fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Turkuaz Koleji İlkokulu

Özel Turkuaz Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Turkuaz Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Turkuaz Koleji İlkokulu “Her kazanılan bilgi bir sonraki bilgiyi yapılandırmaya zemin hazırlar.” İlkesinden yola çıkarak öğrencilerin araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözen, kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alan, iş birliğine açık bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Ve onlara edindikleri bu becerilerle farklı yaşam deneyimleri kazandırılmaktadır. Bu neden öğrencilere bilgiye ulaşma, kullanma, yorumlama becerilerini kazandırmak amacıyla projeler ve etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bilgiyi doğrudan aktarmak yerine onların kendi yaşantılarını kullanarak bilgiye ulaşmalarına rehberlik edilmektedir. Böylece öğrenciler, öğrenme ve öretme süreçlerinin her aşamasına aktif olarak katılarak yaşam zenginlikleri artırılmaktadır. Turkuaz Koleji İlkokul bölümünde 1. Sınıftan itibaren, öğrenciler akademik açıdan ilerlerken, sosyal kulüp aktiviteleri ile sosyal, spor etkinlikleri ile ilerde bedensel gelişimleri hedeflenmektedir. Turkuaz Koleji’nde akademik başarı, düşünme becerisinin kazandırılması, ödev-etüt saati, ingilize, seçmeli ikinci yabancı dil Almanca-Rusça yabancı dil programı, sosyal faaliyetler, veliler ile sıkı bir işbirliği, eğitim sürecini oluşturan temel unsurlardır. Öğrencinin başarını destekleyen en önemli unsurlardan biri sosyal ve bedensel etkinliklerdir. Öğrencinin özgüven kazanması, ilişkilerini geliştirebilmesi, bakış açısını genişletebilmesi için sosyal ve fiziksel etkinliklere büyük önem verilmektedir. Okulda çocuğun doğal öğrenme yolu olan oyun bu etkinliklerin önemli bir parçasıdır. Çocuk oyun yoluyla kendini ifade eder, hayal gücü ve bedenini kontrol becerisi gelişir, sorumluluk alır ve paylaşır, toplumsal rolleri tanır ve deneyimler, hak ve özgürlük kavramlarını tanır ve anlamlandırır, ilişki kurar ve geliştirir, farklı açılardan bakmayı öğrenir ve çözüm yolları biriktirir. Dolayısı ile oyunun eğitim programının bir parçası olması kaçınılmaz olmaktadır. Okulda dönem başı ve dönem sonu yapılan rutin veli toplantılarının yanı sıra öğrenciye özel olarak yapılan analizler, veliler ile düzenli olarak paylaşılarak öğrencinin birebir kontrolü sağlanmaktadır.

Yorumlar

  • SA

    hayatımda en mutlu günlerimizi bu okulda geçirdik. Müdürümüz ve öğretmenler her yönüyle nitelikli insanlar. Çatalca civarında özel okul alternatiflerinin ne kadar kısıtlı olduğunu da göz önüne alırsan burası bulunmaz bir kaynak gerçekten.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Turkuaz Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kaleiçi Mahallesi, Fetih Caddesi, Örnek Sokak. No : 2 Çatalca/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum