fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu

Özel Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 21
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:20/16:20

Özel Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu Hakkında

İstanbul Bakırköy semtinde kampüs şeklindeki binası, son teknolojinin kullanıldığı alanları ile Özel Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu, çocukların fiziksel, bedensel ve zihinsel yeteneklerini profesyonel eğitim ve öğretim programlarıyla geliştirmektedir. Okulda yer alan yemekhane, havuz, bilgisayar laboratuvarı, kapalı spor salonu, kütüphane, oyun-etkinlik alanları, futbol sahası, kütüphane, konferans salonu, sanat atölyesi, müzik odası alanlarının hepsinden tüm çocukların yararlanabilmesi için etkinliklerin hepsine haftalık programlarda yer verilmektedir. Çocuklara yabancı dil eğitimi olarak İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dersleri verilmektedir. Branş dersleri ve yabancı dil eğitimleri çocukların seviyelerine uygun etkinlik, uygulama, görsel ve deneysel uygulamalarla verilmektedir. Sinema, buz pateni, drama, tiyatro, modern dans ve bale faaliyetleri, çocukların yaratıcı ve özgüvenli olmalarını sağlayan sanatsal etkinlikler olarak çocuklara verilmektedir. Öğrencilerin gelişimine destek olmak amacıyla okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi öğrencilere özgüveni ve olumlu benlik algısını geliştirme, kişisel sorunlarını çözme becerilerini geliştirme, sorumluluk duygusunu geliştirme, kendini tanıma becerilerini geliştirme, karşısındakini anlama becerilerini geliştirme, kendini ifade edebilme becerilerini geliştirme konularında destek olur. Ayrıca öğrencilerin kariyer gelişimi ve akademik gelişiminde de destek olur. Okulda güvenlik üst seviyede olup güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileriyle öğrencilerin okul içinde güvenliği sağlanır. Servis araçları gerekli güvenlik ekipmanlarına sahiptir ve araçlar düzenli olarak bakımdan geçmektedir. Araç sürücüleri ve hostesler gerekli eğitim ve sertifikaları almış olup hepsi deneyimli çalışanlardır. Okulda yemekler hijyenik ortamlarda hazırlanmakta olup sağlıklı ürünler ve diyetisyenlerin kalori hesapları yaparak hazırlamış olduğu menülerden oluşmaktadır. Temizlik okulun deneyimli personelleri tarafından yapılmaktadır. Sınıflar, yemekhane, tuvaletler ve diğer tüm alanlar düzenli olarak kontrol edilmektedir. Öğrencilerin sağlığına önem verilmekte olup öğrenciler ya da personeller herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında revirde ilk müdahale yapılmaktadır. Revir gerekli tüm donanımlara sahiptir.

Yorumlar (6)

 • A

  okul imkanları bakımından gerçekten güzel. teknolojiyi eğitim için kullanılması gerektiğini çocuğa erken yaşta öğreten bir anlayışla sahipler.çocuklar ödevleri yetiştirebilmek için çok yoruluyor. tamam sosyal aktiviteler bakımından zengin bir okul ancak çocukların tüm hayatını da okula endekslemek ne kadar doğru.

 • ak

  okulumuz her anlamda süper, öğrenciler okulu ve öğretmenleri seviyor ve öğretmenlerimiz çocukların motivasyonunu sürekli yüksek tutuyorlar. Okul müdürümüz her konuyla ilgili. Veli olarak istediğimiz zaman okulla iletişime geçip muhatap bulabiliyorsunuz. kampüsümüzdeki olanaklar güzel ve çocuklarımız faaliyetler ve dersler sayesinde eğlenerek öğreniyorlar. ben bahçeşehir floryayı herkese tavsiye ederim.

 • Veli

  Bilime dayanarak en son teknolojik gelişimleri takip ederek sadece ders vererek değil gerçek bireyler yetiştiren 5 yıldızlı çağdaş bir kurum.

 • Veli

  Özgür düşünen ve kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştiren yüreklerinde çocuk sevgisi olan öğretmenlerin olduğu çok güzel bir okul.

 • Veli

  Finlandiya eğitim modeline hayran birisi olarak bu okulun sistemini ona çok yakın ve benzer buluyorum. Böyle okulların çoğalmasına ihtiyacımız var ülke olarak.

 • Veli

  -Öğretmenler ilgili, -Kaynakları güzel ve yeterli. -Okulun fiziki yapısı iyi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu İletişim Bilgileri

Şenlikköy Mah. Selim Pars Cad. Selim Pars Sok. No:2, Bakırköy / İstanbul
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum