fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Başakşehir Doğa Koleji İlkokulu

Özel Başakşehir Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:10/16:00

Özel Başakşehir Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Doğa Okulları çağdaş eğitim teknolojileri ve yetkin eğitim kadrosuyla Başakşehir'de hizmet vermektedir. Toplam 10 bin m2'lik alanda, 3 bin m2 açık alana sahip kampüste 55 tane derslik bulunmaktadır Başakşehir Kampüsü'nde bulunan 2 kapalı spor salonu, 2 çok amaçlı salon, bir kapalı yüzme havuzu, 450 kişilik konferans salonu, fen, fizik ve kimya laboratuvarları, sanat atölyeleri ve en büyük özelliklerinden olan 350 m2 alanına yayılan sanat sokağı öğrencilerin kullanımına açık sosyal alanlardır. Öğrencilerini dört duvar arasına hapsolmaktan kurtaran kampüs anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermektedir. İlkokul 1. sınıftan başlayarak öğrenciler, iletişim odaklı tecrübelerle yabancı dilde kendilerini ifade etmeyi öğrenmektedirler. İlkokul yabancı dil eğitiminde, yabancı dilde iletişim kurabilmek için 5 dil yetisini eş zamanlı geliştirmeye öncelik verilmektedir. Performans ödevleriyle iletişim, sözlü anlatım ve konuşma yeteneklerinin gelişmesi sağlanmaktadır. Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi programında akademik İngilizce değil, sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce programları yer almaktadır. Bu kapsamda hazırlanan Oxford Street konsept saati, öğrencilerimizin hem mesleki yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi tecrübe etmelerine olanak sağlamaktadır. İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciler, Doğa Okulları’na özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştirmekte, bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda tanışmaktalar. Bu uygulama ile klasik “laboratuvar” anlayışını kaldıran Doğa Okulları, çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırıyor. Küreselleşen dünyada gerekli olan tüm ihtiyaçlara kapı açacak "kitap okuma" alışkanlıklarının oluşturulması adına Doğa Okulları her gün ilk ders saatinin ilk 15 dakikayı kitap okuma rutinine ayrılmaktadır. Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi Birimi olarak, "Değerler Eğitimi Programı"nı uygulayarak öğrencilere temel değerleri kazandırmayı, bu değerlere karşı duyarlılık geliştirmeyi ve bunları davranışa dönüştürme konusunda yardımcı olmak amaçlanmıştır. Ayrıca bu program sayesinde çocuklara toplumsal değerlerinin kazandırılmasının yanı sıra yaratıcı düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurabilme, problem çözme gibi becerileri de kazandırılmaktadır.

Yorumlar

 • FU

  Tecrübeli öğretmenlerle istikrarlı ilerlemesi bir okul için çok önemli bir kriter. Doğa bunu başarılı bir şekilde sağlıyor. Haliyle bu başarı çocuklara yansıyor.

 • Doğa boşuna Doğa değil. Bunu yaşayarak öğrendik. Çocuklar için nasıl bir eğitim verilmesi gerekiyorsa ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten okulun imkanları sınırsız. Kızım da yeteneklerine göre başarılı bir eğitim öğretim hayatını Doğa ile sağlıyor. Teşekkürler.

 • Veli

  hayatı en başından şekillendiren, sosyal kültürlü bireyler yetiştirme kapasitesine sahip kurumsal bir kolejden beklediğiniz herşeyi fazlasıyla karşılayan ismini her yerde duyabileceğiniz tek okul.

 • Veli

  Okul ararken titiz bir araştırma sonucu tercih ettik burayı. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi şimdi daha net anlıyoruz.

 • Veli

  Akademik ve sosyal açıdan çok iyi, sürekli okul tarafından bilgilendirilmek ise en önemli. Başarılı bir kurum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başakşehir Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Süleyman Demirel Bulvarı Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi Sosyal Tesisi 4 No:1 Başakşehir/istanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum