fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Okulları İlkokulu

Özel Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:30

Özel Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Okulları İlkokulu Hakkında

2001 yılında Notre Dame de Sion Lisesi Eğitim Vakfı tarafından eğitim ve öğretime açılan okul Neslin Değişen Sesi NDS Okulları 15 yıl boyunca Şişli Bomonti kampüsünde eğitim verdikten sonra gelişen ve büyüyen öğretim kadrosu ve artan öğrenci sayısıyla yeni kampüsü olan Bahçeşehir Boğazköy bölgesinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip ve tam donanımlı binasına taşınmıştır. Bahçeşehir’deki kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitim-öğretimi yapılmaktadır. Köklü geçmişin verdiği zenginlik ve eğitim anlayışı ile kurulan Özel Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Okulları İlkokulu, mezunlarını verdiği tarihten itibaren öğrencilerini Türkiye’nin kaliteli, iyi ve yabancı dille eğitim veren liselerine yerleştirmenin gururunu yaşamaktadır. Özel NDS İlköğretim Kurumları olarak ilke ve amaçlar Milli Eğitim Temel Kanunu’nun belirlediği amaçlar çerçevesinde ilköğretim seviyesinde kendine, ailesine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı, ülkesini seven, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş gençler yetiştirmektir. Bu çerçevede öğrencileri, bir yandan ulusal, kültürel mirasın ve değerlerin uzantısı olarak, diğer yandan da hızla değişen, yenilenen ve globalleşen dünyada kendi ayakları üzerinde durabilen, yaratıcı, öz güveni gelişmiş, ülkesinin gerçekleri kadar, dünya gerçeklerin de farkında olan bireyler, iyi insan, iyi yurttaş ahlaklı ve dürüst, doğaya ve çevreye saygılı, okumayı alışkanlığı olan, mantıklı, bilinçli, yapıcı, iyimser, coşkulu sorumluluk bilincine sahip, araştıran, kendini yenileyen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, olaylara çok yönlü bakabilen, hoşgörü, liderlik özelliklerinin farkında olan, kendisi ve çevresiyle barışık, sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlar. Okulda verilen Fransızca eğitiminde Türkçe ve Fransızcanın farklılıklarından ortaya çıkan ve sorun yaratan farklılıklar göz önünde bulundurularak aşamalı bir sistemle ilerlenmektedir. Dil üzerinde yapılan çalışmalar sözlü olarak yapılmaktadır. Sesleri tanıma ve birbirinden ayırma çalışmaları kadar anlatım dilini oluşturarak etkinlikler de yapılmaktadır. Bu çeşitli etkinlikler (fiziksel oyunlar, şarkılar, el becerileri etkinlikleri, matematik aktiviteleri, psikomotor etkinlikler), çocuğun Fransızcayı severek öğrenmesini ve aktif bir katılımı sağlamaktadır. Okul hayatının başlangıcından itibaren, çocuğun yazı diline karşı bir farkındalığı oluşturulmuştur. Çeşitli öykü veya masal kitapları Fransızca ve Türkçe okunur ve anlatılırken, resimler çocuklara gösterilmektedir.

Yorumlar (6)

 • B

  İki çocuğum için de tercih ettiğim okuldur.Disiplşn anlayışı başarılarınınanahtarıdır.Hem ortaokul hem de ilkokulundan son derece memnunum.tavsiye ederin

 • AH

  Fransız eğitim ve ahlak kültürünün çok iyi yaşatılabildiği bir kurum ve sonuçları da bir o kadar nitelikli ve başarılı çocuklar yetiştirmek oluyor. İlkokuldan sonraki dönemde de ulusal sınavlarda oldukça başarılı bir okul. İlkokuldan sonra da devam etmeyi düşünüyoruz.

 • İK

  Okulu kuran vakıfın eğitim geçmişine sonuna kadar güvendiğim için tercih ettiğim bir okul. Taşınma problemi dışında hiç bir sorunla karşılaşmadık sonucta daha iyi olanakların olacağını göz önünde bulundurmak gerek. Yabancı dil eğitiminde gerçekten başarılılar.

 • UG

  Yeni kampüs iyi güzel hoş ama merkeze baya bir uzak eğer başakşehirde ikamet etmiyorsanız özel okul araştırırken iki kez düşünün derim. Merkezden giden çocuklar gerçekten çok erken uyanmak zorunda kalıyorlar. Ama kampüsüne diyecek laf yok.

 • Veli

  Velilerle daima iletişim halindeler. Çocuklarınız sanki sizin verdiğiniz eğitimle büyüyor gibi.

 • Veli

  Çocukların zihinsel ve kişisel gelişimi için büyük çaba harcıyorlar ve karşılığını da alıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. 9. Sok No:12, Bahçeşehir / İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum