fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataköy Kültür Koleji İlkokulu

Özel Ataköy Kültür Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Ataköy Kültür Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Kültür İlkokulu İstanbul Bakırköy bölgesinde 20 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim gerçekleştirmektedir. Okulun içerisinde konferans salonu, yemekhane, kapalı spor salonu, bahçe, akıllı tahta, kantin ve oyun alanları bulunmaktadır. Okul 08.30 ve 16.30 saatleri arasında çalışma yapmaktadır. Güvenlik sistemine ve servise sahip olan okul içerisinde çocukların takiplerini yapan ve gelecek planlamasında yardımcı olan rehberlik servisi bulunmaktadır. Verilen hizmetlerde en iyisini yapmayı amaçlayan okulda öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik görevlisi giriş çıkışları kontrol eder okula yabancıların girmesine izin vermez. Serviste okulda ve gezilerde gereken güvenlik önlemleri alınır. Servis araçları gerekli kanunlara uygun şekilde donanımlı ve özelliklere sahiptir. Servis sürücüleri gerekli eğitimleri ve sertifikaları almıştır. Rehberlik birimi her sınıf düzeyinde kişisel, eğitsel, sosyal ve mesleki anlamda çocuklara, ailelere ve öğretmenlere yardım ve destek vermek üzere psikolojik danışmanlık hizmeti verir. Tüm uygulamalarda yaş dönemi özellikleri de dikkate alınarak, öğrencinin eğitim ortamından yeterince yararlanabilmesi, karşılaştığı güçlükleri soruna dönüşmeden çözümlemek konusunda yardım alabilmesi, zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal yönden bir bütün olarak gelişim sağlayabilmesi ve mutlu, uyumlu, duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunması amaçlanmaktadır. Evrensel olarak kullanımda olan İngilizce dil eğitimi yapılmaktadır. Sportif faaliyetler içerisinde futbol dersleri verilmektedir. Sanatsal anlamda gelişimi destekleyen modern dans dersi verilmektedir. Okulun satranç kulübü mevcuttur. Okulun eğitmen kadrosu oldukça tecrübelidir. Okulun yaz döneminde yaz okulu seçeneği de mevcuttur. Bu döneme özel faaliyetlere de sahiptir. Yaz okulunda öğrenciler senenin yorgunluğunu atarken çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal etkinlikleriyle hem eğlenir hem de ilgi alanlarını keşfeder. Okulda yemekler hijyen kurallarına bağlı kalınarak hazırlanmakta olup kullanılan ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmektedir. Yemek menüleri uzman diyetisyenlerin kalori hesapları yaparak hazırlamış olduğu şekilde sunulur. Böylece öğrencilere dengeli beslenme alışkanlığı konusunda destek olunur.

Yorumlar (6)

 • Ot

  Eğitimi bakımından kendisini kanıtlamış bir okul mezunlarının başarısına bakınca anlaşılıyor zaten. Verilen hizmetler de son derece başarılı yemek olsun servis, güvenlik hepsi eksiksiz.

 • Bd

  Çocuğum bu okuldan mezun oldu eğitim hayatına başarıyla devam etti çünkü çok iyi bir temel veriyorlar. Yabancı dil eğitimi olsun branş dersleri olsun hiç bir zaman çocuğuma yarış atı muamelesi yapılmadı.

 • Çocuğunuz iyi bir eğitim alıken sosyalleşsin sanat dersleriyle estetik farkındalığı artsın istiyorsanız bu okulu seçin derim. Sadece branş derslerine değil her derse önem veriyorlar ve her dersin hocası alanında uzman

 • Her öğrenciye özel olarak ilgi gösteren bir okul. Çocuğum bu okula gidiyor biraz hareketli bir çocuk ve kapalı alanda sıkılıyor ona rağmen bir çok şey öğrendi çünkü öğretenleri çok ilgili ve rehberlik servisi verimli çalışma konusunda yol gösteriyor.

 • Veli

  Başarılı çocuklar yetiştirirler. Fiziki olarak da iyi bir okuldur.

 • Veli

  Çocuğunuz öğrenmeye hevesli bir çocuksa her yönüyle donanımlı olarak mezun olur bu okuldan. Ama aksi durumda aynı şeyi söyleyemem.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataköy Kültür Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Ataköy 9.-10. Kısım Mahallesi, Nilüfer Sokak, No:2/1, Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum