fb
Özel Çınar Koleji Çekmeköy İlkokulu

Özel Çınar Koleji Çekmeköy İlkokulu

0 216 706 6880
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Çınar Koleji Çekmeköy İlkokulu Hakkında

1. Özel Çınar Koleji İlkokulu İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunmaktadır. Çınar İlkokulu’nda sınıflar Multimedya özelliği, wireless internet erişim sistemi, projeksiyon, akıllı tahta, ses sistemiyle donatılmıştır. Ayrıca sınıflarda sinevizyon ve dizüstü bilgisayarlar da mevcuttur. Fizik, Kimya ve Fen Bilgisi laboratuarları ve Bilgisayar ve teknoloji sınıfları öğrencilerin günlük ders programları içerisinde yoğun olarak kullandıkları diğer birimlerdir. Okuldaki tüm birimlerde internet bağlantısı bulunmakta, öğrencilerin internet erişimi bilgisayar laboratuarlarında kontrollü olarak sağlanmaktadır. Çınar İlkokulu öğrencileri sportif alanlarını özgürce kullanabilmektedirler. Bu sayede hem temel becerilerini geliştirmekte hem de zamanlarını etkin ve verimli bir şekilde geçirmeyi öğrenmektedirler. Okulda ayrı yerlerde bulunan ve her an kullanıma hazır 3 Basketbol sahası, 3 Voleybol sahası, 1 Halı saha, 1 Tenis kortu, 6 Masa tenisi masası, 5 Basketbol atış potası bulunmaktadır. İlköğretim bazında gerçekleştirilen Türkçe Dil Etkinlikleri’nde yapılan şarkı, şiir, bilmece ve drama çalışmalarıyla öğrencilerin özgüvenleri yerinde ve kendilerini etkin ifade edebilen bireyler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Manevi değerleri ve görgü kurallarını öğretebilmek amacıyla gerçekleştirilen Davranış eğitimi dersinde çeşitli hikayeler, filmler, oyun ve dramalar ile iyi ve güzel alışkanlıklar kazandırılması için çalışmalar yürütülmektedir. Ayrıca İlkokul seviyesinde müfredat dahilinde resim, müzik, beden eğitimi ve İngilizce dersleri de işlenmektedir. Özel Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü’nün çalışma saatleri sabah 08:00 akşam 16:00’dür. Öğrencilerin günlük ödev ve ders takiplerinin ve takviye çalışmalarının yapıldığı etüt saati uygulaması bulunmaktadır. Çınar İlkokulu öğrencileri beden eğitimi zümresi altında oluşturulan Binicilik,eskrim,buz pateni,step-aerobik ve teakwando kulüplerine katılım göstererek spor kültürlerini geliştirmeleri ve kendilerine uygun sporu bulmalarını sağlanmaktadır. 1. Ve 4. Sınıflarda Türk ve yabancı öğretmenler beraber 10 saat İngilizce dersi verilmektedir. Dersler Main course, Reading Writing (Storytelling) ,Speaking ve Arts & Craft olarak bölümlere ayrılmıştır.Özellikle Reading Writing dersleri hikayeleştirme (Storytelling) metodu kullanılarak Story Land atölyemizde yapılarak öğrencileriokudukları hikaye kitaplarının fantastik dünyasına taşımakta ve onlara keyifli bir çalışma ortamı sunmaktadır. Ayrıca 1. Ve 4. Sınıflarda Yabancı öğretmenler eşliğinde İngilizce Resim ( Arts and Crafts) dersi yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Judo
Yüzme
Voleybol
Basketbol
Tenis
Jimnastik
Yoga
Badminton

Sanatsal

Buz Pateni
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Perküsyon
Halk Oyunları
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Binicilik Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Yorumlar

 • E. F.

  Batılı eğitimin olanaklarından bizim topraklarımızın kültürünü ve eğitimini yaymak için almış örnek bir kurum olduğunu düşünüyorum. Ahlaklı ve kendini geliştirmiş insanlar yetiştirdiğini bunun için de ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını görebilirsiniz. Tüm olanakları zorlayarak çocuklara iyi ve kaliteli eğitimi vermeye çalışan ve ilerde dünya çapında isminin duyulmaya başlayacağı bir okul.

 • F. O.

  Valla dışardan bakıp yorum yapması kolay ancak akademik ve kültürel olarak da bize yakışan çocuklar yetişiyor diye düşünüyorum. Yapılan aktivitelerle ve organizasyonlarla çocukların derslerden kopmadan öğrenme heyecanlarını pekala güzel yükseltebilen bir okul. Ayrıca tabii ki Dinimizin ilkokuldan itibaren öğrenilmesi önemli. O eğitimi sonradan almak isteyenleri görüyoruz. :)

 • U. B.

  Beğeneni de çok var beğenmeyeni de ancak ben o kadar küçük yaştaki öğrencilere din bilgisi eğitiminin bu kadar ağırlıklı olarak verilmesinin ne işe yarayacağını anlayamadım açıkçası. Biz de dikkat ettik okul seçerken bizim kültürümüzü iyi alsın yavrumuz diye ama bu biraz asıl eğitimi ıskalamak gibi geldi bana

 • Ö. F.

  Değerlerimizi ve kültürel mirasımızı her zaman ön planda tutan ve buna yönelik çalışmalarla eğitim hayatının en başından itibaren manevi olarak kendini geliştirmiş Allah sevgisi ile yüreği dolu bireyler yetiştirme gayesi içerinde çalışmalarını çok beğendiğimiz okulumuz.

 • Veli

  Çok memnunuz okulumuzdan. Öğretmenler çok iyi, yönetim çok anlayışlı, olanaklar çok yüksek. Tavsiye edilir :)

"Özel Çınar Koleji Çekmeköy İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çınar Koleji Çekmeköy İlkokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mah. Atatürk Cad. Durak Sok. No:2 Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu

Okul arayış sürecinde gösterilen ilgi çok iyiydi. Okula başladıktan sonra öğretmenin ilgisi ve yaklaşımından çok memnun...

Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu

Doğa dostu bir okul olması çok ilgimizi çekti Kendimde bir eğitimci olduğum için deneyimli eğitimci kadrosu da artı özel...

Özel Alev Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Alev Okulları İlkokulu

yabancı dil eğitimi ve bu konudaki yeterlilikleri gerçekten tecrübe etmeye değer. Öğrencileri 2 yabancı dil bilerek mezu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum