fb
Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu

Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu

0 212 963 2075
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu’nda her öğrenci için diğer okullara kıyasla 15 kat daha geniş alanlar ve her birinin ismine özel bir tarım bahçesi bulunmaktadır. Çocukların her an kendilerini özel hissedecekleri onlarca sürpriz faaliyet gerçekleştirilmektedir. Pijama partileri, doğum günü eğlenceleri, anne - baba etkinlikleri gibi çeşitli faaliyetler onları hem şaşırtacak hem de kaynaştıracak. Çocuk pedagojisine uygun ve yüksek katları olmayan okulda, doğaya karışan çocuklar okulda olağan dışı verimli vakit geçirmektedirler. Çocuklar tarım yapmanın hazzına vararak, kendi meyve ve sebzelerini, çiçeklerini yetiştirerek, doğal tarımın nasıl uygulandığını öğrenmektedirler. Tavuk, horoz, tavşan, bıldırcın, koyun, midilliler gibi küçükbaş hayvanlara bakmayı öğretilerek ve çocukların bu alandaki tecrübelerini artırmak hedeflenmektedir. Öğrencilerin sanatsal becerilerinin, estetik duygusunun gelişmesi için oluşturulan uygun ortamlarda temel müzik ve resim eğitiminin yanı sıra folklor gibi sanatsal çalışmalara da yer verilmektedir. Spor alanında da öğrencilerin sahip oldukları yeteneklerini ortaya çıkarmaya yönelik, kendi bedensel yapılarını tanımalarını sağlayan temel spor eğitimi verilmektedir. İlkokulda öğrencilere Arapça ve İngilizce dillerinin eğitimi verilmektedir. Gelişen ve değişen dünya koşullarında yabancı dil eğitiminin öneminden hareketle öğrencilerin en az iki yabancı dile hâkim olmaları için gerekli programlar hazırlanır ve dil eğitimini kolaylaştırıcı bir ortamda eğitim çalışmaları yürütülür. Native speaker desteği ile de öğrencilerin derslerde öğrendikleri konular ile ilgili konuşma pratiği kazanmaları sağlanır. Öğrencilerin seviyelerini tespit edebilmek amacı ile uluslar arası geçerliliği olan sınavlar uygulanır ve alınan sonuçlara göre dil eğitimine yöne verilir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce
Arapça

Sanatsal

Buz Pateni
Görsel Sanatlar
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Yorumlar

  • Y. K.

    çocukların derslerinin yanında gönüllerince enerjilerini atabilecekleri doğa ile iç içe hayvanlarla ve bitkilerle birlikte okuma şansını yakalayabildikleri standartları üstünde harika bir okul olduğunu düşünüyorum.

"Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Başakşehir Petek Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Başak Mah. Yeşil Vadi Cad. Saray Sok. No: 1/a (Metrokent Karşısı) Başakşehir – İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum