fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Çamlıca da bulunan Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa İlkokulu her yaşa özel tasarlanmış 20 kişilik sınıflarda eğitim hizmeti vermektedir. Kendisine özgü benzersiz bir eğitim modeli olan ‘Doğa Konseptli Eğitim Modeli’ni kullanmakta olup ezberci eğitimden kaçar ve doğanın en iyi ilham modeli olduğunu düşünerek eğitimde denge, çeşitlilik, gelişme, değişme, üretme özelliklerine yer verir. Okulda branş dersleri dışında İngilizce, Almanca, İspanyolca, futbol, yüzme, voleybol, basketbol, bale, halk oyunları, İngilizce drama, modern dans, tiyatro, dans, drama, piyano, koro eğitimi verilmektedir. Okulda satranç, izcilik, akıl ve zeka oyunları kulüpleri bulunmaktadır. Okulun eğitim verme saatleri 09.00 ve 16.00 saatleri arasındadır. Okulda rehberlik hizmeti verilmektedir. Okul öğrencilere servis hizmeti vermekte olup çözüm odaklı rehberlik sistemini benimsemişlerdir. Öğrenciler bu sayede kendi belirlediği amaçları ve çözüm yollarını rehberlik servisi öğrenci ile birlikte ele alır, süreçte ona rehberlik eder ve öğrenciyi cesaretlendirir. Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu'nun eğitmenlerinin rehberliğinde deneyimleyerek öğrenen öğrenciler, daha duyarlı ve bilinçli hale geliyor. Böylece karşılaştıkları sorunlarda çözüm üreten, ürettiği çözümü uygulayan, oluşabilecek riskleri üstlenebilen bireyler olarak yetişiyorlar. Okul içinde öğrencilerin güvenliğine önem verilmekte olunup gereken tüm önlemler alınmıştır. Okul güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmektedir ve yabancıların okula girmemesi için güvenlik bulunmaktadır. Okul hafta sonu da eğitim vermektedir. Okul fiziksel imkanları bakımından branş derslerinin ve sosyal aktivitelerin nitelikli bir şekilde işlenmesi için her türlü imkan düşünülmüştür. Okulda yemekhane, kapalı spor salonu, laboratuvar, kütüphane, akıllı tahta, havuz, sanat atölyesi, müzik odası, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, kantin ve oyun alanı bulunmaktadır. Okulda yemekler hijyenik koşullarda hazırlanır ve sağlıklı ürünler kullanılarak öğrencilerin dengeli beslenebileceği şekilde menüler hazırlanır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- SCAMPER Tekniği

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (12)

 • OY

  Çamlıca kampüsünüzde 5 yıldır eğitim gören Nil Louise Naylor ve Nehir Yalçın’ın anneleri olarak tüm öğretmenlere ve idari personele teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kayıt sürecinde diğer okullardan farklı olarak kampüsün doğa ile iç içe görüntüsü bizim için temel kriter olmuştu. Eğitim-öğretim dönemi başladığında ise güncel ve zengin müfredatı, kaliteli idareciler ve öğretmenleri ile çocuklarımız için en iyi okulu seçmiş olduğumuzu daha iyi anladık. Özellikle COVID-19 pandemisinin başlaması ile birlikte çevrimiçi eğitim sürecinin çevremizdeki pek çok okuldan daha hızlı ve başarı ile yürütüldüğüne tanık olduk. Bu bakımdan, okulumuzun hızla değişen dijital çağın gerekliliklerini başarı ile yerine getirdiğini söyleyebilirim. Çocuklarımızın teknolojiyi ve dijital kaynakları etkili ve verimli kullanabilmeyi öğrenmelerinde, bir diğer deyişle, dijital okur yazarlık becerisini kazanmalarında e-doğa eğitim platformunun katkısı büyüktür. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler!

 • ÖS

  Bu sene okuldaki 6.senemiz, iki çocuğum da 6 senedir okullarına büyük bir heves ve mutlulukla gidiyorlar, bu benim için çok değerli, bu mutluluğa öğretmenlerin çocuklara göstermiş olduğu sabır, şefkat ve alaka; onları ve derslerini takip etmeleri çok büyük katkı sağlıyor. Yönetim kadrosu çok titiz ve düzenli çalışıyor, çocukların akademik ve duygusal gelişimi için çok gayret sarfediyorlar. Sadece çocuklara değil velilere de aynı hassasiyet ile yardım ediyorlar. Okul konumu itibarıyla da villalardan ve bahçelerden oluştuğu için her sınıftan öğrenciler ayrı ayrı bahçelerinde oynayabiliyorlar, ayrıca futbol oynayabilecekleri saha ve oyun parkı varİngilizce seviyesi çok ileri düzeyde, pratik için anadili İngilizce olan öğretmenler getirtilebilinir

 • SS

  6.yılımız çamlıca doğa ailesinin içinde 4 yaş sınıfından itibaren en başta sevgiyle kucakladılar kızımı engin bilgi birikimlerini aktardılar kaliteli ve başarılı öğretmenleriyle bizlerede kızımada her konuda destek oldular hep yanızıda oldular gelişmiş kadrosuyla ve alt yapısıyla bu zorlu şürçte bile en iyi eğtimi sağladıkları için en başta öğretmenimiz Cansu hanıma daha sonra müdürümüz Şeyma hanıma müdür yardımcımız Özge hanıma ve bütün branş öğretmenlerimize minnet borçluyuz çok teşekkür ederiz iyki çamlıca doğa ailesindeyiz iyki sizlerle yollarımız kesişti .

 • NG

  Elif Zeynep Girgin, daha önce kreş ve ana sınıf süreci olduğu halde kendini ifade etmek de çekimser kaldığını, hata yapma endişesi ile söz alma cesaretinin olmadığı dönemden , kendine olan öz güvenin pandemi sürecinde olmanıza rağmen oldukça iyi olduğunu gözlemledik. Öğrenme sürecinde en önemlisi stresinin tamamen yok olduğunu severek öğrenme çabası içinde olduğunu gözlemlemekteyiz .Pandemi sürecin de evde öğrenim süreci yaşadığımızdan mütevellit okulun herhangi bir eksiği olup olmadığı tespit edememekteyiz . Eğitim olarak öğretmenlerimizin, öğrencilerinin dikkat seviyesine göre öğrenme motivasyonundan oldukça memnunuz . İngilizce alanında ise kendini çok az geliştirdiğini gözlemledik . Bunu da öğrencinin evde eğitim sürecinde odaklanma kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz .

 • Ss

  Oglum 5 yasında anasınıfı ile basladı, suan 3. Sınıfta… hem ilgiden hem egıtımınden hem fızıkı koşullarından herzaman memnun kaldım, yöneticilerle öğretmenlere herzaman cok hızlı işetişime gecebildim, edığa uygulaması ıle tum bılgılere herZaman ulaşabıldım, pandemı donemınde onlınedada cok başarılıydılar, okulumuzu sevıyoruz, hem oğlum hem benVelıler ıcın otopark

 • MK

  3 yaş itibarıyla iki çocuğumuzda Çamlıca Doğa Kolejinin profesyonel ekibine emanet. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarına saygı duyan, özel ilgi alanlarına göre yönlendiren bir okul olması bizim için çok önemli. Tüm kadroya teşekkür ederiz.Okul yönetimimiz ve öğretmenlerimiz her konuda iletişime açık ve pozitif yaklaşımla süreçleri yürütmektedir.

 • do

  mukemmel bir okul. kizim okulundan cok memnun. cok dogru bir tercih yapmisiz.

 • KA

  Sınıfları çok kalabalık değil ve öğretmenler her öğrenciyle ilgilenebiliyor. Sınıflar geniş ve temiz ısınma problemi de yaşanmadı şimdiye kadar. Kızım okulundan çok memnun öğretmenlerini de çok seviyor o mutlu olunca biz de mutlu oluyor iyi ki bu okulu seçmişiz diyorum.

 • EK

  Ders çeşitliliği fazla programları da çok iyi ayarlamışlar öğrencileri yormadan maksimum verim elde edebilmeyi amaçlamışlar ve başarılıyor da. alanında uzman bir eğitmen kadrosu var. Okula güveniyoruz her konuda iyi ki seçmişiz pişman olmadık.

 • AE

  Okulun imkanları çok iyi hem fiziksel imkanları hem de diğer hizmetleri, yemektir, sağlıktır, güvenliktir anacak eğitiminden çok memnun değiliz potansiyelini kullanamayan bir okul bunun sebebi de tecrübesiz öğretmenlerle çalışmaları.

 • VA

  Kolejlere karşı ön yargımızı yıkan okul. Eğitiminden çok memnun kaldık ve öğrenci kulüpleri çok aktif öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri ve kültürel birikim elde edip sosyalleşebilmeleri için çok faydalı. Fiziksel imkanları da gayet iyi.

 • TS

  İstanbul gibi bir şehirde nadir bulunacak yeşillikler içinde bir kampüse sahip başka da bir artısı yok. Eğitim açısından kötü bir okul. Keşke imkanlarını daha iyi kullanabilseler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çamlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kısıklı Mah. Turistik Çamlıca Cad. No:8, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum