fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu

Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:40

Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu Hakkında

Özel İstek Koleji Uluğbey İlköğretim Okulu Kartal ilçesinde hizmet vermekte olan eğitim öğretim kurumudur. İSTEK Uluğbey Okulları 1987 - 1988 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmıştır. İstek okulları bünyesindeki öğrencilerin Yaratıcı, Dünyaya uyumlu, Sorunlara çözüm getiren, Girişken, Yurtsever, Yüksek donanımlı, Üretken, Ahlaklı, Dinamik, Öğrenmeyi seven bireyler olarak yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Milli Eğitim Müfredatı İstek Koleji’nde sürdürülen eğitim faaliyetlerinin temel yol göstericisidir. Okulda İngilizce ağırlıklı eğitim verilmektedir. Dönem başlarında zümre öğretmenleri bir araya gelerek her dersle ilgili ayrıntılı olarak öğrenim hedeflerini, bu hedefe nasıl ulaşacaklarıyla ilgili tüm seneyi kapsayan ayrıntılı eğitim programlarını belirlemektedirler. Uygulanan eğitim programı bütünsel, dengeli, her seviyede öğrenciyi yeteneğini sonuna kadar kullanmaya teşvik eden içeriklerden oluşmaktadır. Eğitim-öğretim saatleri pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 08.25-16.30, cuma günü ise 8.25 -15.40 olmakla birlikte, okulun açık olduğu saatler 08.00-18.00’dir. Okulda tüm İngilizce kitapları ve ikinci yabancı dil kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. İstek Okulları Uluğbey İlkokul 1. sınıf öğrencileri Türkçeyi doğru ve etkili kullanabilen, kendini doğru ifade edebilen, iletişim yetenekleri yüksek, iş birliği yapabilen, girişimci ve sorun çözebilen, bilimsel düşünebilen, anlayan, araştıran, inceleyen, eleştiren, sorgulayan, yorumlayan, haklarını ve sorumluluklarını bilen, çevresiyle uyumlu, okumaktan ve öğrenmekten zevk alan bireyler olarak bir üst kademeye geçmektedirler. Okuldaki fen teknoloji laboratuvarında internet bağlantısı ve elektronik tahta mevcuttur. Laboratuvarlar; gerek müfredat, gerekse öğrencilerin araştırma projelerini geliştirmeleri için gerekli görsel-işitsel materyal zenginliğine sahip olup, her öğrencinin kendi deneyini kendisinin planlayıp gerçekleştirmesine, veriler toplayıp sonuca varmasına olanak sağlayacak fiziksel donanıma sahiptir. İstek İlkokulu’nda öğrencilerin fiziksel olarak sağlıklı büyümesi ve gelişmesi amacıyla oyun ve fiziki etkinliklere katılımları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca öğrencilerin kültürel ve sanatsal yönden zengin ve üretken bireyler olması amacıyla bale, dans, halk oyunları, jimnastik, modern dans, koro, müzik, gitar, keman, piyano, resim kulüpleri çalışmaları yapılmaktadır. İstek Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik servisi tarafından öğrencilerin kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, çevresiyle uyum içerisinde olması amacıyla Bireysel / Grup Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitsel Rehberlik ve Sınıf rehberliği çalışmaları yürütülmektedir.

Yorumlar (5)

 • Eğitim bakımından iyi ve kaliteli en önemlisi de Atatürkçü eğitimden taviz vermemeleri. Ancak kampüs diğer okullara göre biraz daha elden geçirilebilir sanki. Yabancı dil eğitimine de kötü diyemem ama güncellenmesi gereken eğitim içerikleri ve sınav metotları var. Ama yine de İstek farkını sonuna kadar hissediyorsunuz orası ayrı :)

 • KH

  İstek okulları her açıdan kendini ispatlamış diğer özel okullarla da arasında bence dağlar kadar fark olan bir kurum. Uluğbey şubesi en eski kampüslerinden biri ve sistem tamamen oturmuş durumda.

 • BY

  Bahçesi büyük ve güvenliği elden bırakmayan bir okul. Sınıflar 20 kişilik. Okulda disiplinli bir hava hissediliyor çocuklarnı kafalarına göre serbest zaman etkinlikleriyle falan uğraşmıyorlar. her şey planlı okulda. dönem dönem sosyal aktiviteler var. Genel olarak memnunum. En önemlisi iyi bir ingilizce eğitimi var.

 • Veli

  sportif faaliyetleriyle çocukların sosyalleşmelerini sağlayan girişken bir okul.

 • Veli

  İstek okulları bu şubesinde de duruşundan ödün vermiyor ancak eğitimde duruş bir yere kadar sizi bir yere getirir. Memnun kalmayıp çocuğumuzu aldık.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu İletişim Bilgileri

Atalar Mah. Akgün Sok. No:23, Kartal / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum