fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nin 2004 yılında bünyesine kattığı Bostancı Kampüsü, eğitim hayatına başladığı ilk yıldan itibaren sanatsal, sportif ve akademik başarılarıyla öne çıkan bir okuldur. Kampüste; multimedya sınıflarının yanında, Microsoft sertifikalı eğitimlerin verildiği bilgisayar laboratuvarları, resim atölyeleri, drama salonları gibi pek olanakla eğitim çok yönlü bir platforma taşınmaktadır.

Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, 12 bin metrekare açık alan, 8 bin metrekare kapalı alan, akıllı tahtaları bulunan 33 sınıfın yanında modern araçlar ile donatılmış laboratuvarlar ile öğrencilerine modern eğitim hizmeti vermektedir. 250 kişilik, elektronik altyapıya sahip konferans salonu, öğrencilerin sanatsal ve sosyal faaliyetlerde her türlü gereksinimi karşılamakta olup kampüste; toplam 2000 metrekare alana sahip açık ve kapalı spor salonları, cep sineması, dil ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.
“Doğa Konseptli Eğitim Modeli” uygulayan Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, öğrencilerini deneyimleyen, farklı bakış açılarıyla yaratıcı düşünebilen, çözüm üreten, inisiyatif alabilen ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişiyor.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nde ilkokul 1. sınıftan itibaren ezberci olmayan, öğrencinin akademik becerilerinin, analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesine odaklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciler, iletişim odaklı çalışmalarla yabancı dilde kendilerini ifade etmeyi öğrenirler. Performans çalışmalarıyla da iletişim, kendini ifade etme ve konuşma yetilerinin gelişmesi sağlanmaktadır.

Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi programı kapsamında sosyal yaşamda kullanılmaya uygun ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce programları yer almaktadır.
Bu kapsamda hazırlanan Oxford Street saati ile öğrencilerin hem kariyerlerinde hem de sosyal hayatlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi kullanmalarına olanak sağlanmaktadır.
İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciler, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nde özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma becerilerini geliştirerek bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda tanışmaktadırlar.
Bu uygulama sayesinde klasik “laboratuvar” anlayışını ortadan kaldıran Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

 • Okulun kampüsü çok küçük bir alana kurulduğundan yerleşkeler ve kademe binaları çok sıkışık. Ufacık alanda öğrencilere ellerinden geleni vermeye calısmışlar ama özellikle kucuk yastakı ogrencılerın saglıgı ıcın bı kac ayrıntı daha dusunulebılır

 • ÖS

  Personeli her zaman yardımcı olmak için çalışan insanlardan oluşan, öğretmenlerin çocukların başarıları için velilerle iletişim halinde dinamizmini hiç kaybetmeyen harika bir okul.

 • Öğrenci

  İyi kötü geçirdik günleri ama insan özlüyor...

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bostancı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

İçerenköy Mahallesi, Değirmenyolu Caddesi, No:22, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum