fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kıraç Koleji İlkokulu

Özel Kıraç Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:15

Özel Kıraç Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Kıraç Eğitim Kurumları İlkokulu 2002 yılında Kartal ilçesinde eğitim öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. Özel Kıraç Eğitim Kurumları’nın hedefi Atatürk İlkelerini, çağdaş eğitim felsefesini temel alarak özgüvenli, başarılı, fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı, kişilikli, saygılı, hoşgörülü, paylaşımcı, girişimci, çevresiyle barışık, milletine, ailesine ve kendine yararlı bireyler yetiştirmektir. Her türlü Sosyal ve Eğitsel etkinliklere olanak sağlayabilen kampüs 8000 m2 kapalı ve yaklaşık 2000 m2 açık alana sahiptir. Okulda Fen Bilgisi Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarı, Resim Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Kütüphane ve Konferans Salonu bulunmaktadır. Kapalı alanda Bale, Jimnastik ve çok amaçlı spor salonları, açık alanda Basketbol ve Voleybol sahaları yer almaktadır. Satranç dersliğinden ilkokul öğrencileri ders programları dahilinde faydalanabilmektedirler. 1. Sınıftan itibaren yoğun bir şekilde sürdürülen İngilizce dersleriyle öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta kullanabilecekleri bir düzeyi yakalamalarını hedeflenmektedir. 4. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca dersleri başlamaktadır. Ezberci eğitimden uzak bir anlayışla işlenen derslerde konuların hayatla ilişkilendirmelerine özellikle dikkat edilmektedir. Çocukların akademik durumları hakkındaki geri bildirimler ilkokulda sınıf öğretmenleri tarafından düzenli olarak velilerle paylaşılmaktadır. Eğer öğrencilerin eksik olduğu konular olduğu tespit edilmişse öğretmenler tarafından okul içinde takviye çalışmaları yapılarak destek olunmaktadır. Öğrencilerin bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda etkinliklerde bulunmalarını sağlamak amacıyla da öğrenci kulüpleri oluşturulmuştur. Ayrıca yaş gruplarına uygun olarak derslerde öğrendiklerini pekiştirmek adına şehir içi ve şehir dışı inceleme ve kültür gezileri düzenlenmektedir. İlkokul 1.,2. Ve 3. Sınıfta öğrencilerin hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla yaratıcılıklarına geliştirmelerine olanak sağlayan Oyuncak Heykel Atölyesi çalışmaları yapılmaktadır. Çocukların dikkatlerinin artmasına, zekalarının gelişmesine yardımcı olan Satranç oyunu ders programının bir parçası haline getirilmiştir. Çocukların teknolojiyi kavrayabilmesi, hayatlarında etkin ve verimli bir şekilde kullanabilmesi amacıyla Bilişim Teknolojileri kulübü çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerin planlamayı, toplum içinde konuşmayı, özgüven kazanmayı ve bir konuda düşünce belirtmeyi geliştirebildikleri İngilizce drama kulübü çalışmaları sonucunda sahne sanatları ve hayat ilişkisini kavramaları sağlanmaktadır.

Yorumlar (6)

 • Fa

  Okul büyüklük olarak iyi çocukların oynayabileceği çok fazla alan var eğitim konusunda çok başarılılar işlerini severek yapan bir kurum gerçekten de kıraçlı olmak ayrıcalıktır bunu fazla fazla hissediyorsunuz

 • MA

  Çocuklara her şeyden önce güzel ahlak ve doğru insan olmayı öğreten bir kurum olduğu için gönderdik çocuğumuzu. İyi ki böyle bir okul var Kartal'da

 • RS

  Çocuklar en başta saygı, dürüstlük ve terbiye kazanıyor okulda. Bir eğitim kurumundan en büyük beklentiyi karşılayan bir okul yani. Eğitim de boyle doğru bir ortam da kendiliğinden geliyor zaten.

 • CK

  Nitelikli ve güleryüzlü öğretmenler var. pedagog ve rehberlik hizmeti işi bilenler tarafından yürütülüyor. Yemekleri de oğlumuz seviyor.

 • SK

  Ortalama bir okul olduğunu ilk etapta söyleyebilirim. Binası fiziki olanakları gayet tatmin edici. ilk yılımızın sonunu görmek tekrar değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

 • DS

  Okulun kurulduğu alan büyük, çocukların koşup oynaması için yeterince geniş. Okul eğitim sistemi açısından ilk görüşmemizde beklentilerimizi çok yükselti. öğretmenlerin veliler ile iletişimi çok kuvvetli. eğitim hayatının başarılarıyla dolu olması için beklentimiz çok yüksek

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kıraç Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Üsküdar Caddesi No: 78 Kartal / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum