fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kartal Doğa Koleji İlkokulu

Özel Kartal Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/16:00

Özel Kartal Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Kartal Doğa Koleji İlkokulu 12 dönüm arazi içinde 10.000 m2'lik kapalı alana ve 7500 m2'lik bahçeye sahip kampüsüyle deniz manzarasıyla ve doğanın eşsiz güzellikleri arasında eğitim hizmeti sunmaktadır. Eşsiz bahçe faunasıyla kapılarını açan Kartal Doğa Koleji'nin tüm sınıflarında akıllı tahta teknolojisi mevcuttur.
Kartal Doğa Koleji öğrencilerin birer “dünya insanı” olması için eğitim öğretim faaliyetlerine birçok farklı içerikle destek vermektedir. İlkokul 1. Sınıftan itibaren uygulanması devam eden Doğa Konseptli Eğitim Modeli içeriğinde denge, çeşitlilik, gelişim, değişim, üretim gibi doğanın bileşenleri bulunmaktadır. Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile öğrenciler deneyimleyerek ve yaşayarak öğrenmektedirler.
Kartal Doğa Koleji öğrencileri yabancı dil eğitimlerini iletişim odaklı olarak 5 dil yetisini eş zamanlı geliştirerek almaktadırlar. İngilizce dersleri için hazırlanan performans ödevleri; öğrencilerin etkin iletişim, sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma yetilerinin gelişmesi sağlanmaktadır. İngilizce eğitiminde uygulanan Oxford Quality Programı’nda öğrenciler sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik yabancı dillerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar. Kartal Doğa Koleji'nin sunduğu bu programa paralel olarak uygulanmakta olan Oxford Street konsept saati ile okuldaki öğrenciler hem mesleki yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi tecrübe etme şansını kazanabilmektedir.
Kartal Doğa Koleji öğrencilerinin özgün ve yaratıcı düşünerek kendilerini en doğru biçimde ifade etmelerine olanak sağlayan ‘Yaratıcı Düşünme’ dersi işlenmektedir. Bu ders kapsamında öğrencilerin problem süreçlerini farklı açılardan ele alarak zihinlerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.
Kartal Doğa Koleji öğrencilerine psikolojik danışmanlık-rehberlik desteğiyle öz güveni yüksek, güçlü yönlerinin farkında ve sorunsuz bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Doğa Okulları'nın sunduğu PDR ve rehberlik danışmanlık hizmeti ‘Çözüm Odaklı Rehberlik’ yaklaşımıyla öğrenciler eğitmenlerinin rehberliğinde deneyimleyerek öğrenen, daha duyarlı,bilinçli hale gelmektedirler. Kartal Doğa Koleji’nde öğrenciler bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda ‘Deney Seti’ ile tanışmaktadırlar. Bu uygulama sayesinde klasik “laboratuvar” anlayışını ortadan kaldıran Doğa Okulları, çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırmaktadır.

Yorumlar

 • EH

  Olanakları ve fiziksel imkanları bakımından standartların çok üstünde ancak eğitim olarak daha çok yol alması gereken bir kurum olduğunu düşünüyorum. Öğretmen ve idareci kadrosunu yenilemezse yazık olacak

 • NY

  Okul değil alice'in harikalar bahçesi sanki. Boş vaktim olsa da manzarasına baksam, bahçesinde vakit geçirsem dediğim canım okulum.

 • Doğa okullarının bu şubesi hakkında internette tek bir olumlu yorum bulamadım. Skandallarla gündeme gelen bir kurum olduğu için olanakları çok iyi olsa tavsiye etmeye çekindiğim bir okul

 • OB

  Cocugumu 3 yasinda bu okula yazdirdim. Yazdirmaz olaydim. Ilk bir ay icinde 3-4 yas gurubu cocuklari yaramazlik yapiyor diye ogretmenleri karanlik odaya kitleyip ceza veriyormus. Ayrica cocuklarin cogu birbirlerini isiriyorlardi. Cocuk ilk gun heyecanla gittigi okula bir hafta sonra gitmez oldu, karyolasinin korkuluklarina sariliyordu, bir ay dolmadan ilk defa hayatinda gece ust uste altina kacirmaya basladi. Annemin supriz ziyaretinde bu karanlik oda cezasi ortaya cikti. Duyar duymaz okula kostum. Karanik oda olayini gundeme getirince duzgun bir ozur bile dilemediler, sacma sapan bir sekilde ogretmeni savundular. Senetlerim vardi, olayi ogrendigim gun gidip kaydi da senetleri de alip ciktim. Ustunden 6 yil gecti, ama oglum orada yasadigi ilk tecrubenin yarasini yillarca tasidi. Gittigi her okulda okul oncesi stresini yasadi. Psikologa bile goturmek zorunda kaldim. Siz siz olun bahcedeki tavsana ota mota kanmayin. Coktan kapanmasini umdugum bir kurumdur.

 • Veli

  Bu okul için iyi şeyler söylemek çok zor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kartal Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Turgut Özal Bulvarı, Çilek Sok. No:3/ Kartal / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum