fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çamlıca Çağlar Koleji İlkokulu

Özel Çamlıca Çağlar Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:15/17:10

Özel Çamlıca Çağlar Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Çamlıca Çağlar Koleji İlkokulu’nun İstanbul Üsküdar’daki eğitim kompleksinde, 16 kişilik dersliklerde ve atölyelerde aktif öğrenme süreci gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra Açık Sınıfla Projesi ile schoolmes sosyal eğitim ağıyla öğrencilerin, bilgiyi sorgulaması, araştırması ve tartışması amaçlanmıştır. Bilgiye ulaşma yollarını, kendi kendine öğrenmeyi öğrenir. Proje tabanlı öğrenme modeliyle, okul bilgi bankası harici; MEB, TUBİTAK, Valilik ve üniversiteler tarafından üretilen projelerden yararlanılmaktadır. Özel Çamlıca Çağlar İlkokulu’nda Matematik ve İngilizce ağırlıklı program uygulanmaktadır. İngilizce yabancı dil eğitiminde bilingual/çift dillilik eğitim-öğretim programı benimsenmektedir. Dünya çapında en çok uygulanan “Communicative Approach” denilen iletişimsel yöntem İngilizce derslerinde aktif olarak uygulanmaktadır. Ders üniteleriyle bağlantılı gezi etkinliklerinin yanı sıra ebru, drama, müzik, görsel sanatlar, folklor, yüzme, basketbol, futbol gibi kültürel ve sosyal aktivitelerle branş eğitimler verilmektedir. Çağlar Koleji’nin eğitim politikası gereği yıllık planları içerisinde çocuklara proje temelli öğrenme alışkanlığı kazandırma, onların güçlü yönlerini ortaya çıkaran eğitim-öğretim programlarını uygulama, kararlara katılımı en üst düzeye çıkarma, Türkçenin düzenli kullanılmasını sağlama, çevreye duyarlılık kazandıracak projeler üretme, atölyeleri etkili kullanma, açık sınıflar uygulamasını yaygınlaştırma, her öğretim yılı sonunda bilim ve sanat şenliği etkinlikleri düzenlemek yer almaktadır. Ders programları evrensel düşünme, değişim ve gelişme için üstün hedefler belirlenmiş, bu hedeflere ulaşacak Yapılandırmacı Öğrenme yaklaşımına göre hazırlanmıştır. Okulda uygulanan değerler eğitimi uygulaması ile Sağlam karakterli bireyler yetiştirilmesi, temel değerlerin pekiştirilmesi, çocukların kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarının sağlanması, çocukların kazandıkları değerleri davranışla ifade etmeleri yönünde fırsat verilmesi, karakter ve değerler Eğitiminin ailede ve okulda paralel bir şekilde işleyişinin sağlanması hedeflenmektedir.

Yorumlar (5)

 • Tanıdığım veliler memnun. Eğitim bakımından nitelikli ve ellerinden gelenin her zaman daha iyisini yapmaya çalışan bir kadro var. Öğretmenimizden de memnunuz. Okulun yapısı bir aile gibi olduğundan güvenlik bakımından da gözüm arkada değil.

 • Özellikle temel bilimlere verilen önemden dolayı tercih ettim. Oğlumuzun Türkçe'si bir dönemde düzeldi ve kendini yetişkin bir insan gibi ifade edebilmeye başladı öğretmenimiz sayesinde.

 • EH

  Burada okuyan çocukları gördükçe geleceğimizde çok güzel olacağına dair umutlarım daha da artıyor. Başarısını kanıtlamış bir okul olduğunu düşünüyorum.

 • Öğrenci

  Güzel ortam.

 • Veli

  Tam bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çamlıca Çağlar Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kısıklı Mah. Hanımseti Sok. No:21, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum