fb
Özel Çekmeköy Doğa Koleji İlkokulu

Özel Çekmeköy Doğa Koleji İlkokulu

0 216 706 6880
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Çekmeköy Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Doğa Koleji Çekmeköy Kampüsü 2 bin 500 metrekare açık alan toplam 11 bin 500 metrekarelik kullanım alanına sahip, toplam öğrenci kapasitesi 2000 olan 7 katlı komplesks bir binada eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okulda ayrıca 400 kişilik konferans salonu, kapalı spor alanı, kapalı yüzme havuzu, dijital kütüphane, dil laboratuvarları gibi eğitim mekanları da bulunmaktadır. Doğa Okulları öğrencilerine, uluslararası standartlarda, İngilizce bilgilerini ve günlük dil kullanım becerilerini pekiştirmeyi hedefleyen konsept ders saatlerinde English for Life - Yaşam için İngilizce, English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce, Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları kavramlarından oluşan programla birlikte yabancı dil eğitimini sürdürmektedir. İlkokul 1. sınıftan itibaren uygulanan özgün bir eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ile birlikte her öğrencinin birer dünya vatandaşı haline getirilmesi amaçlanmaktadır. 1. Sınıftan itibaren uygulanan ve öğrencileri yaratıcı ve özgün düşünceye sevk eden ‘Yaratıcı Düşünme’ dersleriyle merak eden, sorgulayan, yeni ürünler ortaya koyan gençlerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Doğa Koleji Çekmeköy İlköğretim Okulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi tarafından benimsenen ‘Çözüm Odaklı Rehberlik’ yaklaşımıyla öğrencilerin karşılaştıkları sorunlarda çözüm üreten, ürettiği çözümü uygulayan, oluşabilecek riskleri üstlenebilen bireyler olarak hayata hazırlanmaları sağlanmaktadır. Doğa Okulları’na özgü ‘Deney Seti’ ile 1. Sınıfta tanışan öğrenciler sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştirmektedirler. Öğrencilere farklı bakış açıları da kazandırmak adına uygulanan ‘’Düşünme Becerileri’’ dersleriyle, farklı düşüncelere hoşgörü ile yaklaşmayı ve eleştirel, analitik, sorgulayıcı düşünebilmeleri sağlanmaktadır. Doğa Okulları’nda her gün ilk 15 dakika kitap okuma saati olarak ayrılmıştır. Bu çalışmanın takibi sürekli olarak yapılarak çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedeflenmektedir. Doğa Okulları’ndaki verilen sanat eğitimi ile sanatsal bakış açısı kazanmış, sanat konusunda tartışabilen, sanat kültür etkinliklerine katılımını alışkanlık haline getiren, estetik duyguları gelişmiş bireyler yetiştirilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Judo
Masa Tenisi
Yüzme
Basketbol
Jimnastik

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Modern Dans
Görsel Sanatlar
Ebru
Piyano
İngilizce Drama
Halk Oyunları

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Binicilik Kulübü
Gezi Kulübü
Kaya Tırmanışı
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Yorumlar

 • O. E.

  Okulda eğitim görmekte olan bir oğlum var. Herhangi bir problem yaşadığımızda durumla ilgilenen bir öğretmen veya bir uzmana ulaşmakta zorluk çekmıyoruz. Oğlumuzdaki İngilizce eğitimindeki geldiği seviye de bizleri tatmin ediyor. Umarız ortaokul da da böyle devam eder.

 • L. K.

  Çekmeköydeki diğer okullara yetişebilmesi için çok çabalaması gerekiyor bu okulun. Çünkü bu bölgedeki özel okullar herkesin bildiği gibi standartları belirliyor akademik, kampüs ve kültürel olarak. Doğa kolejlerinin merkezci yapısıyla ayak uydurması ve başarılı öğrencileri kendisine çekmesi için her konuda biraz daha çalışılmalı.

 • N. B.

  Görüşmeye gittiğimde biraz ticari kaygılarla hareket ettikleri için tercih etmemiştik çocugunu gönderen arkadaslardan aldıgım geri bildirimlere göre ikinci üçüncü sınıf kayıtları için de aynı tavrı göstermeye devam ediyorlar.

 • İ. O.

  Okul doğanın diğer subelerine göre yeni sayılabilecek bir tarihte acılmasına ragmen egitimcilerin ve idari kadronun canla basla calıstıgına sahit oldum. Seviyeyi yakalamak ve başarı portföylerini çoğaltmak adına emek veren bir kadro var bu sugötürmez bir gerçek

 • F. E.

  Sosyal aktiviteler ve fiziki imkanlarda başarılı olsa da eğitim açısından rakiplerinin gerisinde kalan bir okul.

"Özel Çekmeköy Doğa Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çekmeköy Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Üsküdar Caddesi Merkez Mah. No: 65-69 Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum