fb
Özel Erdem Koleji İlkokulu

Özel Erdem Koleji İlkokulu

0 216 706 6892
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Erdem Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Erdem Koleji İlkokulu İstanbul’un çevresel olarak yeşilliği nispeten daha bol olan Çekmeköy’de ormanın hemen yakınında yer almaktadır. Okulda bulunan organik cafe doğallığın hakim olduğu kurumda çocuklar için farklı lezzetler sunmaktadır. “Cambridge University” tarafından düzenlenen Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages ) sınavlarına Çekmeköy Erdem Koleji sınav merkezi olarak ev sahipliği yapmaktadır ve uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar 7-12 yaş arası İngilizce öğrenimi görmekte olan çocuklara yönelik hazırlanmaktadır.
Özel Erdem Koleji İlkokulu'nda öğrencilerin zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimi okul tarafından faaliyetleri yürütülmekte olan Jimnastik, Yüzme Doğa yürüyüşü, satranç, eskrim, basketbol, futbol, voleybol, çamur oyunları ve dans kulüpleri bulunmaktadır. Bu kulüp çalışmaları ile öğrencilerin gelişimleri, sağlıklı büyümeleri, aktif yaşan bilincinin oluşması, vücut sağlıkların olumlu bir grafik izlemesi, fiziksel yeteneklerinin gelişmesi, aşırı kilo almalarının önlenmesi, kemik-kas yoğunluğunun artırılması, vücutlarının hareket kabiliyetlerinin artması, sosyal gelişimlerinin artması, öz güvenlerinin artması, stresle baş edebilme yeteneklerini kazanmaları, ruhsal olarak kendilerini iyi hissetmeleri, konsantrasyon yeteneklerinin artması, hoşgörü, iyi iletişim, saygı duyma, kendini tanıma, sebat etme hedef koymayı öğrenme, zaman yönetimi becerisi kazanma ve takım çalışmasını öğrenme gibi nitelikleri kazandırmak amaçlanmaktadır.
Erdem Koleji'nde her ders ve branş öğretmeni dersin belirli bir bölümünü o dersin kazandırdığı erdemlere ve bu kazanımları günlük hayatta nasıl uygulayacağına ayırmaktadır. Beden eğitimi dersinde ahlaklı sporcu olmak, mutfak sanatları atölyesinde sofra adabı ve yemek kültürü edinmek, fen bilimlerinde bilimi dünya ve insanlık için ahlaklı kullanmak, Türkçe derslerinde iletişim ve sohbet adabı öğretilmektedir. Erdem Koleji İngilizce Programı, öğrencilerin yaş grupları ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.
Özel Erdem Koleji İlkokulu, yabancı dil alanında çocuklara eğitim öğretime başladıkları ilk yıllarda İngilizceyi tanımayı ve sevdirmeyi amaçlayan, İngilizce’ye karşı açık gönüllü olmalarını sağlayan, öğrencideki motivasyonu arttırıcı bir dil öğretim metodu izlenmektedir. Sınıf seviyesi ilerledikçe öğrencilerin "okuma", ”konuşma”, "dinleme", "yazma" becerilerinin gelişmesine yönelik çalışmaları içine alan bir eğitim programı alanında uzman Türk ve yabancı dil eğitimcileri tarafından programlanmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Yüzme
Voleybol
Basketbol
Eskrim
Jimnastik

Sanatsal

Görsel Sanatlar
Dans

Kulüpler

Satranç

Yorumlar

 • H.

  Oğlum 4 yıldır Erdem kolejinde sinif öğretmenimizden ve okulumuzda bulunan tüm çalışanlardan raziyim. Gerçekten çocuklarımızın Erdemli dürüst ahlaklı birer birey olmaları için ellerinden geleni yapıyorlar teşekkürler Erdem okulu yolunuz açık olsun.

 • S. C.

  Bu sene kızımız 1. sınıfa başlayacağı için okul arayışına girdik. Birkaç arkadaşımın tavsiyesi ile Erdem Kolejine görüşmeye gittik. Okul uygulamaları ile öğrenciye eğitimi sevdirerek ilerliyorlar. Ben tatmin oldum ve kaydımızı yaptırdık. Umarım çocuğumuzun severek geleceği bir okulu olur.

 • Ç. H.

  5 yıldır Çekmeköy bölgesinde oturuyorum ve 3 okul değiştirdim Erdem Koleji gibi ilgili, bilgi odaklı bir okul görmedim. Memnuniyet üst sınırlarda herkese tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim Erdem Koleji ailesine...

 • M. A.

  Çağın gereklerine uygun olarak uygulamalı okul konseptiyle eğitim yapıyorlar. Öğrenciler teorik bilgi içinde kendini kaybetmiyor.

 • H. A.

  Her okul okuma yazma öğretebilir ama her okul aileyi, değerlerimizi öğretemez özellikle su günlerde daha rahat görüyoruz. İlgi , şefkat ve hoşgörünün yuvası adeta canım okulumuz.

 • G. U.

  İlgili ve aile ortamını sınıfa aktarabilen çok güzel bir öğretmenimiz olduğu için okuma yazma konusunda hiç sıkıntı çekmedik. Okulun imkanları da yerinde çok şükür. Çocukların ihtiyaçları neyse karşılanıyor gözümüz arkada değil.

 • C. G.

  Memnun olmadığımız bir şey gelmedi başımıza şimdiye kadar. İnşallah ortaokulda da burada devam etmeyi düşünüyoruz Allah nasip ederse. Soranlara tavsiye ederim terbiyeli, büyüğünü, küçüğünü bilen bir evlat yetiştirmek istiyorlarsa.

 • R. B.

  Bir aile dostumuzun tavsiyesi üzerine kayıt yaptırdık. Hiç bir sıkıntımız yok Allah'a şükür. Bizlere vatana millete yakışacak adı gibi erdemli nesiller yetiştiğini görmek çok güzel.

"Özel Erdem Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Erdem Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Çavuşbaşı Cad. Beyzade Çıkmazıçekmeköy / İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum