fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Koleji Etiler İlkokulu

Özel Bahçeşehir Koleji Etiler İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Bahçeşehir Koleji Etiler İlkokulu Hakkında

Özel Bahçeşehir Koleji Etiler İlkokulu Beşiktaş ilçesinde geniş bir kampüs alanı içinde hizmet vermektedir. İlkokul eğitimi, 21. yüzyılın gerektirdiği tüm becerilere sahip bireyler yetiştirme hedefi doğrultusunda planlanmıştır. İlkokul öğrencilerine görsel, işitsel ve dokunsal, mümkün olduğu kadar çok ve çeşitli eğitim materyali sunmaya önem gösterilmektedir. Okulun eğitim birimi tarafından Bahçeşehir Üniversitesi’nin danışmanlığında Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak geliştirilmiş olan eğitim programı ve dünya standartlarındaki eğitim metotları ile öğrencilerin akademik başarısını üst seviyeye çıkartılmaktadır, öğrenciler kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, farklı kültürlere saygılı, yaratıcı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetiştirilmektedir. Bahçeşehir Okulları ilkokulda uyguladığı Çift Dilli Eğitim programı temelinde araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünebilen ve doğru iletişim kurabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulda uygulanmakta olan Çift Dilli Eğitim programı uluslararası okullarda uygulanan İlk Yıllar Programı’nın yaklaşımı örnek alınarak oluşturulmuştur. Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Okullarında uygulanmaya başlayan, Kodlama Saati Uygulaması ile çocuklar bilgi ve iletişim teknolojilerinin aktif birer kullanıcısı olmaların ve dijital dünyaya dair yaratıcı fikir oluşturarak bu fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen bireyler olarak yetiştimeleri amaçlanmaktadır. Bu projeyle çocuklar, What’s App, Foursquare, Twitter, Facebook, Instagram ve Skype benzeri uygulamaları kendileri geliştirebilecek. Okul öğrencileri eğitim öğretim hayatları boyunca 42 Derslik, Bahçe, Havuzlu Bahçe ,Açık Basketbol Sahası, Kapalı Basketbol Sahası, Kütüphane, Bilgisayar Laboratuvarı, Görsel Sanatlar Atölyesi (İlkokul-Ortaokul), Müzik Laboratuvarları, Fen Bilgisi Laboratuvarı, Bilim Müzesi ve Bilim Atölyesi, Yarı Olimpik Havuz, Yemekhane, Çok Amaçlı Salon, 3D Odası (Üç Boyutlu Projeksiyon Odası), Revir, Ekolojik ev, ve Ekim dikim alanları gibi birimlerin hepsinden faydalanabilmektedirler. BSK (Bahçeşehir Sportif Koordinasyon) eğitimi çocukların duygusal, bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitimdir. Çocukların oyun oynarken egzersiz yapmalarını ve esneklik, denge, kuvvet ve sürat gibi becerilerini daha hızlı geliştirmelerini sağlanmaktadır. Uygulanan eğitimin bir özelliği de sosyal gelişim ve iletişim özelliklerinden olan kendine güven, karar verme yeteneği ve liderlik gibi özellikleri ön plana çıkarmasıdır.

Yorumlar (5)

 • CU

  Çağımızın eğitimle ilgili gerektirdiği tüm materyalleri en iyi eğitimi vermek amacıyla çocukların hizmetine sunan eğitim süreçlerinde hep destek tam destek çocukların yanında olan harika bir kolej. Bahçeşehir eğitim kurumları eğitim işini gerçekten iyi biliyor ve bu işi ciddiye alıyor.

 • be

  burada okuyan çocukların ne kadar şanslı olduğunu görmek için fotoğraflarına bakmanız yeterli. tabii her şey görüntü değil, gerçekten iyi ve kaliteli eğitim için bir de kayıt olduktan sonra önünüze açılan kapıları gördükçe iyi li diyeceksiniz.

 • rs

  derslerin yanı sıra ipad desteği ile de öğrencilerin okula ve derslerdeki konulara bağlılıklarını sağlayan öngörülü bir okul. her anlamda teknolojiyi olumlu kullanmayı bilen yönetim kadrosuna ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. teknolojiyi bağımlılıktan çıkarıp derslere ve öğrenmeye yardımcı hale getirebilmek ülke olarak da ihtiyacımız olan bir hareket gerçekten.

 • Veli

  Oldukça aktif bir okul. Spor, Müzik, Kültür alanlarında olsun bilim alanında olsun bisürü etkinliğe sahip.

 • Veli

  İstabulun en iyi okullarından. İmkanı olan herkesin değerlerndirmesini tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Koleji Etiler İlkokulu İletişim Bilgileri

Levent Mah. Uğur Mumcu Cad. No:6, Beşiktaş / İstanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum