fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Feriköy Ermeni İlkokulu

Özel Feriköy Ermeni İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Özel Feriköy Ermeni İlkokulu Hakkında

Ermeni okulları içerisinde İstanbul Şişli’ de hizmet veren Özel Feriköy Ermeni İlkokulu, disiplinli eğitimi ve gelişimi destekleyen etkinlikleri ile çocukların istek ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan bir okuldur. Disiplin anlayışı korku ve tehdide değil saygı ve sevgiye dayalıdır.
Bina içerisinde çocukların beden, zihin ve sosyal gelişimlerini destekleyecek etkinliklerin, spor ve sanat faaliyetlerinin yapıldığı etkinlik alanları bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizcenin verildiği okulda, branş ve İngilizce derslerinde ezberden uzak özel eğitim programları kullanılmaktadır. Çocukların deneyerek, görerek, konuları sebep-sonuç ilişkisi kurarak öğrenmelerini sağlayan etkinlikler ve oyunlarla verilen eğitimler sayesinde çocukların konuların kavrayarak öğrenmelerini sağlamaktadır. Okluda çocukların güvenli ve sağlıklı bir ortamda bulunmalarına yönelik önlemler itina ile alınmış durumdadır. İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Özel Feriköy Ermeni İlkokulu, öğrencilerinin akademik eğitimine büyük önem verirken aynı zamanda sanat ve spor alanındaki gelişmelerine de önem vermektedir. Bu bağlamda okulun fiziksel imkanlarından faydalanarak bir çok etkinlik ve aktiviteler düzenlenmektedir. Aynı zamanda akademik anlamdaki gelişmelerini takip edebilmek amacıyla öğrencilere düzenli olarak konu tarama testleri ve seviye tespit sınavları uygulanarak, öğrencilerin hafta sonu eğitimlerde eksik konularını tamamlamaları veya soru çözümüyle pekiştirmesi sağlanmaktadır.
Özel Feriköy Ermeni Ortaokulu, eğitim felsefesi olarak; özü, insanın yüceliğini amaç ve olgunluk sayan hümanist yaklaşımlarla öz disiplini yüksek, ailesine, topluma ve çevreye saygılı bireyleri hayata hazırlamaktır. Öğrenciler, kazandıkları disiplin, öz güven ve bilgi birikimlerini manevi bir kültürel miras olarak kendilerinden sonra gelen kuşaklara aktarmaktadırlar. Doğaya ve tüm canlıların yaşam hakkına saygılı, çevre sorunlarına duyarlı, evrensel düşünüp yerel uygulamalar ve değerlendirmeler yapabilen, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, tutarlı davranışlar sergileyen, hak ettiği kariyer yolunda yürüyebilen, en az iki yabancı dili kullanabilen, sanata ve sanatçıya değer veren, estetik kavrayış sahibi bireyler yetiştirmek amacındadır. Özel Feriköy Ermeni İlkokulu bünyesinde; kapalı spor salonu, konferans salonu, bahçe, kütüphane, müzik odası, spor alanı, bilgisayar ve fen laboratuvarları bulunmaktadır. Aynı zamanda yemekhane hizmetiyle öğrencilerine sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılmaktadır.

Özel Feriköy Ermeni İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Feriköy Ermeni İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Ermenice dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Feriköy Ermeni İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Feriköy Ermeni İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.
icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Feriköy Ermeni İlkokulu İletişim Bilgileri

Feriköy Mah. Çobanoğlu Sok, No:4, Şişli / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum