve Teog Merkezi bulunmaktadır. İlkokul eğitimi, 21. yüzyılın gerektirdiği yeteneklere sahip öğrenciler yetiştirme hedefi doğrultusunda planlanmıştır. İlkokul sınıflarında öğrencilere görsel, işitsel ve dokunsal, olabildiğince çok ve çeşitli eğitim materyali sunmaya önem verilmektedir. Okulun eğitim birimi tarafından Bahçeşehir Üniversitesinin danışmanlığında Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak geliştirilmiş olan eğitim içeriği ve dünyaya örnek oluşturan eğitim metotları ile öğrencilerin akademik başarıları üst seviyeye çıkarılmaktadır. Öğrenciler kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, farklı kültürlere saygılı, yaratıcı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetiştirilmektedir. Bahçeşehir Okulları ilkokulda uyguladığı Çift Dilli Eğitim programı temelinde araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünebilen ve etkili iletişim kurabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Çift Dilli Eğitim programı dünya çapında okullarda uygulanan İlk Yıllar Programı’nın yöntemleri referans alınarak oluşturulmuştur. Buna göre, yabancı dil, matematik, sanat, fen bilgisi, sosyal bilimler ve diğer bütün disiplinlere ait kavramlar, beceriler ve ayrıca kişilik gelişimine ilişkin konular, belli temalar etrafında bir araya getirilerek incelenir. Örneğin çocuk, piramitleri incelerken, hem dil, hem matematik, hem fen, hem coğrafya, hem tarih bilgilerini, kavramlarını, terminolojilerini öğrenir ve aynı zamanda onu bir dünya vatandaşı yapacak tutumlar geliştirir. Tüm bunları, İngilizceyi kullanarak yapar.

Yorumlar (8)

 • NH

  Sosyal ve akademik olarak oluşturduğu birimlerle her işi çok ciddiye alan bir okul. Eğitim hayatında öğrencinin başına gelebilecek veya karşılaşabileceği her türlü zorluk veya eğitim ihtiyacı düşünülerek dizayn edilmiş bir kurum. Gidin okulu bir görün önce zaten bayılacaksınız.

 • EE

  Dünya çapında eğitimin verildiğini oğlumuzu bu okula göndermeden önce kendimiz gözlemiştik. Anaokulundan sonra başaka bir alternatif düşünmedik bile. Elde ettiği kazanımları ve öğrendiği bilgilerin yararını gördükçe iyi ki diyoruz her geçen gün.

 • PK

  Okulda dolu dolu ve yoğun bir eğitim var. Aynı zamanda etkinliklere de önem veriyorlar. Okulun rehberlik servisi, reviri, yemekhanesi ve güvenliği yeterince titiz calışıyor.

 • Veli

  Bu okulda okuyan çocuklar daha ilkokuldan itibaren ne kadar şanslı olduklarının farkına varıyorlar. Burası gerçekten ayrıcalıklı bir yer.

 • Veli

  Görüşmeye gittiğimde oldukça sıcak ve yüksek enerjili tavırları sayesinde ikna oldum diyebilirim.

 • Öğretmen

  Diğer okullardan farklı olarak gercekten sosyal bir okul.

 • Veli

  Zaman zaman ilgisiz kalabiliyorlar. Nedenini anlayamıyoruz ama onun dışında iyi eğitimi var.

 • Veli

  Çocuklarımızı asosyal yetiştirmiyorlar. Eğlendirerek eğitiyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu İletişim Bilgileri

Başakşehir 1. Kısım Mahallesi, Marmara Caddesi, No:1, Bahçeşehir / İstanbul
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum