fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Çamlıca Doğa Koleji Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinde 2013-2014 yılında Üsküdar-Çamlıca’da eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Çamlıca kampüsü 9.000 metrekare yeşillikler içerisinde konumlanmış bahçe alanı sahip 10 adet villa konseptinden oluşmaktadır. Benzersiz mimarisiyle alışılmış klasik okulların yapısından farklı olarak öne çıkmaktadır. Özel Çamlıca Doğa Koleji, anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde, başta yabancı dil ve akademik başarı olmak üzere, öğrencilerin sosyal gelişimlerini, sanatsal ve sportif alanda başarılarını en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. Tüm bu hedeflere alanında uzman öğretmen kadrosu ve deneyimli yöneticileriyle öğrencilerini geleceğe hazırlamaktadır. Çamlıca kampüsü çeşitli alanlarda birçok başarıya imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Farklılık: Eğitim modellerimizin her aşamasında akademik bilgiyi projeye dönüştürdüğümüz çalışmalar ile öğrencinin teoride öğrendiği bilgileri, günlük hayatlarında somut yaşam becerilerine dönüştürerek öğretmenin sürekli ve kalıcı olmasını sağlıyoruz. Doğa koleji fark dersleri ile sosyal yeterlilik çalışmaları; disiplinler arası etkileşimi sağlar, temel dersleri destekler, yaşam becerilerini geliştirir ve 21.yy becerilerine uygun ortamlar sunar. Fiziksel olanaklar: 300 kişi kapasiteli konferans salonu, fizik-kimya-biyoloji laboratuvarları, resim derslikleri, müzik derslikleri, bilişim teknoloji dersliği, ekoloji dersliği, kütüphane, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, toplantı salonu, açık kapalı spor alanları, bahçe oyun alanları, sanal sınıflar, t-MBA (mba for teenagers) dersliği, Doğa Store mağazası Doğa koleji İngilizce eğitim sisteminin akademik programını CEFR (Avrupa dil çerçevesi) oluşturuyor . Avrupa dil çerçevesi programın temeli dünya üzerinde ortak dil oluşturmasıdır. Öğrencilere yalnızca dil bilgisi yetiler değil, iletişimsel beceriler de kazandırıyor. Uygulanan etkin yabancı dil eğitim, iletişim ve sosyal yeterlilik çerçevesinde şekillenirken yabancı dili iletişim odaklı platformlarda tecrübe eden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebiliyor. Anaokulu: İngilizce İlkokul: İngilizce - Almanca (4.sınıfta) Ortaokul: İngilizce - Almanca (5-6-7) Lise: İngilizce -Almanca (9_10)

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- SCAMPER Tekniği

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (15)

 • ÖS

  Çok memnunum, 6 senedir 2 çocuğum da bu okulda okuyor. Bu okulun gerek yönetim gerekse öğretmen kadrosu olarak çocuklarıma akademik ve sosyal yönden çok kattığına inanıyorum.Native dersine native hocanın girmesini diliyorum

 • NO

  Okulumuzdan ve öğretmenlerimizden çok memnunuz çocuklarım okula istekli ve mutlu şekilde gidiyorlar biz veliler içinde en önemli olan şey bu

 • Yeşillikler içinde güzel bir okul.Oxford sokağının eskisi gibi, yapılış amacına uygun kullanılsa iyi olurdu.

 • OY

  Çamlıca kampüsünüzde 5 yıldır eğitim gören Nil Louise Naylor ve Nehir Yalçın’ın anneleri olarak tüm öğretmenlere ve idari personele teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kayıt sürecinde diğer okullardan farklı olarak kampüsün doğa ile iç içe görüntüsü bizim için temel kriter olmuştu. Eğitim-öğretim dönemi başladığında ise güncel ve zengin müfredatı, kaliteli idareciler ve öğretmenleri ile çocuklarımız için en iyi okulu seçmiş olduğumuzu daha iyi anladık. Özellikle COVID-19 pandemisinin başlaması ile birlikte çevrimiçi eğitim sürecinin çevremizdeki pek çok okuldan daha hızlı ve başarı ile yürütüldüğüne tanık olduk. Bu bakımdan, okulumuzun hızla değişen dijital çağın gerekliliklerini başarı ile yerine getirdiğini söyleyebilirim. Çocuklarımızın teknolojiyi ve dijital kaynakları etkili ve verimli kullanabilmeyi öğrenmelerinde, bir diğer deyişle, dijital okur yazarlık becerisini kazanmalarında e-doğa eğitim platformunun katkısı büyüktür. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler!

 • ÖS

  Bu sene okuldaki 6.senemiz, iki çocuğum da 6 senedir okullarına büyük bir heves ve mutlulukla gidiyorlar, bu benim için çok değerli, bu mutluluğa öğretmenlerin çocuklara göstermiş olduğu sabır, şefkat ve alaka; onları ve derslerini takip etmeleri çok büyük katkı sağlıyor. Yönetim kadrosu çok titiz ve düzenli çalışıyor, çocukların akademik ve duygusal gelişimi için çok gayret sarfediyorlar. Sadece çocuklara değil velilere de aynı hassasiyet ile yardım ediyorlar. Okul konumu itibarıyla da villalardan ve bahçelerden oluştuğu için her sınıftan öğrenciler ayrı ayrı bahçelerinde oynayabiliyorlar, ayrıca futbol oynayabilecekleri saha ve oyun parkı varİngilizce seviyesi çok ileri düzeyde, pratik için anadili İngilizce olan öğretmenler getirtilebilinir

 • SS

  6.yılımız çamlıca doğa ailesinin içinde 4 yaş sınıfından itibaren en başta sevgiyle kucakladılar kızımı engin bilgi birikimlerini aktardılar kaliteli ve başarılı öğretmenleriyle bizlerede kızımada her konuda destek oldular hep yanızıda oldular gelişmiş kadrosuyla ve alt yapısıyla bu zorlu şürçte bile en iyi eğtimi sağladıkları için en başta öğretmenimiz Cansu hanıma daha sonra müdürümüz Şeyma hanıma müdür yardımcımız Özge hanıma ve bütün branş öğretmenlerimize minnet borçluyuz çok teşekkür ederiz iyki çamlıca doğa ailesindeyiz iyki sizlerle yollarımız kesişti .

 • NG

  Elif Zeynep Girgin, daha önce kreş ve ana sınıf süreci olduğu halde kendini ifade etmek de çekimser kaldığını, hata yapma endişesi ile söz alma cesaretinin olmadığı dönemden , kendine olan öz güvenin pandemi sürecinde olmanıza rağmen oldukça iyi olduğunu gözlemledik. Öğrenme sürecinde en önemlisi stresinin tamamen yok olduğunu severek öğrenme çabası içinde olduğunu gözlemlemekteyiz .Pandemi sürecin de evde öğrenim süreci yaşadığımızdan mütevellit okulun herhangi bir eksiği olup olmadığı tespit edememekteyiz . Eğitim olarak öğretmenlerimizin, öğrencilerinin dikkat seviyesine göre öğrenme motivasyonundan oldukça memnunuz . İngilizce alanında ise kendini çok az geliştirdiğini gözlemledik . Bunu da öğrencinin evde eğitim sürecinde odaklanma kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz .

 • Ss

  Oglum 5 yasında anasınıfı ile basladı, suan 3. Sınıfta… hem ilgiden hem egıtımınden hem fızıkı koşullarından herzaman memnun kaldım, yöneticilerle öğretmenlere herzaman cok hızlı işetişime gecebildim, edığa uygulaması ıle tum bılgılere herZaman ulaşabıldım, pandemı donemınde onlınedada cok başarılıydılar, okulumuzu sevıyoruz, hem oğlum hem benVelıler ıcın otopark

 • MK

  3 yaş itibarıyla iki çocuğumuzda Çamlıca Doğa Kolejinin profesyonel ekibine emanet. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarına saygı duyan, özel ilgi alanlarına göre yönlendiren bir okul olması bizim için çok önemli. Tüm kadroya teşekkür ederiz.Okul yönetimimiz ve öğretmenlerimiz her konuda iletişime açık ve pozitif yaklaşımla süreçleri yürütmektedir.

 • do

  mukemmel bir okul. kizim okulundan cok memnun. cok dogru bir tercih yapmisiz.

 • KA

  Sınıfları çok kalabalık değil ve öğretmenler her öğrenciyle ilgilenebiliyor. Sınıflar geniş ve temiz ısınma problemi de yaşanmadı şimdiye kadar. Kızım okulundan çok memnun öğretmenlerini de çok seviyor o mutlu olunca biz de mutlu oluyor iyi ki bu okulu seçmişiz diyorum.

 • EK

  Ders çeşitliliği fazla programları da çok iyi ayarlamışlar öğrencileri yormadan maksimum verim elde edebilmeyi amaçlamışlar ve başarılıyor da. alanında uzman bir eğitmen kadrosu var. Okula güveniyoruz her konuda iyi ki seçmişiz pişman olmadık.

 • AE

  Okulun imkanları çok iyi hem fiziksel imkanları hem de diğer hizmetleri, yemektir, sağlıktır, güvenliktir anacak eğitiminden çok memnun değiliz potansiyelini kullanamayan bir okul bunun sebebi de tecrübesiz öğretmenlerle çalışmaları.

 • VA

  Kolejlere karşı ön yargımızı yıkan okul. Eğitiminden çok memnun kaldık ve öğrenci kulüpleri çok aktif öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri ve kültürel birikim elde edip sosyalleşebilmeleri için çok faydalı. Fiziksel imkanları da gayet iyi.

 • TS

  İstanbul gibi bir şehirde nadir bulunacak yeşillikler içinde bir kampüse sahip başka da bir artısı yok. Eğitim açısından kötü bir okul. Keşke imkanlarını daha iyi kullanabilseler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kısıklı Mah. Turistik Çamlıca Cad. No:8, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum