fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Çekmeköy Kampüsü 2 bin 500 metrekare açık alan toplam 11 bin 500 metrekarelik kullanım alanına sahip, toplam öğrenci kapasitesi 2000 olan 7 katlı kompleks bir binada eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okulda ayrıca 400 kişilik konferans salonu, kapalı spor alanı, kapalı yüzme havuzu, dijital kütüphane, dil laboratuvarları gibi eğitim mekanları da bulunmaktadır. Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu öğrencilerine, uluslararası standartlarda, İngilizce bilgilerini ve günlük dil kullanım becerilerini pekiştirmeyi hedefleyen konsept ders saatlerinde English for Life - Yaşam için İngilizce, English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce, Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları kavramlarından oluşan programla birlikte yabancı dil eğitimini sürdürmektedir. İlkokul 1. sınıftan itibaren uygulanan özgün bir eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ile birlikte her öğrencinin birer dünya vatandaşı haline getirilmesi amaçlanmaktadır. 1. Sınıftan itibaren uygulanan ve öğrencileri yaratıcı ve özgün düşünceye sevk eden ‘Yaratıcı Düşünme’ dersleriyle merak eden, sorgulayan, yeni ürünler ortaya koyan gençlerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Çekmeköy İlköğretim Okulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi tarafından benimsenen ‘Çözüm Odaklı Rehberlik’ yaklaşımıyla öğrencilerin karşılaştıkları sorunlarda çözüm üreten, ürettiği çözümü uygulayan, oluşabilecek riskleri üstlenebilen bireyler olarak hayata hazırlanmaları sağlanmaktadır. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’ne özgü ‘Deney Seti’ ile 1. Sınıfta tanışan öğrenciler sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştirmektedirler. Öğrencilere farklı bakış açıları da kazandırmak adına uygulanan ‘’Düşünme Becerileri’’ dersleriyle, farklı düşüncelere hoşgörü ile yaklaşmayı ve eleştirel, analitik, sorgulayıcı düşünebilmeleri sağlanmaktadır. Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu'nda her gün ilk 15 dakika kitap okuma saati olarak ayrılmıştır. Bu çalışmanın takibi sürekli olarak yapılarak çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedeflenmektedir. Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu'nda verilen sanat eğitimi ile sanatsal bakış açısı kazanmış, sanat konusunda tartışabilen, sanat kültür etkinliklerine katılımını alışkanlık haline getiren, estetik duyguları gelişmiş bireyler yetiştirilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Hibrit Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (7)

 • Fk

  Okuldan ve öğretmenlerimizden genel anlamda memnunuz ama özellikle öğretmenimiz Aysel Aktaş’dan çok memnunuz. Çok sabırlı, çok neşeli ve çok ilgili. Kızımın da idolü :)

 • FP

  Okul içi-dışı herzaman iletişim kurabildiğimiz, bir veli olarak içimi rahat ettirebilen, eğitim öğretim faaliyetleri olarak standardın çok üzerine çıkabilen, bana iyi ki Doğalıyım dedirten bir eğitim kurumudur. İlgililere yürekten teşekkür ederim.

 • HA

  Oğlum 3.sınıfa geçti. 3 yaşından beri Doğa'nın sistemiyle eğitim hayatına devam etti. İkinci oğlum 3 yaşında bu sene Çekmeköy'de başladı. Eğitim sistemi, Çekmeköy Kampüsü'nün yönetimi,deneyimli öğretmenleri oğlumu aile gibi kucaklayıp eğitimine katkı sağladıkları için ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. İTÜ'nün katkılarıyla daha da güçlenerek yolumuza devam ettiğimizi bilmek bir veli olarak bana ayrıca gurur ve güven veriyor. İyi ki eğitim hayatımıza Çekmeköy'de başlamışız. Ailemizden bir parça oldukları özverili çalışmaları için herkese teşekkürler! Kampüs ile görüşmeye gittiğinizde aile ortamını muhakkak hissedeceksiniz.

 • OE

  Okulda eğitim görmekte olan bir oğlum var. Herhangi bir problem yaşadığımızda durumla ilgilenen bir öğretmen veya bir uzmana ulaşmakta zorluk çekmıyoruz. Oğlumuzdaki İngilizce eğitimindeki geldiği seviye de bizleri tatmin ediyor. Umarız ortaokul da da böyle devam eder.

 • LK

  Çekmeköydeki diğer okullara yetişebilmesi için çok çabalaması gerekiyor bu okulun. Çünkü bu bölgedeki özel okullar herkesin bildiği gibi standartları belirliyor akademik, kampüs ve kültürel olarak. Doğa kolejlerinin merkezci yapısıyla ayak uydurması ve başarılı öğrencileri kendisine çekmesi için her konuda biraz daha çalışılmalı.

 • İO

  Okul doğanın diğer subelerine göre yeni sayılabilecek bir tarihte acılmasına ragmen egitimcilerin ve idari kadronun canla basla calıstıgına sahit oldum. Seviyeyi yakalamak ve başarı portföylerini çoğaltmak adına emek veren bir kadro var bu sugötürmez bir gerçek

 • FE

  Sosyal aktiviteler ve fiziki imkanlarda başarılı olsa da eğitim açısından rakiplerinin gerisinde kalan bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çekmeköy İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Üsküdar Cad. No: 65-69, Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum