fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:50/16:00

Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Bahçelievler’de İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bünyesinde hizmet veren Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa İlkokulu, Doğa Kolejlerinin standartlarındaki imkanları ve kalitesi ile çocuklara eğitim ve öğretim görevini üstlenmiştir. Okulun eğitimi 08.50 ile 15.50 saatleri arasında devam etmektedir.. Çocuklar sportif faaliyetleri her mevsimde sürdürmekte ve kapalı spor salonunu kullanmaktadır. Bilgisayar ve satranç ekipmanları da bulunan tam donanımlı ve öğrencilerin kullanımına daima açık bir kütüphane bulunmaktadır. Okulun ilk sınıflarda ritim çalışmaları ile başlayan daha sonrasında enstrüman ile devam eden müzik eğitimi tam donanımlı müzik odasında yapılmaktadır. Yemekhanede yemekler günlük olarak enerji ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Konferans salonu etkinlik ve sunumlar için her hafta düzenli kullanılmakta, okulda tüm çocuklar etkinlik ve oyun alanlarının hepsinden faydalanabilmektedir. Okulun iç mekanları ve bahçe kısmında özel güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Bahçesi gayet büyük ve düzenli olan kurumda çocukların ders arasında rahatlamaları ve enerjilerini atmaları hedeflenmektedir. Servis imkanı bulunan okulda, çocuklar ve veliler için psikolojik danışman hizmet vermektedir ve her oluşan sorun ile özel olarak ilgilenilmektedir. Birincil yabancı dil olarak İngilizceyi yoğun bir program ile işleyen okulda ikinci dil olarak ise Almanca seçilmiştir. Okulda verilen derslerin tümünde ezberden uzak, uygulamalı yöntemler tercih edilerek uygulanmaktadır. Sportif etkinliklerin ve fiziksel gelişimin önemini bilen bir kurum olan Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulunda futbol, yüzme, eskrim, voleybol, masa tenisi ve basketbol faaliyetlerinden tüm öğrencilerin faydalanabilmesi için haftalık programlar özel olarak ayarlanmıştır. İTÜ ETA Vakfı Doğa kolejleri akademik alanda olduğu gibi sportif alanda da her şubesinde başarılara imza atmış ve kendini kanıtlamış bir okuldur. Okul el sanatları ve görsel sanatlar derslerine de önem vermekte ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmasına imkan sağlamak istemektedir. Okulun misyonu çağdaş, toplumsal odaklara saygılı, sorgulayan, öz güven sahibi, akademik alanda başarılı, sportif ve sanatsal eğilimlerini tanımlamış bireyler yetiştirmektir. İTÜ ETA Vakfı Doğa koleji her sene okullarının ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını gözden geçirerek eksikleri tamamlamak için çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerin Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu'ndan çıktıktan sonra tamamen donanımlı ve ortaöğretim seviyesinde eğitime hazır olmaları istenmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Oyun Temelli Eğitim

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Veliler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (12)

 • BY

  Özellikle pandemi döneminde olduğumuz günlerde okulun fiziki şartları tercih sebeplerimizden biri oldu. Son derece ferah sınıfları ve geniş koridorları olan bir okul. Tecrübeli ve akademik anlamda çok güçlü bir öğretmen kadrosuna sahipler. Öğretmenlerimizin ilgisi ve çocuklara olan sevgisi bizleri çok mutlu etti. Güneşli Doğa Koleji bir okuldan ziyade samimi kocaman bir aile hissini yaşatıyor.

 • MY

  Öğretmen - yönetici kalitesi ve ilgisinden oldukça memnunum. Okul fiziki olarak ferah. Katların çok geniş olması öğrenciler için alan demek. Yemekhanenin en üst katta olması yine bir okul için avantaj. Hem koku hem de ferahlık açısından. Öğretmen veya yöneticilere ilettiğim herhangi bir durum kısa sürece sonuca ulaşmakta. Okul sınav grubu öğrencilerini de akademik olarak doyurmaktadır.

 • EY

  Okulunuzda oğlum okumakta başta müdürümüz hasan hoca olmak üzere,danışman öğretmenimiz hande hoca ve çok değerli Tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz ilk günden itibaren çocuklarımızın üzerinden ilgi ve alakayı eksik etmediniz.Deneyimli kadrosu ile eğitiminden memnunum .Çok farklı güzel etkinlikleriniz var karete de etkinlikler içerisinde yer alırsa sevinirim.

 • İY

  Güneşli kampüsün de 2 çocuğum okuyor çok memnunum gerek yöneticilerin yaklaşımları öğretmenlerin özverisi eğitim öğretim adına yapılan tüm etkinlikler dersler kaliteli ve güzel.Gitar ve koro branşının yanın da keman branşıda açılırsa güzel olur

 • NM

  Güneşli Kampüsünde çocuğumun bu sene 4.senesi öğretmenlerinin tamamı ilgili alakalı her gün oğlum okula gitmek için can atıyor öğretmenlerini ve okulunu seviyor öğretmenlerimiz konusunda deneyimli ilgili her daim çocuğumu takip ediyor her konuda sürekli bilgi sahibi oluyorum. Okulumuzun koridorları çok geniş her daim koridorlar wc'ler temizdi.Covid-19 çıktıktan sonra ekstra titiz davrandıkları için okul yönetimine ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz.

 • ST

  Öğrencim 4 yaştan itibaren Doğa Koleji Güneşli Kampüsü öğrencisidir, şimdi 3. sınıfa devam ediyor. Yenilikçi, ileri görüşlü vizyonu, öğretmenlerimizin ve yöneticilerin öğrencilere olumlu davranışları, sorun çözümü odaklı yaklaşımları ile ön plana çıkan bütün Doğa Koleji ailesine teşekkürlerimi borç bilirim.

 • aa

  Okulun ilgi alakası ,yönetici ve öğretmen kadrosu çok iyi çocuklarım çok mutlu okulda ,yıllardır güvenle evimiz gibi görerek gönderiyoruz .Eğitimi tek kelimeyle çok başarılı .İtü Doğa'ya gözünüz kapalı çocuğunuzu yazdırabilirsiniz.Okul çok geniş ve havadar herhangi bir eksiklik görmüyorum .

 • AK

  Okulumuzun fiziki yapısı,koridorların genişliği,okulun temizliği muazzam.Her birim o kadar işinin ehli ki,bunu bir veli olarak kapıda ki güvenlikten girer girmez anlayabiliyorsunuz.Okulu okul yapan öğrencidir,her öğrencide öğretmeni kadardır aslında.. Biz çok şanslıydık ki Güneşli Doğa Koleji ile yollarımız kesişmiş.Öğretmenlerimizin yakın ilgisi,iletişiminden çok memnunuz.Okul Müdürümüz Hasan Şimşek beyfendi öğrencilerini ve bizleri kapıda karşılayıp,güleryüzü,sıcak iletişimi ve çocuğumu yakından takip ediyor oluşu bizlere inanılmaz güven veriyor.Güneşli Doğa velisi olarak iyi ki Doğa,iyi ki Güneşli Doğa diyorum..

 • T

  Doğanın kalitesi, tecrübesi, okulun ekipmanları her zaman olduğu gibi çocukları hayata 1-0 önde başlatacak kadar kusursuz

 • SN

  Okulun konumundan dolayı benim gibi havayolları çalışanları tarafından çok tercih ediliyor. Kesinlikle eğitim çok iyi, doğa hakkında yapılan karalamaları çok yersiz buluyorum. Sonuçta başarısız olsa bu kadar birinci cıkaramazdı, bu kadar çok çocuğa üniversite kazandıramazdı

 • FT

  Doğa koleji tecrübesini tamamıyla yansıtan bir okul. Çocuklar süreli spor, sanat dersleri görerek yetişiyor ve bunalmadan akademik bilgileri alıyorlar

 • Okulun odağı maalesef para. Okuldan şikayetimiz yok kesinlikle ama bir şekilde yeni bir imkanı getirecek olsalar çocukların yararına değil maliyetine bakarlar. Maalesef para odağı tüm doğa kolejlerinde var. Yoksa eğitim kadroları da imkanları da kötü değil

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Güneşli İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mah. Yalçın Koreş Cad. No:12, Bahçelievler /istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum