fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Topkapı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Topkapı Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/16:00

Özel Topkapı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

2010-2011 eğitim ve öğretim yılında ilkokul eğitimi vermeye başlayan Özel Topkapı Doğa İlkokulu öğretmenlerin ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir mimariye sahiptir. Topkapı kampüsünde eğitimi ve öğretim faaliyetlerine devam eden ilkokul Fatih İstanbul’da eğitim hizmeti vermektedir. Toplam 1552 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan okulun 572 metrekarelik kısmı ana bina, 270 metrekarelik kısmı hamam alanı ve 720 metrekarelik kısmı bahçe alanıdır. 30 dersliği bulunan okulun 600 öğrenci kapasitesi vardır. Kapalı yüzme havuzu, tarım alanları, hayvan barınakları, tiyatro ve konferans salonu, spor salonları bulunan okulda öğrenciler sosyal ve kültürel etkinlik faaliyetleri yürütmektedir. Okulda İngilizce ve Almanca dil eğitimi verilmektedir. Doğa Koleji öğrencilerini, her birinin birer “dünya insanı” olması için “geleceğin öğrenen profili” olarak yetiştirmektedir. Eğitim sisteminde doğanın denge, çeşitlilik, gelişim, değişim, üretim özelliklerinden ilham alarak kendine özgü, benzersiz eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ‘ni uygulamaktadır. Bu eğitim modeliyle öğrenciler deneyimleyerek öğrenmektedirler. Doğa koleji ilkokul öğrencileri yabancı dilde iletişim kurabilmek için 5 dil yetisini eş zamanlı geliştirmektedirler. Öğrenciler iletişim odaklı bir model olan Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi programı dahilinde sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce eğitimi almaktadır. Okulda uygulanan ‘Yaratıcı Düşünme’ dersiyle düşünmenin bir yetenek değil, geliştirilebilir zihinsel bir süreç olduğu gerçeğinden hareket edilerek ve ilkokul kademesinden itibaren düşünmek üzerine temelleri oluşturmak hedeflenmektedir. Öğrenciler klasik “laboratuvar” anlayışını ortadan kaldıran Doğa Okulları’na özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştirmektedirler. Böylelikle çocuklara ilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırılmakta ve her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak, deney ve bilimin hayatın bir parçası olduğunu kavramaktadır.

Yorumlar

 • Öğretmenleri çok ilgililer. Yabancı dil eğitimi özellikle oldukça iyi. Yoğun bir program var ve dersler konuşma odaklı işleniyor.

 • Geniş bir bahçesi ve binası var derslikleri vs yeterli genişlikte. fiziki imkanları öğrenci kulüpleri ve diğer imkanları oldukça iyi verilen parayı hakediyor. son derece memnunum çocuğum da öyle okulunu seviyor.

 • Veli

  Genellikle Finansal sıkıntılardan kaynaklı olarak çocuklar memnun ama aileler pek değil..

 • Veli

  Etkinlik açısından oldukça zengin bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Topkapı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Arpa Emini Mah.bican Bagcioglu Usu No:53, Kaleiçi/topkapı/fatih/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum