fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu

Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu Hakkında


Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu , İstanbul'un Maltepe ilçesinde eğitimci kuruluşu olan Artı Sonsuz Koleji'ne bağlıdır.18-20 kişilik geniş sınıflarda(60m2) eğitim veren okul: 08:30 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okul çocukların içlerinde doğuştan var olan zeka, yaratıcılık, araştırma ve bilme duygusu, merak gibi özelliklerini geliştirmeye yönelik eğitim sistemi geliştirmiştir.


Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu aynı amaç doğrultusunda yabancı dil eğitimine de oldukça önem verip çocukların doğru ve etkin İngilizce ve Almanca eğitimi almaları için özgün programlar sağlamaktadır.


1.sınıf itibari ile ‘Half Day English Every Day-Her gün Yarım Gün İngilizce’ programı ile (haftada 18-20 saat) yoğun ve dolu dolu bir dil eğitimine başlangıç yapıyorlar.Yabancı dil eğitiminde Oxford ve Cambridge çözüm ortakları.Sınıf öğretmenine ek olarak İngilizce mentör öğretmen ile öğrencilerin gelişimleri takip edilip veliler ile ayrı ayrı15 günde bir iletişim kuruluyor.İki öğretmene ek olarak okul Psikolojik Danışman-Rehber öğretmen her hafta sınflar ile ders yapıp öğrencilerle birebir ilgilenir ve yakından takip eder. Bu sayede hiçbir şey gözden kaçmaz ve hiçbir konu atlanmaz. İngilizce dersi 3 farklı öğretmen (Main Course-Skills-Native/Speaking-Cambridge) ve 3 farklı kaynak ile takip edilir.İngilizcede en niteliklli olan Oxford ve Camridge yayınlarını tercih eder.Ayrıca.


4. sınıf itibari ile ikinci yabancı dil eğitimi Almanca başlar.Sınıf öğretmenine ek olarak ortaokul branş Matematik-Türkçe-Sosyal Bilgiler-Fen Bilimleri öğretmenlerinin haftalık yaptıkları dersler ile öğrenciler ortaokula hazırlanır.


Ders dışında haftanın iki günü ilgi ve yeteneğine göre Artı Sonsuz Spor Akademisi ile seçtiği sportif faaliyete katılır.
Müzik dersi gitar-piyano olmak üzere iki farklı öğretmen ile 8-9 kişilik gruplarla etkin bir şekilde yapılır.


Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu'nda ‘Mutlu Öğrenciler’ sloganı eşliğinde ve Sevgi ile öğretilenlerin kalıcı olduğuna inanarak fiziksel, sosyal, kişisel ve akademik gelişimlerini sağlamaya yönelik tüm imkanlar sağlanmaktadır. Bu imkanlar içerisinde Robotik-Kodlama Atölyesi,Satranç Atölyesi,Görsel Sanatlar Atölyesi,Müzik Atölyesi,Drama Atölyesi,Dans Atölyesi,Fen Bilimleri Laboratuvarı, Yemekhane, Kapalı Spor salonu,Spor alanı, Bahçe,Oyun Parkı,Teras(Futbol Sahası) ve Konferans Salonu bulunmaktadır.


Eğitim saatleri içerisinde tam zamanlı olarak Psikolojik Danışman- Rehber öğretmeni ve Hemşire bulunmaktadır.Okul güvenlik görevlisi tarafından giriş-çıkış kontrolünü sağlamaktadır
Okulda dönem boyunca çocuklarla birlikte . dekoratif sanatlar, müzik, drama, tiyatro, zeka oyunları, dans, halk oyunları, gezi, bilişim, atletizm, jimnastik, okçuluk gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yapılmaktadır. Sanat atölyesinde yapılan çalışmalar ile çocukların sanatla ilgili teknikleri öğrenmeleri, yaratıcılıklarının ve hayal güçlerinin geliştirmeleri sağlanırken, bilim atölyeleri ile kendi başlarına buluşlarda bulunarak düşünme becerilerini kazanmaları, çevreye duyarlı, merak eden, keşfeden, sorgulayan bireyler olmaları sağlanmaktadır.


Okul eğitim anlayışında gelişmiş eğitim sistemlerine sahip olan ülkelerin eğitim sistemleri ile ülkemiz eğitim sisteminin eğitim sistemi ile harmanlayarak “Öğrenciye Özgü Öğretim Modeli” adını verdiği eğitim modelini benimsemiştir. Bu şekilde öğrencilerinin yaratıcılıkları desteklenmiş, bilimsel düşünebilen, kendi kültürel değerlerine bağlı, doğa bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmek amacındadır. Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu , öğrencilerinin öncelikle sağlıklı, mutlu, yeniliklere açık, kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen,akademik başarısı yüksek,ingilizce bilen,spor yapan,bir enstrüman çalan,teknoloji çağının gereklerine uyum sağlayan,Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerini amaç edinmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 4

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (23)

 • EA

  Pandemi döneminde eğitimin aksaklık yaşamadan tüm hızıyla devam etmesi, öğretmenlerimizin bilgilendirme ve geri dönüşleri, okulun online süreçte dahi etkinliklerle öğrencileri sosyalliğe doyurması bizi son derece memnun etti. Teşekkürler Artı Sonsuz Ailesi :)

 • B

  Merhabalar, ben de uzun arayışlar sonucunda geçen yıl kararımı Maltepe de Artı Sonsuz İlkokulu'ndan yana kullandım. Oğlum 1. sınıfa gidiyor şu an ve derslerine yüzü gülerek giriyor, derslerin işleniş şekli çok keyifli, çocuklara eğlendirerek öğretiyorlar, zaten okulun akademik ve yabancı dil başarısı çok iyi benim okul ararken önceliğim eğitim kalitesi ve ulaşım kolaylığıydı, Artı Sonsuz ikisini de fazlasıyla veriyor

 • s

  Merhaba, okul arayışında olan velilere benim de bir katkım olsun niyeti ile memnuniyetimi paylaşmak istedim. İki çocuk babasıyım ve çocuklarım Artı Sonsuz İlkokulu ve ortaokulunda eğitim almaktalar farklı sınıflarda eğitim alıyorlar ve ikisi de çok mutlu. Farklı yaş grubu ama aynı ilgi ile gelişimlerini takip edebilmek açısından sık sık sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenleriyle görüşmeler yapıyoruz. Sağolsunlar çok ilgililer, butik okul olmasının en büyük getirisi de bu. Öğretmenler öğrenciler ile bire bir ilgilenme ve velileri bilgilendirme şansı buluyorlar. Yabancı dil ilkokul için çok iyi ortaokulda ise oğlum lgs ye hazırlanıyor ve çok iyi takip ediliyor böyle bir pandemi sürecinde öğrecilerin motivasyonu cok önemliydi sonsuz teşekkürler

 • aa

  Çok hoş bir ortamı ve havası var. Öğretmen kadrosunu çok sevdik, çocuğum gayet memnun. Bizimle özel olarak ilgilenen çalışanlara ve öğretmenlere çok selamlar

 • cc

  Özel okul düşünüyorsanız ilk tercihiniz olmalı diyebilirim. Tüm personel eğitim ve öğretim konusunda çok tecrübeli bununla birlikte öğrencilerin gelişimin takibini de çok iyi bir şekilde yapmakta.En kaliteli ve kurumsal kurumu diyebilirim.

 • Okul olarak bizlere şu pandemi sürecinde hiçbir aksaklık yaşatmadınız. Öğretmenlerimizin desteğini sonuna kadar hissettik. Her dersimiz saatinde, kitap defter ekipmanları ile dolu dolu geçti. Gerçekten de iyi ki doğru tercih yapıp çocuğumu size emanet etmişim dedim. Her şey için çok teşekkürler

 • PK

  Bu zor dönemde yanımızda olduğunuz için çok mutluyuz göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve özverili emekleriniz için tüm değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.

 • CA

  Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan sevgili öğretmenlerime özverilerinden, fedâkarlıklarından ve hassasiyetlerinden dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

 • BA

  Bizim okulda ilk yılımız. Alışma sürecimize uzaktan eğitimde olsa destek oldular. Öğretmenler çok ilgili. Sık sık geribildirim yapılmakta bu durumdan çok memnunuz. Sınıf öğretmenimize ayrıca desteği için çok teşekkür ederiz.

 • Yenilikçi olmasıyla birlikte değerlerimizi benimseyen ve koruyan, kurucularının eğitimci olduğu, öğrencisinin gelişimini akademik ve sosyal her açıdan takip eden, özenli ve en önemlisi sevgi dolu bir kurum Artı Sonsuz Koleji. Şu an oğlum 2. sınıfta ve okulumuz sayesinde gelecek yılları da güvence altında

 • AY

  Öğretmen kuruluşu olması ve kurucularının da eğitim öğretim süreciyle yakından ilgileniyor olmaları sebebiyle tercih edebileceğiniz bir okul

 • EA

  Pandemi döneminde bizi mağdur etmeyen, kesintisiz eğitim almamızı sağlayan okulumuza teşekkürler

 • HA

  Geniş bahçesi kapalı spor salonu robotik kodlama atölyesi laboratuvarı vs. ile birçok imkana olanak tanıması sebebiyle çocuğumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Butik eğitim vermesi sebebiyle sınıflar kalabalık değil. Bu da bizim gibi küçük yaş grubu çocuğu olan veliler için tercih etme sebeplerimizden bir tanesi.

 • Merkezi bir konumda olması rahat ulaşım sağlamanızı sağlıyor. Çok değerli öğretmenlerimiz eşliğinde çocuğum eğlenerek öğreniyor. Bu durumdan da oldukça mutlu. Arkadaşlarını sevmesi, okulunu ve öğretmenlerini sevmesi bizim için artı bir değer. Sıcak, samimi bir ortamı var. Ailecek okulumuzdan memnunuz

 • GT

  Gerek yonetıcıler gerek ogretmenler harıkasınız! Sevgı guven başarı ve su olumsuz surecten gecerken gerek psıkolojık açıdan gerekse akademık anlamda her zaman tam bır bıcımde yanımızdalar.. Bin teşekkür

 • İngilizce benim için önemli idi memnun kaldım lgs başarısı da çok iyi diyor arkadaşlar benimki henüz 4

 • Cy

  Öğretmenler ve idare çok ilgili zaten kurucuların eğitimci olmaları çok güzel sürekli okuldalar İyiki buradayım tüm Artı sonsuz ailesine teşekkür ederim

 • Ay

  Okulun fiziki şartları çok güzel ve atölyeler ve laboratuvarlar çok sık kullanılıyor 1. Sınıflar bile deneyler yapıyor akıllı tahtalar sürekli aktif kullanılıyor tek kelimeyle süper çok beğendim

 • Yk

  Çok marka okulların yapamadığını yaptılar uzaktan eğitim sürecinde helal olsun tek tek her öğrenciyi her veliyi günlük takip ediyorlar

 • Yk

  İlgili bir yönetim var öğretmenler de işini iyi yapıyor akıllı tahtayı çok aktif kullanıyorlar

 • İS

  Merkezi bir lokasyonda 4*4 lük bir okuldur. Öğrenme de bireysel farklılıklara yönelik çalışmalar yapan yenilikçi yaklaşımlarıyla eğitimde öncü olan. Covid-19 öncesi ve sonrası her daim tertemiz ve hijyenik beyaz bayraklı bir okul. Çalışanları ve idari kadrosu muazzam güleryüzlü ve güvenilir.

 • SB

  Güler yüzlü ve bize her konuda yardımcı olan öğretmenleri var bundan çok memnunum. Çocuğumuzla ilgili her konuda benimle iletişim halinde olmaları ve öğretmen kadrosunun donanımlı olmasıyla tercih ettim. Çok araştırdım kaydettirmeden önce ama çok memnun kaldım.

 • Öğretmenlerin ve idarecilerin profesyonellikleri yanı sıra güler yüzleri ve pozitif enerjilerini çok beğeniyorum,hepsine teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Gülsuyu Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Lefke Sokak, No:14-1, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum