fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü

Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü Hakkında

İstanbul Kemerburgaz'da ilkokul kademesinde, dünyanın en seçkin eğitim organizayonlarından olan IBO'nun (international baccalaureate organization) PYP (ilk yıllar eğitimi) eğitim programını uygulayarak; araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, ilkeli, açık görüşlü, duyarlı, riski göze alan, dengeli ve dönüşümlü düşünen, öğrenmeyi ve okumayı seven bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Alanlarında uzman eğitim kadrosu ile güçlü bir akademik yapıya sahiptir. Güçlü kişilik gelişimi eğitim modelini benimseyen ilkokulu öğrencilere üst seviyede bir yabancı dil eğitimi vermektedir. İngilizce ağırlıklı yabancı dil eğitimi veren ilkokulda, eğitici birçok platformda bulunmaktadır. Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü'nde İngilizce dersleri Avrupa Diller Öğretimi Ortak Çevre Programı olan (CEFR)‘a uygun olarak verilmektedir. Öğrenciler ilkokul 3. Sınıftan itibaren Cambridge sınavlarına katılabilmekte ve İngilizce bilgilerini uluslararası boyutta ölçme imkanına sahip olabilmektedir. Ayrıca Almanca, Fransızca ve Rusça dersleri ile ikinci yabancı dil eğitimi de okulumuzda verilmektedir. Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için ilkokulda mobil sınıf uygulaması yapılmakta ve çocuklara ileri imkanlar sunulmaktadır. 20-24 kişilik sınıflarda ilkokul eğitimi veren okulun geniş bir bahçesi bulunmaktadır. Kampüs içerisinde; kütüphane, çok amaçlı salon, kapalı spor salonu, dans-satranç -drama derslikleri, bilgisayar laboratuvarı, maker atölyesi, müzik atölyeleri, adab-ı muaşeret atölyesi, fen ve deney laboratuvarı, spor merkezi gibi fiziksel imkanlara sahiptir. Öğrencilerin ilgi alanlarını ortaya çıkarmak ve çoklu zeka alanındaki deneyimini zenginleştirmek amacıyla 20'den fazla öğrenci kulübü seçeneği bulunmaktadır. Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsümüz, Feng shui felsefesine göre dizayn edilmiş olup, sınıflarımız yine "Feng Shui" felsefesinde, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olarak dizayn edilmiştir. Kampüsün olanakları arasında, öğrencilerin keyifli vakit geçirerek, organik tarım ürünleri ve bitki yetiştirebileceği ayrı bir bahçesi daha bulunmaktadır. Bahçede öğrencilere, bir çok sanatsal, sportif ve teknolojik faaliyet imkanı sunulmaktadır. Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü'nde bulunan yemekhanede sağlıklı, dengeli bir diyet, bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanmaktadır. Gün içerisinde çocuklara sabah, öğle ve ikindi olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Okulun hizmetleri arasında güvenlik ve servis imkanları da bulunmaktadır. Okulda 3 hafta süren yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Okul Personeli

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 4

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

Yorumlar (8)

 • Okulu tüm velilere tavsiye ederim, her türlü olanak mevcut.Bu okulun Olumsuz bir yanı ile karşılaşmadım.

 • ST

  Pandemi surecindeki online egitim cok basarili. Ogretmenlerimizin gayreti ,sabri ve ozverisi cocuklarimizin egitimine ve ogrenimine cok olumlu yansiyor.

 • Yy

  Öneririm çünkü gerçekten her açıdan donanımlı bir okul herkes çok sevecen. Ve ilgili öğretmenler olsun tüm çalışanlar olsun hepsi çok iyiler ve butik bir okul olması büyük avantaj herşeydenn önemlisi kızım okulunu çok seviyor

 • ED

  Biz okulumuzun fiziki şartlarından, öğretmenlerimizin çocuklar üzerindeki ilgilerinden, okul - veli ilişkisinden çok memnunuz. sorunlarımızı iletirken hiyerarşik sıralama arasında kaybolmuyoruz. Her konuda her öğretmen ve müdürümüze ulaşabiliyoruz. Tüm çalışanlar her zaman çözüm odaklı yaklaşıyorlar. Ayrıca öğretmenlerimizin çocuğuma yaklaşımı inanılmaz güzel. Okul arama döneminde çok fazla okul inceledim ve şu an Biltes ailesine dahil olduğumuz için çok mutluyum. Oğlumun sevgiyi hissettiği, iyi eğitim aldığı doğru yerdeyiz.

 • eo

  Fiyat performansına baktıgında idare eder orta seviye bir okul olarak degerlendirebiliriz. Ben evime yakın oldugu için gonderiyorum. Personel son derece ilgili ve saygılı. Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.

 • EP

  Öğretmenlerin derslerdeki hakimiyetleri ve öğrenciler ile bire bir ilgilenmeleri çok güzel

 • AD

  Siniflarin ogrenci mevcutlarinin az olmasi ve okulun butik okul seklinde olmasi zaten cevre faktorunude sayarsak mukemmel otesi bir egitim kurumu ortaya cikariyor

 • ÇB

  Bu yıl kayıt olduk Online eğitimde de yüz yüze eğitimde olduğu kadar başarılı olan hocalarımızı tebrik ediyorum. iyiki varsınız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Biltes Koleji İlkokulu Kemerburgaz Kampüsü İletişim Bilgileri

Mithatpaşa Mahallesi, İstanbul Caddesi, No:178, Kemerburgaz - Eyüp/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum