fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu

Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında faaliyetlerine başladı. 4.439 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan okulda 71 derslik bulunmaktadır. Okulda buz pisti, 300 kişilik konferans salonu, 245 m2 kapalı spor salonu yer almaktadır. Ayrıca satranç, teknoloji tasarım ve görsel sanatlar dersliklerinin yanı sıra yabancı dil, fen, bilişim teknolojileri ve yazılım sınıfları ile öğrencilere dersler verilmektedir. Kampüsün yeşil alanı 3.376 metrekarelik bir genişliğe sahiptir. İstanbul Eyüp’te eğitim veren ilkokulda İngilizce yabancı dil eğitimi verilmektedir. Yoğun bir İngilizce eğitimi gören ilkokul öğrencileri 4. sınıftan itibaren Almanca dersi de görmektedir. Bu sayede iki yabancı dil öğrenilmesi amaçlanmaktadır. Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu'nda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi farklı sınıf düzeylerine göre farklı konu başlıklarında grupla danışma çalışmaları yapar. Bu çalışma başlıkları arasında öfke kontrolü, sınav kaygısı, yaratıcılık, verimli ders çalışma, sosyal becerileri geliştirme, stresle başa çıkma, serbest zamanları değerlendirme, problem çözme becerileri, atılganlık, etkili iletişimdir. Okulda öğrencilerin sanatı tüketen değil üreten bireyler olması amaçlanmaktadır ve bu doğrultuda çok sık sergi ve müze gezileri düzenlenmekte, öğrencilerin büyük ressam ve heykeltıraşları yakından tanımaları sağlanmaktadır. Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu'nda spora önem verilmekte olup daha okul öncesi dönemde başlayan ve sporu sevdiren okulda, ilköğretim 3. sınıftan itibaren öğrenciler branşlaşmaya yönlendirilmektedir. Okulda güvenlik 7/24 kayıt yapan kamera sistemi ile yapılmaktadır. Ayrıca güvenlik görevlileri okulda giriş ve çıkışları kontrol ederek okula öğrencilerin ve personellerin güvenliğini tehdit edebilecek durumlara karşı önlem alır. Okulda temizlik hassas olunan konulardan olup okulun deneyimli personelleri tarafından başta sınıflar olmak üzere tüm alanlar temizlenmektedir. Öğrencilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi amaçlanmaktadır. Öğrenciler okul için olası bir kaza yaşadığında ya da herhangi bir sağlık sorunu olduğunda başvurabilecekleri revir bulunmaktadır. Okulda servis hizmeti bulunmakta olup öğrencilere güvenli bir ulaşım sunulmaktadır.

Yorumlar (5)

 • ÇÖ

  Okulda güvenliğe çok önem veriyorlar çocuğum okuldayken içim rahat. Sağlıklı beslenme, temizlik konularında da titiz davranıyorlar. Eğitimi gayet iyi çok memnunuz.

 • FS

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum okul yöneticisi çok ilgili ve isteklerimizi dinliyor. Okulun rehberlik hizmetinden de çok memnunuz bir çok çalışmayla öğrencilerin gelişimini destekliyorlar yeri geldiğinde bize de danışmanlık yapıyorlar. çocuğum da ben de çok şey öğrendik.

 • SA

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum yabancı dil eğitimi çok iyi. bir çok öğrenci kulübü ile çocuklara ilgi alanlarını keşfetme ve kültürel birikim elde etme fırsatı tanınıyor. Verilen hizmetler de gayet iyi sağlıklı ve bol çeşitte yemek veriliyor. Okulda temizlik sorunu da yok

 • ŞA

  Ders çeşitliliği ve verilen hizmetler gayet iyi. Çocuğumu bu okula gönderiyorum ve gelişimini gördükçe gurur duyuyorum. Tek şikayetleri öğretmenleri değişiyor sık sık umarım okul bunu çözecek kısa sürede onun haricinde çok memnunuz.

 • GK

  Öğretmenleri yetersiz eğitim açısından çok başarılı değil. Sosyal alanlarda ve yabancı dilde kötü değil ama verilen parayı hak etmiyor bence gereksiz pahalı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Haliç Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Topçular Mah. Tikveşli Sok. No:6/1, Eyüp / İstanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum