fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:10/16:10

Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu kapsamında Sarıyer’de 1999 yılında kurulan Öz Acarlar Koleji 2005-2006 yılları itibariyle İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bünyesine katılarak Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji adını almıştır. Barbaros Mahallesinde faaliyetlerine devam eden ilkokul eğitiminde öğrencilere yaşayarak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Okul bünyesinde müzik atölyeleri, modern spor salonları ve özel kulüp odaları bulunmaktadır. Her branş dersinin ve faaliyetin özelleşmiş alanlarda görülmesi okulun temel amaçlarından birisidir. 15000 metrekare genişliğinde bir alana kurulan okulda 8000 metrekarelik alana okul binası yapılmıştır. Bu ortamda sınıflar her kademe için geniş tutulmuş ve branş odaları özel tasarlanmıştır. Okulda tamamı akıllı tahtalar ile donatılmış ve öğrenci ihtiyaçlarına göre tasarlanmış 25 sınıf mevcuttur. Kurumun bünyesinde fen teknoloji dersleri ve öğrencilerin deneyimleyerek öğrenmeleri için fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. 300 kişilik konferans salonunda sunumlar ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. 1000 metrekarelik alanlara kurulu açık ve kapalı spor salonları sayesinde çocuklara hem sportif hem de sosyal bir eğitim imkanı sunulmaktadır. Yemekhanede yemekler günlük olarak hazırlanmaktadır. Okulda her zaman güvenlik görevlileri bulunmaktadır. İngilizce yanında ikinci yabancı dil dersi olarak Almanca eğitimi de verilmektedir. Bir çok seçkin eserin bulunduğu büyük bir kütüphane çocukların kullanımına haftanın her günü açıktır ve çocuklar istedikleri kitabı buradan temin edebilmektedir. Okul geniş bahçesi ve koridorları ile çocuklara gezebilecekleri ve enerjilerini atabilecekleri alanlar sağlamaktadır. Müzik okulda önemli bir yer tutmaktadır, piyano derslerinin yanı sıra her sene okulun dahilinde bir koro bulundurulmaktadır. Ebru çalışmaları da yapılan kurumda, drama dersleri de büyük yer tutmaktadır. Drama dersleri ile çocukların kendilerini anlatma yetilerinin ve becerilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Modern topluma uyumlu, arkadaşlarına ve çevresine saygılı, öz güven sahibi, gelişime açık, sorgulayan ve araştıran bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu bu doğrultuda çocuklar için her zaman yeniliklere ve gelişimlere açık bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Yorumlar (13)

 • Öy

  Okuldan genel olarak memnunum.ilkokul için eğitim bence yeterli,öğretmenler çok ilgili. Tüm imkanlar mevcut.Okulun eğitimi ile ilgili geliştirilmesi gerekli gördüğüm bir yönü yok.her şey gayet güzel. Yalnızca okula araba ile öğrenci bırakırken oluşan kargaşanın çözülmesini rica edebilirim. Özel olarak giriş çıkış saatlerinde bir güvenlik görevlisi kapının dış kısmında bekleyip araçları yönlendirebilir.

 • AS

  Kayıt olduğumuz günden bugüne hep disiplin, hem sistem olarak bizi rahat ettiren, çocukların mutlu olduğu bir okul. Öğretmenlerimiz çok kıymetli. Emeği geçen herkes gerçekten canla başla çalışıyor. Pandemi gibi bir dönemi çok çok iyi yönettikler. Öğretmenler, gerçek anlamda anne baba gibi hem hoşgörü hem yönlendirme ile çocukların sıkılmasını engelledi, gayet motive bir dönem geçirdik. Sınıf öğretmenleri, okul müdürümüz ve tüm branş öğretmenlerimize teşekkürler:)Sistem kullanımı biraz daha pratik olabilir.

 • FG

  Okulumuzda güzide ögretmenlerimizden, müdürlerimizden, müdür yardımcılarımızdan temizlik ve güvenlik personeline kadar hepsinden cok memnunuz.Zira biz burada bir aile gibiyiz ve onlarla iletisimimiz anaokulundan beri aile fertleriyle paylasımlarımız gibi.Uzaktan eğitimde de en az yuz yuze egitim kadar herseyiyle yararlandık, herbiri cok özveriliydi.Cok tesekkur ederim hepsine.Ayrıca okulumuzun dökümantasyonlarından, portallarından da gayet memnunum.Okulumuzun gelistirilmesi gereken kısımlarına gelince; bir futbol takımı oluşturulmasını; spor, sanat kuluplerinin cogaltılmasını ve de mumkun olursa havuz yaptırılmasını isterdim.Fiziki yapısının buna uygun oldugunu dusunuyorum.

 • SK

  Anaokulundan itibaren Sariyer Doga Kolejindeyiz ögretmenlerimizden ve okulumuzdan çok memnunuz her yıl acaba demeden kayıdimizı yeniledik.

 • Öğretmenlerimizin ve müdürlerimizin çocuklara yaklaşımı harikadır bu yönden çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Eğitim alanında Doğa gittikçe artan bir potansiyele sahip, özellikle sosyal hayata karşı açık olması ve gerek eğitim içinde gerekse düzenlediği veli ve öğrencilere yönelik oturumlarla bunu desteklemesi beni çok mutlu ediyor.Bir miktar daha çevre düzenlemesi konusunda çalışılabilir bence.

 • EK

  Tam bir aile ortamında hissediyoruz kendimizi. Çocuğumu güven içerisinde gönderiyorum. Tek tek herkes her konuda çok ilgili. Öğretmenlerimizin yöneticilerin özel numaraları dahi bizlerle paylaşılıyor. Her ihtiyaç duyduğumda rahatlıkla ulaşabiliyorum . Eğitim konusunda da emin ellerde olduğumuzu düşünüyorum. Teker teker tüm Öğretmenlerimiz işinin ehli, ilgi ve şefkat dolu, tüm bunlar bence çok önemli. Kısacası okulumuzu çok seviyoruz. Hiç başka bir okula geçmeyi düşünmedik.

 • Özellikle kriz dönemlerinde kurumların yetkinlikleri ve konuyu ele alış & yönetme biçimlerini daha rahat görebiliyoruz. Dünyayı etkileyen bu pandemi döneminde okulumuzun eğitim & öğretime yaklaşımlarını, sürece hızla ve titizlikle uyumlanmalarını, kesintisiz şekilde çocuklarımızın eğitimlerini aksatmadan devam etmelerini gözlemledik ve yaşadık. Öğretmenlerimiz son derece özverili, ilgili ve konularında mükemmeller.

 • HO

  Okul adeta bir üniversite düzeyinde genişliğe ve imkana sahip. Her türlü labarotuvar atölye mevcut ve sınıflar da bahçe de çok geniş

 • ÖO

  Doğa kolejinin ve Öz Acarlar Koleji'nin tecrübelerini birleştirerek kurdukları harika bir okul. Ben bir Öz Acarlar koleji mezunu olarak çocuğumu yollarken hiç şüphe etmedim. İnsan kendinden bilir işi

 • Veli

  kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 • Veli

  Çok güzel okul.

 • Veli

  Sarıyer'de eğitime önem veren tek okul.

 • Veli

  Adının vermiş olduğu eksileri silmek için çok disiplinli gibi davranıyorlar. Disiplinli olmak önemli değil. O disiplinin çocukların geleceğine getirisi. Bu senenin sonunda ayrılacağız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sarıyer İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Zekeriyaköy Mah. Acar Cad. No:4, Sariyer / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum