fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu

Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu, ileri teknoloji ile donatılmış dersliklerin yanında öğrencilerin tüm bilimsel, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak eğitim mekanlar ve teknik altyapı ile donatılmıştır. Derslikler, sınıf içi her türlü görsel çalışmayı mümkün hale getiren multimedya (çoklu ortam) özelliği, wireless (kablosuz) internet erişim sistemi, projeksiyon, akıllı tahta, ses sistemi vb. teknolojik donanımı ile öğrencilerin hizmetindedir. Fizik, kimya, biyoloji labaratuvarları, bilgisayar, teknoloji ve İngilizce sınıfları öğrencilerin uygulama alanları olarak düşünülerek dizayn edilmiştir. Öğrenciler, resim, müzik sınıfı ve tasarım atölyelerinde sanatsal yeteneklerini keşfederek, halı saha, buz pateni pisti, bowling alanı, basketbol salonları ve voleybol sahalarında sportif etkinliklerde bulunabilmektedirler. Peyzaj düzenlemesi yapılmış bahçelerde, oyun bahçesi ve özel oyun alanlarında sosyal faaliyetler yapabilmektedirler. Story Land, Mutfak Sanatları Atölyesi, Düşünce Becerileri Atölyesi, Resim Atölyesi öğrencilerin zevkli ve verimli zamanlar geçirmelerini sağlamaktadır. Sinevizyon, sahne ve ses sistemiyle donatılmış 250 kişilik konferans salonu , ferah ve hijyenik yemekhaneleri öğrencilerin her yönden gelişimlerine imkan sağlamaktadır. Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu Türkiye’nin ilk dijital Gamma Planetaryumu olan Çınar Planetaryumu bünyesine katarak öğrencilerin kullanımına açmıştır. Okulda tüm birimlerde internet bağlantısı bulunmaktadır. İnternet erişimi bilgisayar laboratuvarlarında kontrollü olarak gerçekleştirilmektedir. Öğretmen notlarının ve kişisel bilgilerin girildiği otomasyon sistemi mevcuttur. Ses ve görüntü donanımlı ‘Etkinlik Salonu’ sınıf etkinlikleri için ideal eğitim mekanlarıdır. Öğrenciler okulun sportif alanlarını özgürce kullanarak hem temel becerilerini geliştiriyorlar hem de zamanlarını etkin ve verimli bir şekilde geçiriyorlar. Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu'nda ayrı ayrı yerlerde bulunan ve her an kullanıma hazır 3 Basketbol sahası, 3 Voleybol sahası, 1 Halı saha, 1 Tenis kortu, 6 Masa tenisi masası, 5 Basketbol atış potamızda öğrenciler boş zamanlarında basketbol, voleybol, futbol, tenis, masa tenisi oynayabilmektedirler. Bilgisayar kulüplerinde, bilgisayara ve teknolojiye ilgili öğrencilere Donanım ve Web Tasarım dersleri verilmektedir. Bu çalışmalar sonucunda okul içinde slayt , web tasarım yarışmaları düzenlenmektedir. Okul dışında ise ulusal düzeyde ve uluslararası platformlarda yapılan yarışmalara katılım gösterilmektedir.

Yorumlar (5)

 • Başarılı bir okul olduğunu tercih etmeden önce etrafımızdan gelen tavsiyelerle duymuştuk. Çınar Koleji ailesine katılarak oğlumdaki gelişmeden bunu çok net görebiliyoruz. Eğitim sistemi çocukları okula sevdirerek bağlıyor. Böylelikle başarı kaçınılmaz oluyor.

 • ÜD

  Zengin ve nitelikli bir eğitim programının son teknoloji olanaklarla birleştiği bir eğitim kurumu. Öğrencilerin konuları ve üniteleri görerek yaşayarak deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayan bir okul kampüsü var. Milli ve manevi yönleri güçlü çocuklar yetiştirildiğini de söyleyebilirim.

 • Teknolojik altyapısıyla eğitim öğretim sürecini zevkli hale getirmeyi başararak çocukların okula karşı olan önyargılarını giderme konusunda başarılı bir okul. Eğer çocuğunuz devam eder de ortaokulunda okursa sosyal ve kültürel alanda muhakkak bir altın bileziği olacaktır elinde.

 • NT

  Fiziksel donanım olarak iyi ancak eğitim içeriği için aynısını söyleyemem. Biraz adamına göre davranıldığını düşündüğüm için kızımı aldım okuldan. Şimdi devlet okuluna gönderdik ve içerik bakımından daha iyi diyebilirim en azından veliler arasında bir dayanışma söz konusu.

 • Veli

  Seminer için gelmiştim okula ve fiziki yapısını çok beğenmiştim. Yönetim de çok ilgili. Oğlum bu okula yazdırmaya karar verdim ve şu an memnunuz. Disiplinli bir okul. Dozuysa kimine göre fazla kimine göre az. Bence dozunda.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Kitabe Sok. No:7, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum