fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu

Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:25

Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul çekmeköy 'de bulunan Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu başlamış olduğu 2015-2016 eğitim dönemi ile 5.300 metrekare kapalı, 1.500 metrekare açık alanı, 26 dersliği, 600 öğrenci kapasitesi, uygulama atölyeleri, laboratuvarları, sosyal alanları ile öğrencilerine kaliteli eğitim imkanı sunmaktadır. Çekmeköy ERA bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve anadolu lisesini barındırmaktadır. 24 kişilik sınıflar halinde eğitim verilen okulda temel hedef öğrencilerin sadece teorik bilgiyi değil aynı zamanda sosyal alanlar, laboratuvarlar ve modern eğitim tesislerinde pratik bilgiyi de öğrenmeleridir. Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu'nda eğitim süreci boyunca öğrencilerin hem zihinsel hem fiziksel gelişimlerinin önemsendiği bir eğitim programı uygulanır. Okulda çocukların ihtiyaç duydukları bireysel farkındalık oluşturma ve zihinsel farkındalık,algı ve odaklanma kabiliyeti, dikkat ve hafıza becerilerinin ne düzeyde olduğu ölçülerek hazırlanan program dahilinde içlerinde var olan potansiyel yeteneğe ulaşmaları sağlanır. Okulun eğitim programında , öğrencileri kısıtlamadan, özgürce düşünebildikleri ve özgürce ifade edebildikleri ve buna imkan sağlayan , metodların değil bireyin ön planda olması söz konusudur. Okulda Era Mind Studio Programı uygulanmaktadır. Bu program ile çocukların çok yönlü bütünsel gelişimleri bilimsel test ve uygulamalarla analiz ederek, potansiyellerini en üst düzeyde gerçekleştirebilmeleri için tüm engelleri ortadan kaldırılmaktadır. Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu'nda uygulanmakta olan tüm eğitim programları ile öğrencilerin sosyal, fiziksel, psikolojik, bilişsel, kişisel, görsel ve duygusal gelişimleri desteklenmektedir. Bu sayede ileride iyi birer birey olmaları sağlanmaktadır. Okulda CEFR Uyumlu (Avrupa Ortak Müfredat Çerçevesini) esas alarak hazırlanan yabancı dil programı okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 aşamada gerçekleşmektedir. Ayrıca okulda akademik eğitimin yanı sıra sanat ve spor alanlarda eğitimlere önem verilmekte ve dönem boyunca gerçekleştirilen birçok eğlenceli aktivite ile hem çocukların keyifli vakit geçirmeleri hem de yeteneklerinin farkına varmaları sağlanmaktadır. Okulun bu birçok imkan dışında öğrencilerine sağlamış olduğu hizmetler içerisinde güvenlik ve servis de bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar

  • sk

    Eğitim geçmişi ve eğitim alt yapısı kuvvetli olduğunu söyledikleri için tercih ettiğim bir okul. Kampüslerine ilk girdiğim andan itibaren gösterilen ilgi ve samimiyet de buna eklenince tercihimin ne kadar doğru olduğunu yaşayarak görmüş oldum. Tüm çalışanlarına teşekkür ederim. sevgiler...

  • GC

    BİR ÇOK ÖZEL OKULUN BULUNDUĞU BÖLGEDE KENDİNİ KANITLAMAYA ÇALIŞAN BİR OKUL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM,GÖSTERDİKLERİ BÜYÜK EMEK VE ÇABALARINI TAKDİRE DEĞER BULUYORUM.OKULDA HER TÜRLÜ ŞİKAYETİN YETKİLİLER TARAFINDAN DİKKATE ALINMASI KENDİMİZİ DEĞERLİ HİSSETMEMİZİ SAĞLIYOR. GEREK AKADEMİK GEREKSE SOSYAL OLARAK ÇOCUĞUMDA GÖRDÜĞÜM İLERLEME VE GELİŞME ÇOK AÇIK VE NET ORTADA. TEŞEKKÜRLER ÇEKMEKÖY ERA.

  • Okul arayış sürecinde gösterilen ilgi çok iyiydi. Okula başladıktan sonra öğretmenin ilgisi ve yaklaşımından çok memnun kaldım.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çekmeköy ERA Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Çavuzbaşı Cad. Şevval Sok.no:3/1 A Blok 3/2 Blok Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum