fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Zapyon Rum İlkokulu

Özel Zapyon Rum İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 32
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:15/15:30

Özel Zapyon Rum İlkokulu Hakkında

Özel Zapyon Rum İlkokulu, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Okulda yapılan her türlü çalışma ile alakalı olarak çocuklara dönem dönem sınav uygulanmakta olup gelişim dereceleri test edilmektedir. Okulun rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri okula başlangıç döneminde çocuklara alıştırma amaçlı oryantasyon uygulaması yapmaktadır. Özel Zapyon Rum İlkokulu branş dersleri arasında yabancı dil etkinlikleri, basketbol, tenis faaliyetleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanatsal faaliyetler, zeka ve mantık geliştirici oyunlardır. Yabancı dil olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca dersleri verilmektedir. Müfredata uygun olarak ana dil etkinlikleri, hızlı okuma çalışmaları, matematik çalışmaları, beden eğitimi çalışmalarına da yer verilmektedir. Okulda belirli dönemlerde farkı alan gezileri yapılmaktadır. Okul temizlik kurallarına çok büyük önem vermektedir.
Bu kurum, tarihi binasıyla dikkat çeken ve 25 Eylül 1875'te eğitim - öğretim hayatına başlayan Rum asıllı kızların okutulması için kurulmuş bir eğitim kurumudur. Okul, tarihi boyunca başarılı öğrenciler yetiştirmiş ve tarihte başarılarıyla ün kazanmış bireyler mezun etmiştir. Akademik eğitimi oldukça önemseyen Özel Zapyon Rum İlkokulu, Türkçe, tarih, coğrafya ve sosyolojiden başka Rumca, edebiyat, eski Yunanca, eski lirik ve epik şiir, dramatik şiir, aritmetik, cebir, geometri, fizik, fen bilimleri, botanik, zooloji, biyoloji, güzel sanatlar, yazı yazma, kaligrafi, din dersi, sesli müzik, organik müzik, resim, çizgi resim, jimnastik, Fransızca, Almanca, İngilizce, dikiş ve dans dersleri vermektedir. Verilen dersler kapsamında öğrencilerin akademik eğitiminin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da gelişmesi amaçlanmaktadır. Dünya standartlarında öğrenci yetiştiren bu kurum yabancı dil dersleriyle öğrencilere yüksek dil eğitimi vererek çeşitli kültürlerle beraber dil öğrenmesi sağlanmaktadır. Zapyon Rum Okulları'nın tüm eğitim seviyelerine devam eden öğrenciler ana dil seviyesinde üç dil öğrenerek mezun edilmektedir.
Özel Zapyon Rum İlkokulu beden, zihin, ahlâk, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan iyi bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir kurumdur.

Özel Zapyon Rum İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Zapyon Rum İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  32
 • Özel Zapyon Rum İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:15 - 15:30 şeklindedir.
 • Özel Zapyon Rum İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Fransızca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Zapyon Rum İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Zapyon Rum İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.

Özel Zapyon Rum İlkokulu Yorumları (2)

 • mD

  Okulun içi fazla kasvetli,boğucu burası ilkokul sonuçta 7-8 yaşında çocuklar gidiyor pek sevmedim. Eğitim konusunda disiplinliler ama yine de bilemedim.

 • Veli

  Onu bunu bilmem ama okulun mimarisi benden 5 yıldız alır. :)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Zapyon Rum İlkokulu İletişim Bilgileri

Katip Mustafa Çelebi Mah. Meşelik Sok. No:9/1, Beyoğlu / İstanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum